banner73

20 Eylül 2020 Pazar

SÜRÜCÜ BELGELERİ KİMLİK KARTLARINA YÜKLENECEK

Zuhal ve İrfan Tasarım ve Yazılım Atölyesi öğretime açıldı

Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi arasında imzalanan protokol doğrultusunda Hayırsever Zuhal-İrfan Bilgin’in bağışlarıyla Şehit Akif Altay Ortaokulunda tefriş edilen Zuhal -İrfan Bilgin Yazılım ve Tasarım Atölyesi düzenlenen törenle öğretime açıldı.

04 Şubat 2020 Salı 10:43
Zuhal ve İrfan Tasarım ve Yazılım Atölyesi öğretime açıldı

Zuhal -İrfan Bilgin Yazılım ve Tasarım Atölyesi açılış törenine Burdur Valisi Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Garnizon Komutanı Albay Cenk Baburşah, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Genel Sekreteri Gül Berk, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Hayırsever Bağışçılar İrfan ve Zuhal Bilgin ile Okul İdaresi ve öğrenciler katıldı.
Zuhal -İrfan Bilgin Yazılım ve Tasarım Atölyesi hakkında bilgi veren Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu, “Derneğimiz 1991 yılında yaptırdığı Türkiye Yardım Sevenler Derneği İlkokulu ve Ortaokulu, 2009 yılı itibarıyla ilimizdeki çeşitli okullarda yaptırdığımız 13 anasınıfı, 5 fen ve teknoloji sınıfı, 2 müzik dersliği, 2 resim atölyesi, bir adet Z Kütüphane, bir adet Etkileşimli Yabancı Dil Sınıfı, bir adet Drama, Dil ve Eleştirel Düşünce Atölyesi, bir adet de bugün açılışını yapacağımız Tasarım ve Yazılım Atölyesi ile öğrencilere verdiğimiz burslarla eğitime olan katkılarını sürdürmektedir. Derneğimizin Burdur’da eğitime sağladığı bu katkıların önemli olduğunu düşünüyor ve bundan gurur duyuyoruz. Bizlere bu gururu yaşatan, bizlere duydukları güvenle, bizleri şevklendiren bağışçılarımıza ve emeğime saygı duyan herkese şahsım ve derneğim adına teşekkür eder, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.
Yazılım ve Tasarım Atölyesinin bağışçısı Hayırsever İrfan Bilgin ise “Doğduğumuz memleketimize yaptığımız küçük hizmetten dolayı gurur duyuyoruz. Ülkemizin yetişmiş, günün teknolojisine hakim elemanlara ihtiyacı vardır. Bu dönem daha önceki dönemlere göre daha önemli ve elzem bir dönemdir çünkü dünyamız gelişim ve iletişim sektörü baş döndürücü bir hızla gelişmekte ve ilerlemektedir. Maalesef ülkemiz bu hızla üst sıralarda değildir. Hepimiz yabancı ülkelerin ürünlerini alıyor ve kullanıyoruz dolaysıyla yabancılara çalışıyoruz. Bunun önüne geçmenin tek yolu çalışmak, üretmek ve teknolojik açıdan var olmaktır. Türk insanı bunu yapabilecek akıl ve beceriye sahiptir. Gelecek gençliğine inancımız tamdır. Gençlerden istediğim bir başka konu iş hayatımda da personelime söylediğim gibi 3T ilkesidir. Bu da Terbiye, Tahsil ve Tasarruftur, eğer bir insan terbiyeli, saygılı ve pozitif ise kötülük gelmez, suç işlemez, tahsil yapmışsa ufku genişler, gelişmeleri takip eder, insan yetiştirir, ülkesine yararlı olur, tasarruf ediyorsa birikim yapar, ülke ekonomisine katkı yapar, yaşam kalitesini yükseltir ve sonuçta başarı kaçınılmazdır. Bizim Burdur’umuz butik bir şehirdir, kendi halinde demek haksızlık olur çünkü Burdur tahsile son derece önem veren okuma-yazma oranı Türkiye ortalamasının üstünde bir memlekettir, sanayi yatırımı yoktur ancak ekonomisi yine ülkemiz ekonomisinin üstünde seyretmekte, fert başına düşen milli gelir de üst sıralardadır. Geçen sene itibarıyla 39’uncu sıradaydı, 13 bin 922 dolardı.  Siyasi nedenlerle bazı yatırımların yapılmamış olması gelişimi engellemiş, ancak tahsilin önemini engelleyememiştir. Yasalara saygılı suç oranının hayli düşük olması gurur vesilesidir. Ben memleketimi çok seviyorum. 1995 yılı İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesiydim orada herkes kendisini tanıtıyordu, sıra bana geldiği zaman çıktım dedim ki, kan davasının olmadığı, kız kaçırmanın olmadığı, cinayetin işlenmediği, gece saat 24.00’te benim çocukluğumda karakolların kapatıldığı, okumaya çok değer veren bir memleketten geliyorum dedim.  Dediler ki orası Burdur’dur ve o alkışı, o zamanki duyduğum heyecanı sizle paylaşmak istedim. Sözlerimi tamamlarken hep yanımızda olan Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi Yönetim Kuruluna ve bilhassa hep yanımızda olan, büyük emek ve özveri ile çalışan kardeşim, dostumuz Sayın Işık Berberoğlu’na huzurlarınızda teşekkür ederim.  Selam ve saygılarımla hayırlı olsun” diye konuştu.
Törende Türkiye Yardım Sevenler Derneği Genel Sekreteri Gül Berk, Genel Merkez tarafından gönderilen mesajı okudu.
Zuhal ve İrfan Bilgin’e eğitime verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eden Vali Hasan Şıldak, “Bugün ülkemizde 2019-2020 eğitim-öğretim dönemimin ikinci yarısına adım atmış bulunuyoruz. Öncelikle eğitim sürecinin Haziran ayının ortalarına kadar sürecek olan çocuklarımızın okullardaki eğitim faaliyetlerinin başarılı geçmesini temenni ediyorum. Özel bir amaçla burada toplandık. Türkiye Yardım Sevenler Derneğinin ülke genelinde gerçekleştirdiği faaliyetlerin Burdur’daki bir başka halkasını zincire eklemek üzere buradayız. Ben öncelikle aramızda bulunan çok değerli bağışçılarımıza, kazandırdıkları Yazılım ve Tasarım Atölyesinin gerçekleşmesinde gösterdikleri kadirşinaslık için Zuhal ve İrfan Bilgin çiftine teşekkür ediyorum. Eğitime yapılan katkı, herşeyin ötesinde büyük anlam taşıyor. Böyle bir okulumuza yapılan katkının ise çok daha farklı bir anlamı var. Ben günümüzün taşıdığı anlamı bir başka boyuta taşıyarak devam etmek istiyorum” şeklinde konuştu.
“EĞİTİME YAPILAN HER DESTEK, TERÖRE ATILAN KURŞUNDUR”
Eğitime yapılan her türlü katkının, terörizme ve terör mihraplarına atılan bir kurşun olduğunu vurgulayan Vali Şıldak, “Aramızda Niyazi Altay var, Suza Uzal Ortaokulu Türkçe Öğretmenidir. Babasının ismini taşıyan okulda bulunuyoruz. Babası Şehit Akif Altay, özel hareket polisimiz, biliyorsunuz 15 Temmuz Şehidimizdir. İlimizin gözbebeği bir okulunda, onu da gözbebeği bir öğretmenimiz pırıl pırıl babasının adını yaşatacak okulumuzda özellikle onunda bulunmasını istedik, davet ettik, böylesine anlamlı bir törende onun da bulunması çok değer kazandırıyor. Bugün yine 4 Şehidimiz var, Şehitlerimiz İdlib’te, 9 da askerimiz maalesef yaralıdır. Öncelikle onları, bütün şehitlerimizle birlikte rahmetle yad ediyoruz. Allah rahmet eylesin, başımız sağolsun ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Buradan şu noktaya temas etmek istiyorum. Eğitime yapılan her katkı, devlet olsun, sivil topum olsun, bireysel olsun, aslında hep anlamlı katkılar ve ülkemizin güçlenmesi için en büyük katkılardır. Türkiye görülmekteki her zaman güçlü olmak ve dimdik ayakta olmak zorundadır. En çok da eğitime yapacağı desteklerle, yatırımlarla ayakta kalacaktır, güçlülüğünü muhafaza edecektir ve görülmektedir ki eğitime yapılan her katkı hem Türkiye’nin gücüne güç katmaktadır hem de aslında teröre karşı, terörü destekleyen mihraplara karşı atılan bir kurşundur. Bunu da ifade etmek istiyorum” değerlendirmesinde bulundu.
EĞİTİM YATIRIMLARI
Burdur’da devam eden eğitim yatırımlarını da aktaran Vali Şıldak, “Yine şu an il sadece il merkezimizde 3 okulumuzun inşaat çalışması tamamlanmak üzeredir.  O kadar güzel eğitim yatırımlarımız var çünkü Burdur konuşmacılarımızın da ifade ettiği gibi eğitim denilince akan suların durduğu bir şehirdir. Eğitim herşeyin ötesinde bir anlam ifade eder. Şu anda Milli Eğitim Bakanlığımızın üç okulu bir pansiyonu bitmek üzere, gelecek yıl merkezde bunlar hizmete almış olacağız ve yine ilçelerimizde de en az 7 okulumuzu gelecek yıl için eğitim-öğretime hazır hale getiriyoruz. Çok ciddi hamleler var, üstüne üstlük biz bu yıl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi adı altında Burdur’daki eğitim çıtasını daha da üst seviyelere çıkarmak için bir kampanya başlattık. Proje bazlı bir çalışma ile çok ciddi takip ve disiplinli bir şekilde hem çocuklarımızın hem öğretmenlerimizin, okul idarecilerimizin ve velilerimizin performanslarını yükseltmeye çalışıyoruz. Bu tür katkılar bize moral ve güç veriyor. Bütün eğitim camiasına destek oluyor. Onların moralini yükseltiyor. Hayırlı olsun diyorum, emeği geçen herkesi tekrar tebrik ediyorum. Sizleri saygıyla selamlıyorum” açıklamalarında bulundu.
Vali Hasan Şıldak, konuşmasının ardından hayırsever Zuhal ve İrfan Bilgin çiftine ve Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu’na çiçek ve plaket takdim etti. Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu da Hayırsever Zuhal ve İrfan Bilgin’e dernek anmalığı takdiminde bulundu.  Zuhal ve İrfan Bilgin Yazılım ve Tasarım Atölyesi Açılış Töreni kurdele kesiminin ardından atölyenin gezilmesi ve ikram ile sona erdi.
Hayal GİRİŞİM

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  Arsiv


  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV