banner73

22 Eylül 2020 Salı

TEK TIK’LA YATIRIM

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNDEN SOGEP AÇIKLAMASI

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) başvuruları hakkında açıklamalarda bulundular.

10 Haziran 2020 Çarşamba 09:01
AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNDEN SOGEP AÇIKLAMASI

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) başvuruları hakkında açıklamalarda bulundular.

“SOGEP SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI TARAFINDAN YÜRÜTÜLMEKTEDİR”

Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “Programın hedefi, uygulandığı illerde, yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek. Değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak, istihdam edilebilirliği artırmak, sosyal içermeyi, sosyal girişimciliği ve yenilikçiliği desteklemek ve sosyal sorumluluk uygulamalarını yaygınlaştırmaktır. SOGEP, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı bütçesiyle yürütülen bir teklif çağrısı olmayıp, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen bir destek programıdır.” ifadelerini kullanarak SOGEP hakkında genel bilgi verdiler.

ASGARİ BÜTÇE 1 MİLYON TL

Açıklamada ayrıca, Program kapsamında desteklenecek proje tekliflerinin, asgari bütçesi 1.000.000,00 TL (bir milyon Türk Lirası) olduğunu belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “SOGEB projelerin tamamlanması için verilen sürenin de 18 aydır. Program kapsamında desteklenecek proje tekliflerinin, asgari bütçesi 1.000.000,00 TL (bir milyon Türk Lirası)’dir. Kamu kurumları ile kâr amacı gütmeyen kuruluşların sahibi olduğu projelerde eş finansman katkısı asgari % 10’dur. Kâr amacı güden kuruluşların başvuru sahibi olduğu sosyal sorumluluk projelerinde eş finansman katkısı asgari %50’dir. Bu program kapsamında desteklenen projelerin uygulama süresi en fazla 18 (on sekiz) aydır”ifadelerine yer verdiler.
ÖNCELİK VERİLECEK PROJELER

Öncelik verilecek projeler hakkında bilgilendirme yapan AK Parti Burdur Milletvekilleri Özçelik ve Uğur, Projelerin,ilgililik, yöntem, kurumsal kapasite ve sürdürülebilirlik ana kriterleri çerçevesinde değerlendirileceğini ve program dahilinde, kapasite geliştirmeye dönük, sosyal etki düzeyi yüksek, özel nitelikli model projeler değerlendirilecek. Proje değerlendirmesinde sosyo-ekonomik gelişmişlik bakımından daha alt düzeyde yer alan il ve ilçeler önceliklidir. Genç, kadın ve engellilerin istihdamını hedefleyen, yenilikçilik, ortaklık ve iş birliği boyutu güçlü projeler başta olmak üzere Doğrudan sosyal sorumluluk projesi olmasa da özel sektörün içerisinde yer aldığı ve nakdi eş finansman katkısı sunmayı taahhüt ettiği bu kapsamda kullanılması öngörülen fiziksel mekanın sıfırdan bir inşaat yerine atıl kamu binalarının değerlendirilerek karşılanmasını öngören ve Covid 19 küresel salgınından etkilenen toplum kesimlerinin desteklenmesi, salgının kent ekonomilerine negatif etkilerinin azaltılması ve sosyo-ekonomik iyileştirme çalışmalarının desteklenmesine yönelik projelere öncelik verilecek." sözleriyle projelerin detaylı olarak inceleneceğini belirttiler.

DESTEKLENMEYECEK PROJELER

Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, "Temel sosyal hizmet sunumuna yönelik yenilikçi niteliği olmayan, Yurtdışı ziyaret ile yurtdışı seminer, konferans, eğitim vb. faaliyetleri içeren proje kalemleri, Sosyal yardım ve nakdi sosyal transfer mahiyetindeki unsurlar içeren, Okul derslerini takviye amaçlı etüt faaliyetleri ve sınavlara hazırlık amacı taşıyan kurs projeleri, Proje amaçları ile ilişkilendirmemiş ve sürdürülebilirliği zayıf eğitim faaliyetlerine odaklanan, Halihazırda başka bir kurum tarafından rutin olarak sunulan hizmetleri içeren, Hedef kitle ile faaliyetleri arasında ilişki kurulamayan projeler veya proje bileşenleri desteklenmeyecek." Ayrıca halihazırda başka bir finansman kaynağından desteklenen projeler Program kapsamında desteklenmeyeceğini aktardılar.

SON BAŞVURU TARİHİ

Başvuru sahiplerinin proje bilgi formunu doldurarak destekleyici evraklar ve proje başvurusunda bulunabileceklerini belirten Milletvekili Bayram Özçelik ve Milletvekili Yasin Uğur, "En geç 15 Haziran 2020 saat 18.00’e kadar Ajans Merkez Ofisi, Burdur Yatırım Destek Ofisi, Antalya Yatırım Destek Ofisine ulaştırmaları gerekiyor." şeklinde konuştular.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  Arsiv


  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV