banner66

24 Mayıs 2019 Cuma

JANDARMA YİNE AFFETMEDİ!

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. TEFENNİ İCRA DAİRESİ - 2017/61 TLMT.

09 Ağustos 2018 Perşembe 16:01
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

TEFENNİ İCRA DAİRESİ

2017/61 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri 1 NO ‘ LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Burdur İl, Karamanlı İlçe, 215 Ada, 14 Parsel, KARAMANLI Mahalle/Köy, taşınmaz düze yakın eğimli, düzgün şekil ve kenarlara sahip, arazi yüzeyi düzgün,arazi yoluna bitişik,Burdur-Fethiye yoluna 1,5 km ve ilçe merkezine 4 km uzaklıkta, keşif tarihi itibariyle tarla olarak kullanılan,sulama imkanı bulunmayan,kumlu tınlı toprak yapısında,yaz aylarında daha fazla yağış alan,karlı donlu gün sayılı az olan taşınmaz

Adresi

: Karamanlı Mah. Karamanlı / BURDUR

Yüzölçümü

: 4.210,8  

imar Durumu

: Yok

Kıymeti

KDV Oranı

: 33.686,40 TL

Kaydındaki Şerhler

3083 sayılı yasan 6. mad.belirtilen bölge için tesp.edilen dağıtım

normundan (kuru arazi normu 137 da, sulu arazi normu 55 da)daha küçük parçalara rızaen veya hükmen taksim edilemez ve ifraz işlemine konu edilemez şerhli

1 . Satış Günü               : 28/09/2018 günü 15:45 - 15:50 arası

2. Satış Günü               : 26/10/2018 günü 15:45 - 15:50 arası

Satış          Yeri   :                           Tefenni         Belediye         Başkanlığı        Toplantı            Salonu

Tefenni/BURDUR

Satış şartları l- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci aıthrmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci aıtırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-  Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-  İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin ( * ) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-  Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden-alınacaktır.

5- Şartname, filan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideriverildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,

başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/61 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/07/2018

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV