banner73

24 Eylül 2020 Perşembe

ÜCRETSİZ KURS BAŞVURULARI BAŞLADI

VALİ HASAN ŞILDAK BURDUR’DAN DUALARLA UĞURLANDI BALIKESİR’DE ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

Burdur’daki Uğurlama töreninde kısa bir konuşma yapan Vali Hasan Şıldak; “Burdur’un bizim gönlümüzdeki yeri daimidir, kalıcıdır. Burdur’da ne yaptıysak gönülden yaptık. Gönülden Allah ısmarladık. Hakkınızı helal edin” dedi.

19 Haziran 2020 Cuma 15:04
VALİ HASAN ŞILDAK BURDUR’DAN DUALARLA UĞURLANDI BALIKESİR’DE ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan onayı ile son çıkan valiler kararnamesiyle Burdur Valiliğinden, Balıkesir Valiliği’ne atanan Vali Hasan Şıldak, ilimizden dualarla uğurlandı. Önceki gün (18 Haziran 2020 Perşembe) Balıkesir’de Valilik girişinde protokol üyeleri, sivil toplum örgütleri ve halk tarafından karşılanan Vali Hasan Şıldak, yeni görevine başladı. 

İlimizde 2 yıl başarılı bir şekilde görev yapan Vali Hasan Şıldak için Burdur Valiliği protokol kapısı önünde (17 Haziran 2020 Çarşamba) uğurlama töreni gerçekleşmişti.  Saat 11.00’da gerçekleşen tören eşi  Fatma Nur Şıldak ile birlikte katılan Vali Hasan Şıldak’ın veda konuşması öncesi Burdur İl Müftüsü Enver Türkmen dua yaptırdı.  Kamu kurumlarında görev yapan protokol üyeleri,  İlçe kaymakamları, sivil toplum örgütleri başkan ve temsilcileri şehit aileleri, gaziler, kurum müdürleri ile  Burdurlu vatandaşların katıldığı uğurlama töreninde kısa bir konuşma yapan Vali Hasan Şıldak; “2018 Mayıs Ramazan ayında görev başladığımız Burdur Valiliği görevinden, 2020  Haziran ayından Balıkesir Valiliği yolculuğuna çıkmış bulunuyoruz. Buraya kadar gelip bizlere uğurlama nezaketini gösteren bütün hazuruna çok teşekkür ediyorum. Allah ısmarladık diyoruz. Buradaki görev süremiz içerisinde devletimizi ve sayın Cumhurbaşkanımızı en iyi şekilde temsil etme gayreti içerisinde olduk. Ülkemizin 2023 hedeflerine doğru ilerlediği bir dönemde bu hedefleri Burdur’da en uygun, en iyi şekilde hayata geçirmeye, uygulamaya gayret gösterdik. Bu itibarla buradaki görevimizi vicdan huzuru ve içimizin rahatlığıyla, anlımız açık, başımız dik bir şekilde yeni meslektaşımıza devrediyoruz. Yeni atanan sayın valimize de yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ediyor. Burdur’daki görevi süresince üstün başarılar diliyorum” dedi.

“BURDUR’UN GELİŞİMİ İÇİN ÇALIŞTIK”

İlimizde görev yaptığı 2 yıllık süre zarfında; ‘Burdur’un gelişimi için çalıştık’larının altını çizen Vali Hasan Şıldak; “Kapsamlı olarak her açıdan Burdur’u daha üst seviyelere çıkarmak için büyük çaba içerisinde olduk. Hep birlikte çalıştık. Kimseyi dışlamadan, işbirliği ve uyum içerisinde çalışmalarımızı yürüttük. Kesinlikle hiçbir zaman ben demedik. Biz dedik. Bir takım çalışması ortaya koyduk. En önemlisi de sizden bir olarak bunları yapmaya gayret gösterdik. İtina ettiğimiz, üzerinde hassasiyetle durduğumuz en önemli husus buydu. ‘Sizden biri olmak’. Bunu ne ölçüde başarabildiysek, bizim için o başarıdır. Mutluluk kaynağıdır. Burada bulunan bütün kamu personelimizde, meslek odalarımıza, ilimizin değerli protokol mensuplarına, kolluk birimlerimize, muhtarlarımıza, il genel meclisi üyelerimize, şehit ve gazi ailelerimize, engelli vatandaşlarımıza, tüm Burdur’a, Burdur’u temsil eden tüm aktörlere Allah ısmarladık diyoruz. Hakkınızı helal edin diyoruz. Burdur’un  bizim gönlümüzdeki yeri daimidir, kalıcıdır. Burdur’da ne yaptıysak gönülden yaptık. Gönülden Allah ısmarladık. Hakkınızı helal edin” dedi.

TEK TEK VEDELAŞTI

Vali Hasan Şıldak konuşmasını tamamlamasının ardından uğurlama törenine katılanlara tek tek vedalaştı. Tören Mangasını selamlayan Vali Hasan Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte yeni görev yeri Balıkesir Valiliği’ne gitmek üzere makam aracıyla ilimizden ayrıldı.

 ‘GÜLER YÜZLÜ BİR YÖNETİM OLACAĞIZ”

Valilik binası önünde çiçeklerle karşılanan Vali Hasan Şıldak Balıkesir'e atanmaktan büyük onur duyduğunu söyledi. Göreve başlamasının ardından makamında gazetecilerle bir araya gelen Vali Hasan Şıldak, Balıkesir’deki görev süresince uygulayacağı çalışma yöntemleri hakkında bilgiler verdi. Balıkesir’deki birlik ve beraberliğin devam ettirilmesi yönündeki çalışmaların devam edeceğini ifade eden Vali Hasan Şıldak, "Yönetim anlayışımız, adaletli, şeffaf, hesap verebilir, verimli, etkili ve güler yüzlü bir uygulamaya dayanacaktır" diye konuştu.

ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Vali Hasan Şıldak göreve başlar başlamaz yaptığı açıklamada, "9 Haziran 2020 tarihli ve 274 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın takdir ve tensipleriyle atanmış olduğum Balıkesir Valiliği görevine bugün itibariyle başlamış bulunuyorum. Öncelikle ülkemizin iki denizine kıyısı bulunan bu çok özel ilinde Vali olarak hizmet etme onurunu bize yaşatan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın İçişleri Bakanımıza şükranlarımızı arz ediyorum" dedi.

“HEYECANIMI SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM”

Balıkesir’in pek çok alanda geniş potansiyele sahip olduğuna vurgu yapan Vali Şıldak, "Balıkesir pek çok alanda sahip olduğu geniş potansiyel ile güçlü bir kapasiteye sahip, tarımdan hayvancılığa, turizmden madenciliğe, sanayiden kültüre çok yönlü zenginlikleri bünyesinde barındıran bir ildir. Anadolu’nun kurtuluş mücadelesinde Kuva-yi Milliye'nin doğduğu şehir olan bu güzel coğrafyada, Marmara'dan Ege kıyılarına uzanan verimli topraklarda yaşayan saygıdeğer insanlarımıza hizmet edecek olmanın mutluluğunu, heyecanını sizlerle paylaşmak istiyorum" sözlerine yer verdi.

“BİZİM İÇİN EN ÖNEMLİ GÜÇ OLACAKTIR”

Kamu görevlerinde bir nöbet devri ve bayrak yarışı olduğunu kaydeden Vali Hasan Şıldak, "Bilindiği gibi bütün kamu görevlerinde bir nöbet devri, bayrak yarışı söz konusudur. Balıkesir’de tevdi edilen bu görevi en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti içinde olacağız. En başta Allah'ın yardımı ve vatandaşlarımızın desteği bizim için en önemli güç olacaktır. Bu vesileyle ilimizde daha önce görev yapmış, Balıkesir halkına hizmet etmiş olan Sayın Valilerimizi şükranla anıyor, ebediyete irtihal etmiş olanlara rahmet, hayatta olanlara sağlık ve afiyet diliyorum" diye konuştu.

VERİMLİ, ETKİLİ, GÜLER YÜZLÜ BİR UYGULAMA

Yönetim anlayışı hakkında da bilgiler veren Vali Hasan Şıldak, "Görevimizi Sayın Cumhurbaşkanımızın tanımladığı şekilde, vatandaşımızın hizmetinde olma bilinciyle yürüteceğiz. Her zaman vatandaş odaklı, ona yakın ve her fırsatta halkın arasında bulunmaya gayret göstereceğiz. Yönetim anlayışımız, adaletli, şeffaf, hesap verebilir, verimli, etkili ve güler yüzlü bir uygulamaya dayanacaktır. Sorunları dinlemeye açık, ulaşılabilir, çözüm odaklı ve toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir çalışma modelini hayata geçirmek arzusundayız. Yönetim geleneğimizin önemli bir unsuru olan istişareye başvurarak, konuları tarafları ile konuşarak, görüşerek çözme gayreti içinde olacağız. Katılımcı bir anlayışla halkın içinde ve onun temsilcileriyle birlikte geniş bir işbirliği çerçevesinde çalışmak durumundayız. Her zaman ben yerine biz kültürünü yaygınlaştırmak ve ortak çözümlere ulaşmak daha uygun bir yol olacaktır. Kamu kurum ve kuruluşlarımızın, milletvekillerimizin desteğiyle Büyükşehir Belediyemiz ve diğer yerel yönetimlerimiz, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının uyum ve koordinasyon içerisinde çalışması konusunda hassasiyet göstereceğiz. Bütün kamu kuruluşlarının halkımıza en verimli ve güler yüzle hizmet vermesi hususu en duyarlı olduğumuz konuların başında gelmektedir. Yatırımların takibi, çalışmaların proje odaklı yürütülmesi, kuruluşlar arasındaki iş birliği ve koordinasyon, hızlı ve sonuç odaklı çalışma ilimizde hedef olarak belirlediğimiz çalışma yöntemleridir. Eğitim, turizm, tarım ve sosyal projelere ağırlık verilmesinin ilimize katkı sağlayacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

“KATKI SAĞLAMAK TEMEL AMACIMIZ”

Birlik ve beraberliğin önemine de değinen Vali Hasan Şıldak, "Bu yaklaşımlar çerçevesinde her şeyden önce birlik, beraberlik, karşılıklı hoşgörü ve anlayış içerisinde tesis edilecek bir çalışma ortamının en önemli unsur olduğunu belirtmek istiyorum. Bunu gerçekleştirmek, ilimizdeki huzurlu ve verimli ortamı daha da geliştirmek için üzerime düşen her türlü gayreti göstermek istiyorum. Bu amaçla hızlı bir şekilde Balıkesir ilini tanımak, çalışacağımız öncelikli hizmet alanlarını belirlemek üzere kapsamlı olarak bir takım çalışması ortaya koyma arzusundayım. Zamanı en verimli şekilde değerlendirerek ilimize her türlü iş birliğine açık olarak katkı sağlamak temel amacımızdır" diye konuştu.

“İLK GÜNKÜ HEYECANLA ÇALIŞACAĞIM”

Vali Hasan Şıldak ilk çalışma gününde yaptığı açıklamada "Ülkemizin önündeki bir ideal olarak belirlenen 2023 hedeflerine ilimizi en güçlü şekilde ulaştırmak, bu yolda hep birlikte yürümek, bu yolculukta yan yana yürüyen herkese güç ve cesaret verecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Balıkesir ilimizde göreve başlamanın mutluluğu ve heyecanının ilk günkü gibi hep daim olmasını diliyor, bütün vatandaşlarımıza en derin saygı ve selamlarımı sunuyorum" diyerek sözlerini tamamladı. 
Halil İbrahim KARA

ÇAĞDAŞ BURDUR GAZETESİ

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  Arsiv


  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV