banner73

14 Temmuz 2020 Salı

“15 TEMMUZ ZAFERİ” DİJİTAL GÖSTERİM MERKEZLERİNDE YAŞATILACAK

Ulaştırma Bakanı Turhan’dan, Isparta-Burdur ziyareti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, “Uzun süredir bakım ve alt yapı çalışmaları nedeniyle kesintiye uğramış demir yolu taşımacılığı yeniden başladı. İzmir ve Burdur arasında yolcu taşıma hizmetleri yeniden başlamış olacak” dedi.

28 Ekim 2019 Pazartesi 09:14
  Ulaştırma Bakanı Turhan’dan, Isparta-Burdur ziyareti

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Isparta ve Burdur illerine ziyarette bulundu.  Bakan Turhan, “Uzun süredir bakım ve alt yapı çalışmaları nedeniyle kesintiye uğramış demir yolu taşımacılığı yeniden başladı. İzmir ve Burdur arasında yolcu taşıma hizmetleri yeniden başlamış olacak” dedi.

Bakan Turhan, Batı Akdeniz ziyareti kapsamında ilk olarak AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.
Turhan, iktidara geldiklerinden beri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ülkeyi 17 yıldır bir baştan bir başa imar ettiklerini söyledi. Hizmetleri, orta, uzun vadeli hedefleri belirleyerek bir plan dahilinde yaptıklarını aktaran Turhan, kaynakları etkin ve verimli kullanarak Türkiye'yi geleceğe hazırladıklarını vurguladı.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Osmanlı'nın varisi olduğuna işaret eden Turhan, şunları kaydetti:

“Coğrafya bir milletin kaderidir' anlayışından hareketle istiklalimizi ve istikbalimizi sekteye uğratacak her türlü risklere karşı gerek diplomatik gerekse savunma, sanayi, tarım, ulaştırma, enerji, turizm, ticaret ve her türlü alanda mücadele veriyoruz. Sadece sınırlarımızı korumak yetmez. Biz, etrafımızdaki ülkelerle olan ticaretimizde pazar fırsatlarımızı, üretim imkanlarımızı en iyi şekilde değerlendirerek bunları ekonomimize katkı sağlayacak şekilde çalışıyoruz. Bu hizmet siyasetinin gereği olarak yapmamız gereken çalışmaları yaptıktan sonra da sadece kendi ülkemiz insanlarının değil, dünyada birçok mağdur, mazlum ve mahsun olan insanların dertleriyle de ilgilenen tarihi sorumluluk bilinciyle hareket ederek onlara da elimizden gelen yardımı, desteği gösteriyoruz”

Turhan, tarihi sorumluluğu olan milletin tarih bilinciyle siyaset yapan ve bu millete karşı vadettiği sözleri, hizmetleri yerine getirme arzusunda olan bir siyasi hareketin mensupları olduklarını dile getirdi.

Bu hareketin bir kişinin veya birkaç kişinin değil, milletin tamamı tarafından desteklemesi gereken bir hareket olduğunu söyleyen Turhan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi hareketinde birer nefer olarak çalıştıklarını vurguladı.

"BİZİ AYDINLIK GÜNLER BEKLİYOR"

Milletin içinde dış düşmanlarla işbirliği yapan, gerek sivil toplum örgütleri gerekse siyasetin içindeki bazı fertlerin olduğunu vurgulayan Turhan, şöyle konuştu: “Başımızda bir terör sıkıntısı ve belası var. On yıllardır devlet ve millet olarak bu teröre çok bedeller ödedik. Birçok insanımız hayatını kaybetti, maddi faturalar ödedik. Bir PKK terörü için bu ülke, bir trilyon dolar para ödedi. Bizim yıllık gayrisafi milli hasılamız 830 milyar dolar. Yıllık bütçemiz 1 trilyon lira. Bir yıllık bütçenin 5-6 katı teröre bedel ödemiş bir devletiz. Bizim bugün bu tür sıkıntılarımız olmasaydı, bütün yollarımız tamamlanmış, bitmişti. Bütün hızlı demir yolu projelerimiz tamamlanmıştı. Bakanlığımla ilgili önümüzdeki dönem 100 milyar dolar civarında demir yolu, hava yolu, deniz yolu ve kara yolu ile ilgili yatırım yapılacak. Şimdi bu yatırımların tamamını biz yapıp, bitirmiş olacaktık. İşte, 'Bulunduğumuz coğrafya kaderimiz' diyoruz ya bu bedelleri bize ödettiler. Bu bedelleri bize ödettirmeye devam edenlere, son bir yılda özellikle Suriye sınırımızdan ülkemize yapılan ve güvenliğimizi tehdit eden, büyük güçlerle büyük devletlerin silah, eğitim desteği vererek üzerimize saldıkları akrepleri bugün püskürttük."

Barış Pınarı Harekatı'nı bunun için yaptıklarını belirten Turhan, "Hamdolsun bunun da sonuçlarını kısa zamanda diplomasi yöntemiyle de almaya başladık. İnşallah bundan sonrası çok daha güzel olacak, bizi aydınlık günler bekliyor.” dedi.

"BU COĞRAFYADA RACONU TÜRK MİLLETİ KESER"

“Dünyanın bütün güçleri, Türkiye'nin ve liderinin büyüklüğünü kabul etti. Türkiye'nin lideriyle oturup masada konuşmak için hepsi sırada bekliyor. Bu coğrafyada raconu kim keser? Türk milleti keser, onun lideri keser. Hamdolsun, bunu herkes anladı.” diyen Turhan, şöyle devam etti:

Peki, bize düşen görev ne? Önümüzde siyasi teşkilatların belirli aralıklarla yapması gereken teşkilat seçimlerine giriyoruz. Teşkilatlarımızı yeniden oluşturacağız. Bu oluşturma esnasında dava adamlığına yakışan davranış ve tutum, bu teşkilatların yeniden teşekkülünde oluşabilecek bayrak değişimi hareketinde olumluluk göstermektir. Biz, kendi içimizde kırgınlıkları, dargınlıkları eğer çözemezsek, millete gidip anlatacak bir şeyimiz kalmaz. Bu teşkilat ve partimiz kurulduğundan beri bu ülkeye yaptığı hizmetleri hepimiz biliyoruz. Bizden önce benim görevimi yapan bir sürü bakan arkadaşım vardı. Sizlerin görevini yapan bir sürü milletvekili, başka il başkanlarımız vardı. Bunlar, bundan sonraki süreçte, kişilerin değişmesiyle dava adamının gayreti, davaya karşı olan sorumluluğu değişmemesi lazım, değişmemelidir.”

Aynı azimle gayretle Türkiye için millet için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Turhan, “Bu işlerde, 'Ben olmazsam hiçbir şey yok, ben varsam her şey tamam' anlayışıyla hareket eden arkadaşlarımızın aramızda yeri yok. Bizim tüm milletimize, bu ülke sevdalılarına, bu ülkenin bulunduğu coğrafyada lider ülke olma davasını destekleyen herkese kapımız açıktır.” diye konuştu.

ISPARTA VALİSİ VE BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

Turhan, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'i de makamında ziyaret ettikten sonra Burdur'a hareket etti.  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Göller Ekspresi'nin yeniden başlayan Isparta-İzmir seferine ilişkin “Artık Göller Ekspresi konforlu ve güvenli altyapısıyla hizmet vermeye devam edecek. Bu ekspres Akdeniz ile Ege arasındaki yolculukların vazgeçilmezi olacak.” dedi.

Turhan, trenle geldiği Isparta Garı'nda düzenlenen Göller Ekspresi'nin ilk Isparta-İzmir seferine uğurlanması töreninde, Isparta'nın güzelliklerini milletle ve dünyayla buluşturmak, şehrin marka değerini artırmak, kentte yaşayan insanın refahını, mutluluğunu ve hayat standartlarını yükseltmek için hizmetleri hayata geçirdiklerini söyledi. Bu amaçla seferlerine başlayacak Göller Ekspresi'ni uğurlamak için bir araya gelindiğini aktaran Turhan, hattın ilk olarak 1996'da hizmete başladığını, o tarihlerde bu hattı yaşatacak ne yeterli altyapı ne de vizyon olduğunu dile getirdi.
“KİMSE İZMİR'E, DENİZLİ'YE, BURDUR'A, AYDIN'A GİDERKEN OTOBÜS BİLETİ BULAMADIĞI İÇİN ENDİŞELENMEYECEK”
Bakan Turhan, Göller Ekspresi'ni kullanacakların aradaki farkı görerek demir yolu ulaşımında nereden nereye gelindiğini fark edeceklerini belirterek, “Artık Göller Ekspresi konforlu ve güvenli altyapısıyla hizmet vermeye devam edecek. Bu ekspres Akdeniz ile Ege arasındaki yolculukların vazgeçilmezi olacak. Kimse İzmir'e, Denizli'ye, Burdur'a, Aydın'a giderken otobüs bileti bulamadığı için endişelenmeyecek. Heyecan verici bu hizmetin Göller Ekspresi'nin başta Isparta'ya ve Ispartalı hemşerilerimiz olmak üzere bölgemizde bu hizmetten faydalanacak olanlara hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

HIZLI TREN PROJESİ
Bakan Turhan, 423 kilometre uzunluğundaki Eskişehir-Kütahya-Afyonkarahisar-Isparta-Burdur-Antalya Hızlı Tren Projesi'ni gündeme aldıklarını söyledi. Projenin sonuna doğru yaklaşıldığını, bu projenin finansmanını temin etmek için çalışmalara da devam ettiklerini aktaran Turhan, bu proje hayata geçtiğinde Isparta'nın tarihi değerlerinin, doğal güzelliklerinin ve yöresel ürünlerinin ekonomik değerinin daha da artacağını, vatandaşın ekonomik gelirinin daha da yükseleceğini dile getirdi. Turhan, ülkedeki birçok hizmetin hayta geçmesinde önderlik yapan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ekibine teşekkür ettiğini, onun ekibinde olmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

BAKAN TURHAN, VALİ ŞILDAK’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Isparta programının ardından Burdur’a geçen Bakan Turhan, Burdur Valisi Hasan Şıldak’ı makamında ziyaret etti.  Isparta programını müteakip Burdur’a gelen Bakan Turhan’ı Valilik girişinde Vali Hasan Şıldak ve protokol karşıladı. Bakan Turhan, Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra Vali Şıldak’la makamında bir süre görüştü. Ziyaretlerinden dolayı Bakan Turhan’a teşekkür eden Vali Şıldak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak Burdur’da yaptıkları yatırımlar dolayısıyla Burdur halkı adına kendisine teşekkür etti. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, devam eden yatırımlarla ilgili Bakan Turhan’a bilgi veren Vali Şıldak, başta karayolu ve demir yolu olmak üzere İlimizin ulaşımla ilgili taleplerini kendisine iletti. Ziyarette Milletvekili Bayram Özçelik, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Genel Meclisi Başkanı MuraT Akbıyık ve Bölge Müdürleri yer aldı.
“KESİNTİYE UĞRAMIŞ DEMİR YOLU TAŞIMACILIĞI YENİDEN BAŞLADI”
Göller Ekspresi ile
İzmir, Aydın, Denizli, Burdur, Isparta arasında yolcu taşıma hizmetlerinin yeniden başlamış olacağını ifade eden Bakan Turhan, “Bugün Göller bölgesindeyiz, Isparta’ya uğradık ve Burdur’umuza geldik. İzmir, Aydın, Denizli, Burdur, Isparta demir yolu hattının yeniden yolcu taşıma hizmetlerinin başlaması dolayısıyla bir araya geldik. Uzun süredir bakım ve alt yapı çalışmaları nedeniyle kesintiye uğramış demir yolu taşımacılığı yeniden başladı. İzmir ve Burdur arasında yolcu taşıma hizmetleri yeniden başlamış olacak. Tabi demiryolu taşımacılığı insanlarımızın rağbet gösterdiği, ekonomik, güvenli ve konforlu ulaşım sistemi, bugün Burdur’umuzda tekrar bu hizmetin başlamasının mutluluğunu yaşıyoruz. Burdurlu hemşerilerimize hayırlı olsun. Şimdilik Gümüşgün İstasyonu ile Burdur arasındaki bağlantı Devlet Demir Yollarının servis otobüsleri ile sağlanacak. İleride bölgedeki yolcu hareketlerinin artması veya bölgemizdeki Salda gibi, Ağlasun gibi turistik bölgelerimizde turizm amaçlı taleplerin artması sonucunda oluşacak talepleri karşılamak için Burdur’umuza kadar lokomotifle beraber, demiryolu araçlarıyla bu taşımacılığı yapmayı planlıyoruz, hedefliyoruz” dedi.
BURDUR-FETHİYE KARAYOLU
Burdur-Tefenni- Fethiye yolunun büyük oranda bittiğini sözlerine ekleyen Bakan Turhan, “Yaklaşık 91 km uzunluğundaki yolun 82-83 km’si tamamlanmış durumda. Kalan kesimlerdeki eksik imalatları da inşallah önümüzdeki yıl tamamlayıp tamamını bölünmüş yol olarak hizmete açmış olacağız. Bildiğiniz gibi Yeşilova Yolu tamamlandı. Yine Burdur İlimizin önemli turizm merkezlerinden biri olan Ağlasun İlçesinin Burdur’la olan bağlantısını sağlamak amacıyla proje çalışmalarımızı tamamladık, önümüzdeki yıl bunun da ihalesini yaparak yapım çalışmalarına başlamayı planlıyoruz” diyerek yapılan hizmetlerin Burdurlulara hayırlı olmasını diledi.
Hayal GİRİŞİM

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV