banner73

29 Şubat 2020 Cumartesi

KENT MERKEZİNDE TARİHİ ESER OPERASYONU

T.C. TEFENNİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/6 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

25 Aralık 2019 Çarşamba 09:15
T.C. TEFENNİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/6 SATIŞ

 

T.C.

TEFENNİ

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/6 SATIŞ

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

             Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Tarla vasfında, 7.722,76 m² ,müşterek mülkiyet, taşınmazın arazi yoluna cephesi vardır, düzgün şekil ve düzgün kenarlara sahiptir, Burdur-Fethiye yoluna 4 km Karamanlı ilçe merkezine 4,5 Km uzaklıktadır, sulu tarım arazisidir, ortalama % 2-3 eğilimli ve l. Sınıf tarım arazisidir.

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Burdur İl, Karamanlı İlçe, 293 Ada, 8 Parsel, KARAMANLI Mahalle/Köy,

Adresi                          : BURDUR İLİ KARAMANLI İLÇESİ293 ADA 8 PARSEL.

Yüzölçümü                  : 7.722,76 m2

Arsa Payı                     : HATİCE ÜNAY3559/7723- ALİ BİÇER 4164/7723

İmar Durumu             : Yok

Kıymeti                        : 79.158,29 TL

KDV Oranı                 : %18

Kaydındaki Şerhler    : 3083 SAYILI YASANIN 6. MADDESİ GEREĞİNCE KISITLIDIR.

1. Satış Günü              : 10/02/2020 günü 10:45 - 10:50 arası

2. Satış Günü              : 16/03/2020 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri                      : TEFENNİ BELEDİYE BİNASI 3. KAT NİKAH SALONU - -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/12/2019

 

 

 

 

Selma AKSU

Satış Memuru

49879

E-İmzalıdır

 

 

 

 

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV