banner73

23 Eylül 2020 Çarşamba

TEK TIK’LA YATIRIM

HÜSEYİN OKAN, GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı 7’inci Olağan Genel Kurulda, mevcut başkan Hüseyin Okan güven tazeledi.

07 Eylül 2020 Pazartesi 16:27
HÜSEYİN OKAN, GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanlığı 7’inci Olağan Genel Kurulu’nu tamamlandı.  Geçtiğimiz cumartesi günü Uzay Çatı Halk Pazarında, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde tek liste halinde Burdur Merkez İlçe Seçim Kurulu huzurunda yapılan genel kurulda katılımcı 192 delegenin oyunu alan Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) Hüseyin Okan yeniden başkan seçildi.
Divan başkanlığını AK Parti Genel Merkezi Burdur Koordinatörü Ahmet Yıldız’ın yaptığı kongreye, AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Tuba Işık Ercan, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, İl Kadın Kolları Başkanı Zeliha Erdoğan Bağcı, İl Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı, Budur İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Murat Akbıyık, İGM ve Burdur Belediye Meclisi Üyeleri, AK Parti İlçe Başkanları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, sivil toplum örgütleri başkan ve temsilcileri ile partiler katıldı.
Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan genel kurul, divan teşekkülü ile devam etti. Divan Başkanı AK Parti Genel Merkez Burdur Koordinatörü Ahmet Yıldız’ın açılış konuşmasının ardından protokol konuşmaları yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun mesajları okundu. Toplantı gündeminde yer alan faaliyet ve denetim raporlarının tek tek okunup ibra edilmesinin ardından Burdur Merkez İlçe Seçim Kurulu huzurunda yapılan seçimlere geçildi. Toplam 395 delegesi bulunan AK Parti Burdur Merkez İlçe 7’inci Olağan Kongresine katılıp oy kullanan 193 delegenin oyunu alan mevcut başkan Hüseyin Okan yeniden başkan seçildi.

BAŞKAN OKAN: “ SİYASET, SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETME, MİLLETİ BİR BÜTÜN OLARAK KUCAKLAMA SANATIDIR”

Kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, “AK Parti bundan tam 19 yıl önce kurucu genel başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' sözüyle kuruldu ve o tarihten bu yana hiçbir şey eskisi gibi olmadı ve olmayacak. Bizim şahsi davamız yoktur, bizim için mesele Türkiye'dir, Burdur meselesidir, Milletimizin geleceğidir. Türkiye'de siyasetin ve umutların tükendiği bir zamanda 14 Ağustos 2001 yılında milletin umutları yeniden yeşerdi adeta güneş yeniden doğdu, işte o gün halkın partisi AK Parti kuruldu ve halkın adamı Recep Tayyip Erdoğan insanlara umut ve güven vermeye başladı. Halkımız kavga değil barış ve huzur, kriz değil yatırım, istihdam istediği için böyle bir zamanda halk tarafından AK Parti’yi işin başına getirdi. AK Parti sorun çözen, hizmet üreten, icraat yapan, bütün Türkiye'yi aynı samimiyetle kucaklayan siyaset tarzıyla bu başarıyı yakalamıştır. AK Parti kendi varlık nedenini bu ülkeye kayıtsız şartsız hizmet aşkıyla tanımlayarak yola koyulmuş, bu istikamette yüzünün akıyla ülkemize hamdolsun büyük mesafeler aldırtmıştır. Fakat siyaset, tabiatı gereği zor, mesuliyetli ve meşakkatli bir iştir. Siyaset elini taşın altına Koyma, sorumluluğu üstlenmektir. Siyaset, sorunlara çözüm üretme, milleti bir bütün olarak kucaklama sanatıdır” diye konuştu.
Başkan Okan, konuşmasında “AK Partili olarak, elimizi taşın al koymuş, hizmetkâr olmuşuz ve Türkiye AK Parti iktidarı ile Cumhuriyetimizin çağdaşlaşma hedeflerine her zamankinden daha fazla olmaya da devam etmekteyiz” sözlerini vurguladı.

İGM BAŞKANI AKBIYIK, “2020 YILINDA 94 KİLOMETRE SICAK ASFALT, BETON YOL, KİLİT PARKE UYGULAMASI PLANLANLIYORUZ”

2020 yılı içinde 94 kilometre sıcak asfalt çalışmasını planladıklarını kaydeden Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık,  “Burdur İl Özel İdaremize bağlı 193 köyümüzde grup yolları, bağlantı yolları olmak üzere toplam 2 bin 241 kilometre yol ağımızı tamamlamış durumdayız. İlk defa bu yıl içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında milletvekillerimizin destekleriyle ilk defa bu bölgede silindirle sıkıştırılmış beton yol çalışmalarına başladık. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. 2020 yatırım programında Burdur ilimizde toplamda 94 kilometre sıcak asfalt, sathi kaplama, kilit parke ve beton yol uygulaması yapmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN MENGİ, ÖNCE “ATIP TUTMA SİYASETİ 90’LI YILLARDA KALDI” SÖZLERİ İLERİ İLE ELEŞTİRDİ, SONRA “2023’TE BÜTÜN PROJELERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ” DEDİ

Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur İl Başkanı Volkan Mengi konuşmasında AK Parti Hükümeti tarafından yapılan kamu yatırımlarından söz etti. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in ismini kullanmadan iddia ve göndermelerde bulunan Mengi, “Atıp tutma siyaseti 90’larda kaldı” dedi. 2023’te bütün projelerini gerçekleştireceklerini belirten Mengi, “2023’te de hamt olsun bu bütün projelerimizi gerçekleştireceğiz. Burdur’un önünü açan diğer vaatlerimizle karşınıza çıkacağız” sözlerine vurgu yaptı. Çeşitli iddia ve ithamlarda bulunan AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi konuşmasında, “Vekillerimizin öncülüğünde bizler hiçbir yatırımımızı durdurmadık. Kurallara ve mesafeye dikkat ederek birçok firmamız elinden geldiğince mücadelesini göstererek yatırımlarımızı yapmaya devam etti. Görüldüğü üzere hastanemiz tüm hızıyla devam ediyor. Kapalı Spor Salonumuz inşallah bu ayın sonuna doğru teslim alacağız. Kültür Merkezimiz hızla devam ediyor. Burdur’un göz bebeği bir alanı olacak. Engelsiz Yaşam Merkezimizi açtık. Huzur Evimizi hızla devam ettiriyoruz. Okullarımızı sırayla açıyoruz. Şu an Burdur’umuzun gözbebeği olacağına inandığımız Recep Tayyip Erdoğan Proje İmam Hatip Okulumuz da hamdolsun bu sene öğrencisini aldı ve eğitime başladı. Evet, biz adım adım hedeflerimize koşarken, yaparken ve büyük mücadele gösteriyorken maalesef şehir merkezimizde 6 yıldır büyük bir proje, büyük bir çalışma göremiyoruz. Biz aslında siyaseten elimizden geldiğince uyarmaya çalışıyoruz. Diyoruz ki, senin vaatlerin var, vaatlerinizi sırayla gerçekleştirmeniz gerekiyor. AK Parti Hükümeti olarak bizler verdiğimiz vaatleri sırayla gerçekleştiriyorken Burdur Belediyesi de verdiği vaatleri sırayla gerçekleştirsin ama 6 yıldır göremedik. Hatta bir itirafa da şahit olduk. Ne dedi 2019 seçimlerinde? ‘Ya bizde attık tuttuk ama başa geçince işler böyle olmuyormuş.” dedi.  Arkadaşlar atıp tutma siyaseti 90’lı yıllarda kaldı, o devir kapandı. Şimdi verilen sözleri yapma vaktidir. Biz Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde verilen her sözü yerine getirmenin gayretiyle huzuruyla, gururuyla, sizlerin karşısındayız. 2023’te de hamdolsun bu bütün projelerimizi gerçekleştireceğiz. Burdur’un önünü açan diğer vaatlerimizle karşınıza çıkacağız” açıklamasında bulundu.

UĞUR “ZULM, HAKSIZLIĞA UĞRAYAN TÜM İNSANLAR İÇİN SÖZ SÖYLEYEN LİDERE SAHİBİZ”

Adalet ve Kalınma Partisi Burdur Milletvekili Yasin Uğur, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ‘One Minute’ ile başlayan bir sürecin, ‘Dünya 5’ten büyüktür’ sözleri devam etmesiyle Türkiye’nin dünyada ve bölgesinde liderliğe doğru yürümeye başladığı zamanlarda hatırlarsınız öyle bir gelişmeler oldu ki o zamanlarda hem Cumhurbaşkanımızın dirayetli duruşu, hem meydan okumasıyla ülkemiz bölgesinde parlayan yıldız haline geldi. Dünyada da söz söyler ülke haline geldi. Bunun ispatı da ABD Başkanı Donald Trump Dünyaya 3 lideri örnek gösterdi. Erdoğan, Putin ve Çin Başkanlarını gösterdi. Tabi bunlar bizim için gurur kaynağı. Bölgede söz söyleyen, dünyada bütün Müslümanlar açısından hatta Müslüman olmayıp da zulüm altında olan, haksızlığa uğrayan bütün insanlar için söz söyleyen bir lidere sahibiz. Ülkemizin bu günlere gelmesinde etkenlerden bir tanesi hem Cumhurbaşkanımızın dirayetli liderliği, hem de halkımızın onu desteklemesidir” diye konuştu.

ÖZÇELİK “BİZ VİZYONU OLAN, AMA DIŞARIDAKİ GÜÇLER TARAFINDAN YÖNETİLEMEYEN ÜLKEYİZ”

Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Biz AK Parti ile beraber vizyonu olan ama dışarıdaki güçler tarafından yönetilemeyen bir ülkeyiz. Biz kendi dinamiklerimizle medeniyetimizle hedefe adım adım gidiyoruz” diye konuştu. Küresel oyunların oynandığını uluslararası güçlerin savaşı olduğundan söz eden Milletvekili Özçelik, “Bu savaşın içerisinde Cumhurbaşkanımız sömürge düzenine ‘Dur’ diyor.  Söz sahibi olacağımız alanlarda ise o aşanlarda demir atıyoruz. Bizi takip etmelerini bizim söylemlerimize de ayak uydurmalarını istiyoruz dolayısıyla hedefimiz büyüktür. Bu büyük hedefe mutlaka adım adım ilerlememiz gerekiyor” dedi.

MKYK ÜYESİ ERCAN: ‘….HEPSİ ERDOĞAN LİDERLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİ”

AK Parti Hükümeti tarafından duble yollardan doğalgaz çalışmalarına varıncaya kadar yapılan çalışmaları anlatan AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Tuba Işık Ercan, “Rabbimizin yardımıyla artık doğal gazımızın olduğu, Edirne’den Hakkari’ye hiçbir aralık olmadan ulaşabildiğimiz oto yollarımızın olduğu bir Türkiye haline geldi. Bunların hepsi Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gerçekleşti” dedi.

ERCAN, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN TEŞEKKÜRLERİNİ İLETTİ

AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Tuba Işık Ercan, konuşmasının devamında şunları kaydetti. “Sizlerin desteği, gayretiyle, her bir teşkilat mensubu kardeşimin attığı her adım sayesinde oldu. Bunun içinde ben özellikle liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan teşekkürlerini sizlere iletmek istiyorum. Bunlarla gurur duyuyorum.”
SOSYAL MESAFELİ SEÇİM
Öte yandan, kongrenin yapıldığı alana giren partililerin her birinin ateşi ölçülerek, dezenfektan sıkıldı. Maskesi olmayanlara maske dağıtıldı. Sandalye aralığının ise 1 metre olduğu görüldü.  Oy verme işlemlerinde en az 1 metre kuralına uymayan bazı delegeler uyarıldı.

Halil İbrahim KARA

ÇAĞDAŞ BURDUR GAZETESİ

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  Arsiv


  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV