banner73

10 Temmuz 2020 Cuma

KORUYUCU AİLE SEFERBERLİĞİ TÜRKİYE SINIRLARINI AŞTI

Vali Kürklü, Arka Pencere’ye konuştu

Burdur Valisi Hasan Kürklü, Gazeteci Sergül Canıgür’ün Kanal 15’teki Arka Pencere programına konuk oldu

21 Ocak 2016 Perşembe 16:12
Vali Kürklü, Arka Pencere’ye konuştu

Burdur Valisi Hasan Kürklü, Kanal 15'te canlı yayınlanan Sergül Canıgür'ün hazırlayıp sunduğu Arka Pencere Programına konuk oldu. Vali Konağında gerçekleşen programda Vali Hasan Kürklü’yle birlikte Vali Yardımcıları ve programın son bölümünde ise eşi Nesibe Kürklü yer aldı. Gazeteci Sergül Canıgür, Vali Hasan Kürklü ve Nesibe Kürklü’ye kendilerini Vali Konağında ağırladıkları için teşekkürlerini belirtti. Vali Hasan Kürklü ise Vali Konağının Burdur Halkının olduğunu, Burdur Halkının evinde sizleri ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduğu dile getirdi. Burdur'a geldikleri günden itibaren Burdur'u Burdurlular ile birlikte yöneteceğiz diyerek görev başladıklarını bu doğrultuda çalıştıklarını belirtti. İnsanı merkeze alan, güler yüzlü ve vatandaş memnuniyeti önde tutan bir çalışma prensibiyle görev yaptıklarını söyledi.

Program sunucusu Sergül  Canıgür, Vali Hasan Kürklü’ye, ilimizde göreve başladıklarında öncelik olarak Burdur'da ne yapılmalı ve ayrıca Köyde Yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin arttırılması noktasında yapılan çalışmalarla ilgili sorusunu yöneltti. Vali Hasan Kürklü göreve başladıklarında Burdur için öncelik olan 2. OSB nin durumuyla ilgili toplantılar gerçekleştirdiklerini ve son durum itibariyle kamulaştırma işlemlerinin tamamlandığı, 24 parsel bulunan 2. OSB'de 13 parselin yatırımcılara ön tahsisi yapıldığı ve 2 yatırımcının yakın zamanda inşaata başlayacaklarını belirtterek. İstihdam açısından İlimiz için önemli olan 2. OSB'nin çalışmalarını takip ettiklerini belirtti.

Köylerde yaşayan vatandaşların önemini vurgulayan Vali Hasan Kürklü, birçok ihtiyaçlarn köyde yaşayan vatandaşlar tarafından karşılandığını belirterek, bu noktada köylerden göçü önleme noktasında altyapı çalışmalarına önem verdiklerini ayrıca Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından hayvancılık ve çeşitli tarımsal ürünlere yönelik çiftçilere hibe desteklerinin yapılarak çalışma ortamlarının iyileştirilmeye çalışıldığını belirtti.

Vali Hasan Kürklü ‘ye Program Sunucusu Canıgür tarafından yöneltilen Karacarören Barajı, Vatandaş Devlet işbirliği ile yapılan Kağılcık Köyü Çok Amaçlı Salonu, Erasmus Programı, Süt Teknolji Araştırma Merkezi ile ilgili olarak Sayın Valimiz; Karacarön Barajının güzergah yollarının bakımıyla ilgili Vali Yardımcısını görevlendirdiğini ve gerekli incelemenin yapıldığını belirtti. Köylerde yapılan çok amaçlı salonların vatandaşların kendi imkanlarıyla başladıkları devam eden süreçte bizlere müracaat ederek yardım istedikleri bu şekilde yapıldığı zamanda vatandaşın yapılan hizmete daha çok sahip çıktığına vurgu yaptı. Erasmus Projeleri Kapsamında 2015 yılında 6 proje ile yurt dışına 62 öğrenci ve 69 öğretmenin gittiği bu projeler kapsamında yapılan ziyaretlerle öğrencilerin ufkunun genişlemesi noktasında önemli katkılar sunduğunu belirtti. 2016 yılı içinde 11 proje ile 29 ülkeye bu kapsamda ziyaretler olacağını belirtti. Süt Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Merkezi Projesinin İlimiz süt markasının oluşması için önemli olduğunu vurgulayan Vali Hasan Kürklü yüzde 75'inin BAKA'nın desteği ile yapılacağını belirtti. Program devamında Sunucu Canıgür Vali Yardımcılarına da söz verdi

Vali Yardımcıları kendilerini tanıtarak görev dağılımında baktıkları kurumlarla ilgi genel kısa bilgilendirmeler yaptılar. Kurumlarla ilgili önem arz eden konularda kendilerine yöneltilen soruları cevapladılar.

Programın son bölümüne katılan Nesibe Kürklü’ye tekrar teşekkürlerini belirten Canıgür Burdur'a geldikleri günden bu güne kadar geçen süreçteki izlenim ve yaptığı ziyaretlerle ilgili sorular yöneltti.

Nesibe Kürklü, Vali Hasan Kürklü’yü tamamlama gayreti içerisinde olduğunu bu kapsamda bazı sosyal projelerde yer aldığını belirtti. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı sevgi evlerine ve yurtlara ziyaretler gerçekleştirdiğini kaydeden Nesibe Kürklü,  yaptığı ziyaretlerde çocuklar ve kadınlarla sohbet ederek sıkıntılarına yardımcı olmaya çalıştığını belirtti. Ayrıca bayramlarda Sevgi Evlerinde kalan Çocukları Vali Konağında kabul ettiğini bildiren Nesibe Kürklü çocukları bir nebze de olsa bayram sevinçlerini paylaşmaya çalıştığını, mendil ve lokum hediye ederek eski örf ve adetleri çocuklara aktarmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi. Nesibe Kürklü’nün,  bu ziyaretlerin de fazla ön plana çıkmak istemediği için basınla paylaşmadığını dile getiren Vali Hasan Kürklü, sıklıkla yaptığı bu ziyaretleri dolayısıyla Nesibe Kürklü’ye teşekkür etti.

Vali Kürklü ve eşi Nesibe Kürklü programın sonunda Burdur'da olmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Program sunucusu Canıgür'de kendilerine misafirperverlikleri için teşekkür ederek programı sonlandırdı.

 

    

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV