banner66

19 Ağustos 2019 Pazartesi

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. TEFENNİ İCRA DAİRESİ 2018/78 TLMT.

12 Şubat 2019 Salı 15:29
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

TEFENNİ İCRA DAİRESİ

2018/78 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN Özellikleri : Burdur il, Tefenni ilçe, 421 Parsel, YEŞİLKÖY Mahalle/Köy, ardıçyıkığı Mevkii, Taşınmaz Burdur-Fethiye yoluna 18,3 km köy merkezine 3,1 km ilçe merkezine 19,1 km uzaklıkta, yola cephesi yok, düzgün şekil ve kenarlara sahip, kumlu tınlı toprak yapısında ve ortalama %13-14 eğimli, arazi yüzeyi düzgün yapıda, toprak derinliği ve organik madde içeriği yeterli seviyede, keşif tarihi itibariyle bakımsız erik bahçesi bulunmakta, eriklerin bir kısmıkurumuş olup taşınmaz Yeşilköy göleti sulama sahası içerisinde yer almakta olup sulu tarım arazisidir. taşınmazda bulunan 8-15 yaşlarında 153 adet toplam 16.983 TL değerli erik, 8-15 yaşlarında 2 adet toplam 210 TL değerinde Kiraz)Vişne ağacı bulunmaktadır. taşınmazın zemin değeri 72.240,00TL dir.

Adresi                                  :  Yeşilköy Köyü Ardıçyıkığı Mevkii Tefenni/BURDUR

Yüzölçümü                         : 5.600 m2

İmar Durumu                    : Yok

Kıymeti                                               : 89.433,00 TL

KDV Oranı                          : %18

Kaydındaki Şerhler         : tapu kaydındaki gibi olup dosyada mevcuttur.

1. Satış Günü                     : 04/04/2019 günü 11:00- 11:05 arası

2. Satış Günü                     : 02/05/2019 günü 11:00- 11:05 arası

Satış Yeri                             : TEFENNİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI 3. KAT TOPLANTI SALONU Tefenni/BURDUR

 Satış şartları :

Satış şartları

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 12 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (* ) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi gölmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/78 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur-07/02/2019

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV