banner73

21 Ocak 2020 Salı

Tefenni’de kaçak içki operasyonu

T.C. TEFENNİ İCRA DAİRESİ

2018/75 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

02 Kasım 2019 Cumartesi 09:00
T.C. TEFENNİ İCRA DAİRESİ

 

T.C.

TEFENNİ İCRA DAİRESİ

2018/75 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri .

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                     : Burdur ili Karamanlı ilçesi Karamanlı mahallesi Cafer mahallesi mevkii

20325 nolu parsel 140,00 m2 büyüklüğünde olup arsa vasfındadır. Taşınmaz ilçe merkezindedir.  7.00 m genişliğindeki sokağa cepheli olup ayrık nizam, 2 kata müsadelidir. taban 56 m2 inşaat yapılabilir durumdadır.

Adresi    : Karamanlı

Yüzölçümü          : 140 m2

Arsa Payı              : Tam

İmar Durumu      : Yok

Kıymeti : 12.046,00 TL

KDV Oranı           : %1

Kaydındaki Şerhler            : Dosyasındadır.

I. Satış Günü        : 11/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü       : 08/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri              : TEFENNİ BELEDİYESİ SATIŞ SALONU -

 

2 NOT’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Burdur ili Karamanlı ilçesi Karamanlı mahallesi Cafer mahallesi mevkii 20326 nolu parsel 382,00 m2 büyüklüğünde olup Avlulu kerpiç ev ve ahır vasfındadır. parsel üzerinde 2 katlı kerpiç bina ve ahır vardır. zemin ve 1. kat olarak kullanılan kerpiç binanın tamamı konut olarak yapılmış ve kullanılmaktadır. Binanın üzeri marsilya tipi kiremit çatı örtüsü ile kaplıdır. Çatı üzerinde güneş enerji sistemi takılıdır. Yine binanın arka cephesine iki katlı eklenti yapılmıştır. Parsel üzerindeki 80.00 m2 taban inşaat alana sahip tek katlı kerpiç ahır binası mevcuttur. Ahır olarak yapılmış depo olarak kullanılmaktadır. Ahır parselin arka cephesinde olup taşınmaz ilçe merkezindedir.

Adresi    : Karamanlı

Yüzölçümü          : 380 m2

Arsa Payı              : Tam

İmar Durumu      : Yok

Kıymeti                 : 75.387,00 TL

KDV Oranı           : %18

Kaydındaki Şerhler            : Dosyasındadır.

I. Satış Günü        : 11/12/2019 günü 10:20 - 10:30 arası

2. Satış Günü       : 08/01/2020 günü 10:20 - 10:30 arası

Satış Yeri              : TEFENNİ BELEDİYESİ SATIŞ SALONU

Satış şartları :

 l- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-  Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-  Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/75 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/10/2019

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV