15 Aralık 2018 Cumartesi

-Sağlık Yatırımları Hız Kesmiyor

VİZYON PROJELERLE, GELECEĞE BÜYÜK YATIRIM

-Bucak Belediye Başkanvekili yalçın Sezgin, “Ben bir Bucak sevdalısıyım, bugüne kadar olan hizmetlerimizi bir Bucak sevdalısı olarak gerçekleştirdik, bundan sonra da Bucak halkına yakışır bir hizmet sunacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

03 Ocak 2018 Çarşamba 13:04
 VİZYON PROJELERLE, GELECEĞE BÜYÜK YATIRIM

 Başkan Sezgin’den 120’nci gün raporu!
Bucak Belediye Başkanvekili Yalçın Sezgin, göreve gelişinin 120’nci gününü ve 2017 yılını değerlendirerek 2018 yılında yapılması düşünülen projeler hakkında bilgiler aktardı. 2017 yılında Bucak’ta birçok yatırımın hayat bulduğunu ifade eden Başkanvekili Sezgin, “Bucak Belediyesine kayyum olarak görevlendirilmemim üzerinden yaklaşık 120 gün geçti. Bu süre zarfından birçok yatırımı ve projeyi birlikte hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın mutluluğu ve refahı için çalışıyoruz. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Bucak halkının rahat bir ortamda yaşamını sürdürebilmesi için bizler elimizi taşın altına koyduk. Ben bir Bucak sevdalısıyım. Bugüne kadar olan hizmetlerimizi bir Bucak sevdalısı olarak gerçekleştirdik, bundan sonra da Bucak halkına yakışır bir hizmet sunacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

“2018’DE DE YORULMAK YOK”

Bucak’ta hizmetlerin 2018 yılında da yorulmaksızın devam edeceğini ifade eden Başkan Sezgin, “Bucak Belediyesi olarak üzerimize düşen ne varsa fazlasıyla yerine getirerek halkımıza layık olduğu hizmetleri sunuyoruz. İlçemizi geleceğe taşıyacak kalıcı işlere imza atıyoruz. 2018’de de yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Hali hazırda devam eden yatırımlarımızı yeni yılla birlikte tamamlayacağız. Bu hizmetlerin yanı sıra yine büyük işlere imza atacağız. Bütçemizi halka dokunan hizmetlere harcamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“ALTYAPIDA HEDEFLERE ULAŞILDI”

Bucak Belediyesi’nin her biriminin ilçe halkına hak ettiği hizmeti vermek için arı gibi çalıştığını belirten Sezgin, “2015 tarihinde ihalesi yapılarak kent genelinde sıcak asfalt çalışmalarına başlanmıştı. Göreve başladığım tarihe kadar yaklaşık 20 km asfalt çalışması gerçekleştirilmişti. Son 4 ayda yani 2017 yılının son çeyreğinde göreve başlamamla birlikte 20 km’lik sıcak asfalt çalışması gerçekleştirerek rekora imza attık. 1.210 mtül bordür, 1.128 metrekare kaldırım, 14.597 metrekare parke çalışması, 992, 12 metrekare taş duvar, 341 metrekare perde beton, 10 km yol açımı, 3.625 m yeni içme suyu hattı, 950 m kanalizasyon çalışması ve 295 m yağmur suyu drenaj hattı çalışması gerçekleştirerek yılbaşında koyduğumuz hedeflere büyük ölçüde ulaştık. 2018 yılında sıcak asfalt çalışması için Belediye Meclisi’mizden 10 milyon TL’lik kredi onayı aldık.  Yeni yılda da asfalt çalışmalarına kaldığımız yerden devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

“PARK SAYIMIZ ARTTI”

Bucak’ta yeşil alan sayısının arttırdıklarını ifade ettiklerini belirten Başkanvekili Sezgin, “Göreve başladıktan sonra Fatih Mahallesi Sağlık Parkımızı restore ettik. Çocuk Trafik Eğitim Parkının yapımına başladık. Şuanda fiziki gerçekleşme oranı  yüzde 90. Mehmet Akif Mahallesinde 2 adet yeni park alanının projelendirmesini yaptık ve alt yapı çalışımlarına başladık. Engelli vatandaşlarımızın entegrasyonu kapsamında yeni park çalışmasının startını verdik. Okullar, camiler ve resmi kurum ve kuruluşlarının bahçe bakımlarını yaptık. Gazi Caddesinde yapımına başlanan bisiklet ve yürüyüş yolunun yüzde 90’nını bitirdik. 2.etap TOKİ Konutlarında spor alanı yapım çalışmalarına devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

“TEMİZ BİR BUCAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Bucak’ın 20 mahallesinde temizlik hizmetlerini 10 hizmet aracı ve 42 personelle yürüttüklerini ifade eden Belediye Başkanvekili Yalçın Sezgin, ilk etapta eskimiş çöp konteynırlarını 40 adet yeni modern kapaklı çöp konteynırları ile yenilediklerini belirtti.  

“KAPALI DURAKLAR, AKILLI KAVŞAKLAR VE YÜRÜYEN MERDİVENLER İLE MODERN BİR BUCAK"

Daha yaşanabilir bir Bucak için çalıştıklarını ifade eden Sezgin, “İlk etapta yaşlı ve hasta vatandaşlarımızı da düşünerek; yaz ve kış aylarının olumsuz hava koşullarından vatandaşlarımızı korumak için hastane durağımızı, kapalı durak haline getiriyoruz. 5 adet kapalı durak için ihaleye çıktık. 70 Evler Mahallesi Orhan Gazi Caddesi Kavşağına Akıllı kavşak kontrol sistemi kuracağız, çalışmalara başladık. İlçe genelinde 9 adet kavşak kontrol sistemini yenileyerek; yeşil dalga sistemini hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın memnuniyeti için Kapalı Pazar Kompleksi’mizde yürüyen merdiven yapımı içinde ihaleye çıktık. Caddelerimizde ve sanayi çevresinde atıl durumunda bulunan ve kötü görüntü oluşturan hurda araçlarını topladık” dedi.

“YENİ NİKÂH SALONU TAMAM”

Başkanvekili Sezgin, “Hacı Sarılar Mezarlığı içerisinde kullanışlı olmayan nikâh salonumuz vardı. Göreve gelir gelmez verdiğim talimatla, Yenimahalle’de bulunan Yaşam Parkının içiresinde modern bir nikâh salonu yaparak burayı hizmete açtık” dedi.
“ÇÖZÜM MASASI FAALİYETE GEÇİYOR”

Çözüm Masası hizmeti hakkında bilgi veren Başkan Yalçın Sezgin, “Yeni yılla birlikte ilk olarak vatandaşlarımızın sorunlarına 7/24 çözüm üretmek adına “çözüm masasını” faaliyete geçiriyoruz. Vatandaşlarımız 4441535 numaralı telefondan artık tüm şikâyetlerini belediyemize iletebilecek”  diye konuştu.
“VİZYON PROJELERİMİZLE GELECEĞE YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Vizyon projelerle geleceğe yatırım yapmaya devam edeceğiz” diyen Sezgin, “2018 yılında kötü görüntü oluşturan, yaya ve taşıt trafiğine engel olan kent merkezindeki motorcular ve bisikletçiler için yeni işyeri projemizi hayata geçirerek onları şehir dışına çıkaracağız ”dedi.
Sezgin, “İlçemiz içerisinde düzensiz park eden tırlar trafik kazalarına sebep oluyordu. Belediye eski kademesinde tırlarımız için Yeni Tır Garajı Projesi için de çalışmalara başladık. Belediye bütçemize katkı sağlamak ve gelir yaratmak için Yeni Hastane civarında 5 adet eczane yeri ve 10 adet işyeri projesi için ihale işlemlerini başlattık. İlçemiz genelinde farklı yerlerde bulunan kum, çakıl ve inşaat malzemesi satan işletmeleri yerleşim yeri dışına çıkarmak için yeni satış ve depolama alanları ile ilgili çalışmamız devam ediyor. 3. benzin istasyonu için 18 uygulamasını askıya çıkardık. İlçe trafiğini rahatlatacak önemli bir proje olan Bucak Kocaaliler çevre yolu projesi için Karayolları Genel Müdürlüğümüze müracaatta bulunduk. İlçemizin su ihtiyacını karşılamak için Orman ve Su İşleri Bakanlığı’mıza müracaatta bulunduk. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce 60 km’lik çapta master planı hazırlanıyor. 2018 yılı başında da 2 adet içme suyu kuyusu DSİ tarafından ilçemize kazandırılacaktır. Bunun yanı sıra Bucak’ta 2018 yılında hemen hemen doğalgazın girmediği hiçbir sokak bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.
“KENT MEYDANI, KÜLTÜR MERKEZİ VE KİTAP FUARI PROJESİ”
Başkan Sezgin konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Uzun yıllardır Bucaklı vatandaşlarımızın buluşma noktası olan ve ilçemizin tek meydanı konumundaki Cumhuriyet Caddesindeki Belediye Meydanımızı kent estetiğiyle bütünleştirerek modern bir kent meydanını Bucak’ımıza kazandıracağız. İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüz bu çerçevede üç alternatifli bir proje hazırlıyor. Öğrenci şehri olan Bucak’ta içerisinde sineması, kafeteryaları, sergi salonları ve yeşil alanları olan modern bir Kültür merkezi yapacağız. Bu proje ilçemizin vizyon projesi olacak. Yine ilçemizde Burdur’un en büyük kitap fuarını yaparak ilçemizde okuma oranını arttıracağız.”
“7/24 VATANDAŞIMIZIN HİZMETİNDEYİZ”

Başkan Sezgin, “Haftaiçi mesai kavramı gözetmeksizin Bucaklı hemşerilerimizin sorunlarını çözmek için çalışırken, diğer taraftan da hafta sonlarını köy ziyaretlerine ve ilçemizde meydana gelen sosyal ve kültürel faaliyetlere katılarak geçiriyoruz. Her hafta köylerimizi ziyaret ederek, köylerimizin sorunlarını yerinde tespit edip, anında çözmeye çalışıyoruz. Sadece geçtiğimiz hafta sonu personelimizin Mersin’de bulunması ve bu hafta 30 Aralık Cumartesi günü Kaymakamlık Hükümet Konağının tadilatı nedeniyle ihtiyaçların karşılanması için Antalya’da olmam ve 31 Aralık Pazar günü de Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın İlimize teşrifleri nedeniyle Köy ziyaretlerimizi gerçekleştiremedik. 2018 yılında Köy ziyaretlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz”  şeklinde konuştu.  Sezgin, 2017 yılında gerçekleştirilen çalışmalarında emeği geçen tüm belediye çalışanları ile destek ve katkılarından dolayı meclis üyelerine, mahalle muhtarlarına, kurum ve kuruluşların temsilci ve yöneticilerine teşekkür ederek, 2018 yılında da örnek ve referans belediye olarak, çalışmalarını artırarak devam ettireceklerini sözlerine ekledi.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV