banner6

20 Eylül 2018 Perşembe

Kaçak avlanan 2 kişiye, 2 bin TL ceza!

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. TEFENNİ İCRA DAİRESİ 2017/68 TLMT.

04 Haziran 2018 Pazartesi 16:29
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

TEFENNİ İCRA DAİRESİ

2017/68 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi; niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri

TAŞINMAZIN Özellikleri : Burdur il, Karamanlı ilçe, 224 Ada, ı Parsel, KAĞILCIK Mahalle/Köy, köyiçi Mevkii, Taşınmaz ev ve bahçesi vasfında,parsel üzerinde tek katlı konut,ahır,açık ahır ve ekmek evi binaları vardır, konuta bitişik olan açık ahır çevresi naylon branda ile çevrilmiş, üzeri teneke ile kapatılmış,ekmek evi ise üzeri toprak damdır. ekmek evi ve açık ahır mail_i inhidam (yıkılmaya dönüşmüş) durumunda olduğu için yapı değerlendirilmesi yapılmamıştır. Tek katlı bina yapı değeri: parsel üzerinde 49 m2 inşaat alanına sahip konut olarak yapılmış tek katlı kerpiç bina vardır. binanın duvarları su basman seviyesine kadar taş duvar,üzeri ise kerpiçtendir. Arka cephe duvarı kerpicin erimesinden dolayı briket duvar olarak yenilenmiş,binanan iç duvarları sıvalı ve badanalı, dış duvarları ise sıvasız ve badanasızdır.Binanın üzeri Marsilya tipi kiremit çatı örtüsü ile kaplıdır.iç ve dış doğramalar ahşaptır.Ahır : parsel üzerinde 36m2 inşaat alanına sahip tek katlı duvarları su basmana kadar taş yapı üzeri kerpiç olarak yapılmış, kerpiç duvarların zaman içerisinde erimesinden dolayı tuğla ile tamir edilmiştir. Yapının üzeri kiremit çatı örtüsü ile kaplıdır.Parsel köy içi mevkii olmasına rağmen köy yerleşim sınır bölgesinde haif meyilli bir arazidir. Taşınmaz içinde değeri 600TL olan 25 yaşında 2 adet ceviz, değeri 48TLolan 4 yaşında I adet ceviz, değeri 300TL olan 25 yaşında I adet armut, değeri 240TL olan 10 yaşında 2 adet şeftali, değeri 480TL olan 10 yaşında 4 zeytin ve değeri 120TL olan 10 yaşında I adet Nar ağaçları bulunmaktadır. Ahırın degeri 2.879,00TL, Yapının değeri Bahçenin değeri  Zirai değer  olmak üzere toplam

56.050,15 TL'dir.

 

Adresi

: Kağılcık Köyü Köyiçi Mevkii Karamanlı / BURDUR

 

 

Yüzölçümü

İmar Durumu

Kıymeti

KDV Oranı

Kaydındaki Şerhler

: 1.582,15  

: Yok

: 56.050,15 TL

: tapu kaydındaki gibi olup dosyada mevcuttur.

 

 

ç

I. Satış Günü

2. Satış Günü

: 19/07/2018 günü 10:45 - 10:50 arası

: 17/08/2018 günü 10:45 - 10:50 arası

 

 

 

Satış Yeri

          TEFENNİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI

TOPLANTI

SALONU

Tefenni/BURDUR

Satış şartları l- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya

I YAP Bilişim Sistemindeki bu dokümana hltp://valandas.uyap.gov.tr adrcsindcn 6gNFQZJ — FzlUvGJ — zzHF2ev — Gni0hM ile erişebilirsiniz.

bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-             İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin ( * ) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-             Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-             Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-             Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/68 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/05/2018

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV