banner66

20 Mart 2019 Çarşamba

BU TEŞVİKLERİ KAÇIRMAYIN!

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. BURDUR İCRA DAİRESİ

11 Mayıs 2018 Cuma 13:40
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

BURDUR

İCRA DAİRESİ

2017/1168 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri ı NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Burdur , Merkez, Çendik köyü 801 parsel 500,00 m2 miktarlı avlulu ev satılacaktır.Taşınmazın Avlulu Ev” niteliğinin kaybolduğunu, kerpiç evin yıkılarak parselin avlu olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Parseldeki kerpiç ev ekonomik değerini kaybettiği için arsa değerlendirilmesi yapılmıştır. Parselin yerleşim yerine veya yola olan uzaklığı , emsal satış değerleri , imar durumu ,topografyası, toprak özellikleri , tasarruf biçimi , ulaşım durumu, yöre insanındaki arazi düşkünlüğü ve sulanma imkanlarına bağlı olarak enterpolasyon yöntemi ile arazi birim fiyat hesaplaması yapılmıştır. Taşınmazın arsa değeeri ve dut ve Erik ağacı olmak üzere toplam değeri 12.750,00 TL sıdır.

Yüzölçümü

 500,00 m2

İmar Durumu dışında yer almaktadır.

Burdur Belediyesi 02/03/2017 tarih 201701767 sayılı yazıları ile mücavir alan sınırları

Kıymeti

KDV Oranı

: 12.750,00 TL

Kaydındaki Şerhler

: Tapu kaydındaik gibi

I. Satış Günü

: 03/07/2018 günü 09:30 - 09:40 arası

2. Satış Günü

: 30/07/2018 günü 09:30 - 09:40 arası

Satış Yeri

• Burdur Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede SalonuSatış şartları l- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, attırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci aftırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin ( * ) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

2-               Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, isteyenlerin 2017/1 168 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan

Not: Tebliğ edilmeyenlere tebliğ hükmündedir.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV