banner66

07 Aralık 2019 Cumartesi

T.C TEFENNİ İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

29 Mayıs 2015 Cuma 09:47
T.C TEFENNİ İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C TEFENNİ İCRA DAİRESİ
2014/60 ESAS
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
TAŞINMAZIN
Özellikleri :Burdur İl, Tefenni İlçesi Hüyük Mahallesi, Köy İçi Mevki 1066 Parsel Nolu 2.144.00m2 Yüzölçümü Kerpiç Ev ve Avlu Vasıflı Taşınmaz. 1066 nolu parsel içerisinde bir adet ev bulunmakla birlikte taşınmaz tarla vasfında olup, içerisinde muhtelif cins ve yaşta ağaç mevcuttur. Taşınmaz köy içerisinde olup arsa olarak değerlendirilmesi de mümkündür. Taşınmaz tarla niteliğinde, kumlu tınlı toprak yapısında, düz, halihazırda kısmen domates, biber gibi sebze ekilidir kısmende boştur. Parsel üzerinde yola paralel konut, müştemilat ve ahırdan oluşan üç adet aynı yapı grubundan bitişik olarak, parselin arka kısmında tuğladan yapılı ayrıca konut yapıları vardır. Yola paralel olarak ahır, konut ve müştemilat olarak bitişik üç yapı vardır. Taban inşaat alanı; 30,00m2 olan kerpiç yapı ahır metruk haldedir, üzeri toprak damdır. Taban inşaat alanları 76,44m2 olan konut tek katlı kerpiç yapıdır. Konutun üzeri kiremit çatı örtüsü ile kaplıdır. Doğramaları takılı olmasına rağmen sıvaları yer yer döküktür. Bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 85/9707 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe giren tebliğine göre: 1B sınıfı kerpiç bir yapıdır. Parsel içerisinde konuta bitişik olarak tuğladan tek kat olarak yapılmıştır. Taban inşaat alanı 25,20 m2 olan müştemilatın üzeri saç travers çatı örtüsü ile kaplıdır. Duvarları sıvasız ve boyasızdır. Müştemilat 1B sınıfı bir yapı olup toplam %40 yapı yıpranma payı ve yapı eksikliği vardır. Üçlü yapının arka kısmında tek katlı tuğladan yapılmıştır. Taban inşaat alanı 100,00m2 olan yapının üzeri kiremit çatı örtüsü ile kaplıdır. Çatı üzerinde güneş enerji sistemi takılıdır. Konut olarak kullanılmaktadır. Doğramaları takılıdır.Dış cephe sıvası tamamlanamamıştır. 1B sınıfı bir yapı olup toplamda %35 yapı yıpranma ve eksikliği vardır. Bilirkişiler tarafından parseldeki toplam yapı değeri; 15.876,80TL taşınmazın bahçe ve üzerindeki zirai değer; 8.664,00TL olmak üzere toplamda 24.540,80TL olarak değer biçilmiştir.
İmar Durumu : İmar Durumu Dışındadır.
Kıymeti :24.540,80TL
KDV oranı :%18
Kaydındaki şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1.Satış Günü : 03/07/2015 günü 10:00-10:10 arası
2.Satış Günü : 28/07/2015 günü 10:00-10:10 arası
Satış Yeri : BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU TEFENNİ /BURDUR
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Satış şartları:
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda
birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderine geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olurnur. Böyle fazla bedele alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir.Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yaptırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalkmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/60 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/05/2015

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV