20 Ekim 2018 Cumartesi

KENT KONSEYİNDEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. TEFENNİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2016/6 SATIŞ

23 Kasım 2017 Perşembe 16:28
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. TEFENNİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın Özellikleri: Burdur İl, Tefenni İlçe, 155 Ada, 3 Parsel, YOKUŞ mahalle, taşınmaz kerpiç ev ve arsasından oluşmakta olup, ilçe merkezinde bölge meyilli ve çevreden dolayı az rağbet gören taşınmaz içinde yaşları 12 olan 2erik, 10 olan 1 dut, 32 olan 1 ceviz, 12 olan 1 ceviz, 4 olan 2 ceviz, 5 olan 1 kayısı, 10 olan 1 ayva, 32 olan bir servi, 12 olan 1 adet asma ağacı bulunmakta ağaçların toplam değeri 1.112,00 TL olup, taşınmaz içerisindeki yapı 7 metrelik yola cepheli ve imarlı, üç kat bitişik nizam yapıya uygun olan tek katlı bina, yapı 98.60 m2 taban inşaat alanına sahip tek katlı yığma yapının dış duvarı 0,50 m genişliğinde yaklaşık 2 m yüksekliğine kadar taş yapı, üzeri ise kerpiçten, bina üzeri kırma çatılı olup, Marsilya tipi kiremit çatı örtüsü ile kaplı, üzerinde güneş enerjisi takılı, 3 oda, salon, tuvalet ve banyodan oluşan, banyo ve tuvaletin taban döşemeleri beton diğer yerler topraktandır, tavan döşemeleri ahşaptan. Duvarlar çamur harçlı sıvalı ve üzeri badanalı, doğramaların ahşap olan tek katlı binanın değeri 9.371,00 TL, arsanın değeri 7.040,00TL’dir.
Adresi: Yokuş Mahallesi Tefenni/BURDUR
Yüzölçümü: 352 m2
İmar Durumu: Var. kat sayısı 3
Kıymeti: 17.523,00 TL
KDV Oranı: %18
1. Satış Günü: 17/01/2018 günü 10:00-10:05 arası
2. Satış Günü: 13/02/2018 günü 10:00-10:05 arası
Satış Yeri: Tefenni Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu Tefenni/BURDUR

 

Satış Şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.  Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga veridi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık harcı taşınmasın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin(*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 16/11/2017

(V.İ.No: 609) (ÇBG:

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV