banner73

06 Nisan 2020 Pazartesi

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN VERİ GÜVENLİĞİ UYARISI

T.C. YEŞİLOVA İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

30 Kasım 2015 Pazartesi 15:35
T.C. YEŞİLOVA İCRA DAİRESİ

            T.C. YEŞİLOVA İCRA DAİRESİ 2015/46 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikler:
1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri:
Burdur İli, Yeşilova İlçe, 1337 Parsel No, Köyiçi Mevkii, Çeltek Köyü, Söz konusu taşınmaz 1.044,00 m2 büyüklüğünde olup Avlulu ev vasfındadır. Taşınmazın ½ hissesi Hasan oğlu Yaşar Kılınç kalan ½ hisseside Borçlu Hasan oğlu Adnan KILINÇ adına kayıtlıdır. Söz konusu parselin aşağı sınırında konut, üst kısmında ise konut depo ve buna bitişil ahır binası bulunmaktadır. Parselin alt kısmında üzerine taban inşaat alanı 100,00 m2 olan kerpiçten yapılı zemin meylinden dolayı yarım bodrum depolu üzeri konu olarak kullanılan yapı bulunmaktadır. Konutun bahçeye bakan kısmındaki sundurma kiremitten olup esas konutun üzeri toprak dam örtüsü ile kaplıdır. İç ve dış doğramaları ahşaptandır. %25 yapı iyileştirmesi vardır.1B sınıfı kerpiç bir yapıdır.

Parselin üst kısmında bulunan taban inşaat alanı 170,00 m2 olan kerpiçten yapılı, bir kısmı konut diğer kısmı depo olarak yapılmış bir bina bulunmaktadır. Konut deponun üzeri toprak dam ile kaplıdır. Yine konuta bitişik olarak taban inşaat alanı 60,00 m2 olan kerpiçten yapılı ahır vardır. Bu yapılar kullanılmamaktadır.

Yüzölçümü: 522,00 m2
Arsa Payı: 522,00 m2 – 1/2 hisse
Kıymeti: 17.983.75 TL
KDVOranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir
1.Satış Günü: 08/01/2016 günü 10:00 – 10:10 arası
2.Satış Günü: 08/02/2016 günü 10:00 – 10:10 arası
Satış Yeri: YEŞİLOVA BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU YEŞİLOVA/BURDUR
..........................................................................................................................................
Satış Şartları:

1-    İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yürmü gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada malın tahmin edilen değerin %50sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-    Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerinden %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemk üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan veriler satış bedelinden ödenir.

3-    İpotek sahibi alacaklılarda diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddilarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır, aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-    Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedeb ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlaran veya ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt fazizi ayrıca ve diğer zararlardan ve ayrıca dairemizde tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikli teminat bedelinden alınacaktır.

5-    Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-    Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görüş ve münderecetının kebul etmil sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/46 Tlmt. Sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10/11/2015

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV