21 Temmuz 2018 Cumartesi

JANDARMA YİNE AFFETMEDİ!

“Üretim Halktan, Yüzde 50 Hibe Hükümetten”

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Yatırım niteliği yeni tesis olan başvurularda 2 milyon TL, yatırım niteliği tamamlama olan başvurularda ise 1 milyon 750 bin TL, diğer yatırım konuları için 500 bin TL’dir” dedi.

11 Ekim 2017 Çarşamba 16:56
“Üretim Halktan, Yüzde 50 Hibe Hükümetten”
AK Parti Burdur Milletvekili, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi, Çevre Komisyonu Katip Üyesi, Bayram Özçelik, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi hakkında açıklamada bulundu.  Milletvekili Bayram Özçelik Burdur ili için kırsal kalkınma yatırımları ana başlıkları ile ilgili yaptığı açıklamada, “Yaş meyve sebze tasnif, paketleme ve depolama yatırımları hariç bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, Hayvansal Ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması konusunda sadece ham derinin işlenmesi ve günlük en fazla 20 baş hayvan kesim kapasiteli mezbaha ) Soğuk Hava Deposu, Çelik Silo, Hayvansal ve bitkisel orjinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, Yenilenebilir enerji kullanan sera, Yenilenebilir enerji üretim tesisleri, Kırsal ekonomik alt yapı yatırım konularından; çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, bilişim sistemleri ve eğitim yatırımları bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Başvuru tarihi ve aranan şartlarla ilgili olarak da bilgilendirmede bulunan Milletvekili Bayram Özçelik, başvuruların www.tarim.gov.tr adresinden, elektronik ağdan yapılması için son tarihin 11 Aralık 2017 olduğunu belirtti.

Başvuru sahiplerinden aranan özellikler ise şöylece sıralandı: “Proje başvuruları gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılabilmektedir. Bakanlık kayıt sistemlerinden birine başvurudan önce kayıtlı olmak gereklidir. Tarımsal amaçlı kooperatiflerimiz, birliklerimiz ile bunların üst birlikleri ekonomik yatırım konularına tüzel kişilik olarak başvurabilirler.

Yatırımın tutarı ve destekleme oranı ile ilgili olarak da Milletvekili Özçelik “Yatırım niteliği yeni tesis olan başvurularda 2 milyon TL, yatırım niteliği tamamlama olan başvurularda ise 1 milyon 750 bin TL, diğer yatırım konuları için 500 bin TL’dir” dedi.
Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik alt yapı sistemleri gruplandırılması ve konu başlıkları ile ilgili olarak “ 6 gruptan olaşan desteklemelerde birçok makine ekipmanın desteği bulunmaktadır. 

1. Grupta Süt Sağım Ünitesi, Süt Soğutma Tankı, Yem Karma Makinesi (sabit/hareketli), Yem Kırma / Ezme Makinesi, , Büyükbaş ve Küçükbaş Yemlik ve Suluk, Üstü Kapalı Kaba Yem Deposu, Yatak, durak yemlik kilit seti, havalandıra fanı, kaşıma fırçası, gübre sıyırıcı, sundurma, hayvan travayı, padok ve bölmelerin tamamı veya bir kısmı ve 1000 adet kapasiteli taşınabilir kanatlı kümesi bulunmaktadır. 2. Grupta ise Bitkisel Üretime Yönelik Yüksek plastik tüneli (Sera) (Yükseklik 2,5 -3 metre olacak, ürün çeşidine göre daha yüksel olabilir), Meyve bahçeleri don zararını önleme sistemleri, Mantar yetiştiriciliğine yönelik sera ve Faal seralar için ısıtma sistemleri, ısı perdesi, polikarbon sera örtüsü yer almaktadır. 3. grupta, soğuk hava deposu,  soğuk oda, şoklama ünitesi, çelik silo ve çiftlik içerisinde üretilen ürünlerin işlenmesine yönelik işleme tesisleri 4. grupta, Yaylacılar ve Arıcılar için çekilir tip güneş paneli, Yaylacılar ve arıcılar için çekilir tip karavan, Arıcılar için bal süzme, sır alma, bal dinlendirme ve Yaylacılar için çadır ahır ve ağıl bulunmaktadır. 5. grupta çiftlik gübresi depolama ve/veya işleme ve dağıtma sistemleri, Çiftlik gübresi depolama ve/veya işleme ve dağıtma sistemleri olanlara Çiftlik gübresi dağıtma sistemleri ve Ceviz hasat makinesi vardır. 6. Grupta ise Balıkçı Barınakları Moderinizasyonu, Buzlama Makinası, Balık Nakil Tankı, Kafes ve Kafes Ağı, Balık Boylama Makinası, Fish Pump, Tambur Filtre ve Tekne üzerinde hidrolik yükleme ve boşaltma aparatı bulunmaktadır. Çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik olarak yukarıda belirtilen gruplardan sadece bir tanesi için başvuru yapılabilmektedir. Aynı grup içerisinde birden fazla ekipmana başvuru yapılabilir. Ancak farklı gruplardan ekipmanlara başvuru yapılamamaktadır” ifadelerini kullandı.
Hayal GİRİŞİM

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV