banner6

18 Ekim 2018 Perşembe

FETÖ’nün askeri yapılanmasına 6 gözaltı

Sanayici İş Adamları, Burdur’da buluşacak

Burdur Sanayici, Serbest Meslek Mensupları ve İş Adamları Derneği 25’nci Kuruluş Yıldönümleri münasebetiyle Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu çatısı altında bulunan Antalya, Isparta, Manavgat ve Alanya’daki Sanayici ve İş Adamları Dernek Üyelerini Burdur’da ağırlayacak.

26 Ekim 2017 Perşembe 16:18
Sanayici İş Adamları, Burdur’da buluşacak

Burdur Sanayici, Serbest Meslek Mensupları ve İş Adamları Derneği, 25’nci Kuruluş Yıldönümlerini kutluyor.  Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu çatısı altında bulunan Antalya, Isparta, Manavgat ve Alanya’daki Sanayici ve İş Adamları Dernek Üyelerini Burdur’da ağırlayacaklarını belirten BUSİAD Başkanı Osman Kurt, BUSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Karikatür Bi Kafe’de kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.  Verilen kahvaltıya, BUSİAD Başkanı Osman Kurt, Yönetim Kurulu Üyeleri Avukat Erdinç Sütlü, Süleyman Erman, Nuri İçoğlu, Burhan Cahit Karakurt, Serdar Şener ve Uğur Yavuzkan katıldı.

Burdur Sanayici, Serbest Meslek Mensupları ve İş Adamları Derneğinin 13 Aralık 1991 yılında Burdur’da kurulduğunu ve 22 Şubat 1922 yılında resmi kimliğine kavuştuğunu ifade eden BUSİAD Başkanı Osman Kurt, “Derneğimiz, 13 Aralık 1991 tarihinde Burdur belediyesine ait eski BELDEM toplantı salonunda 40 kişinin bir araya gelerek yaptıkları toplantı sonucunda 10 kişilik bir kurucular kurulu oluşturmuşlardır.  Kurucular kurulumuz Nurhan Ertuğrul, Mehmet Duruşkan, Haldun Gürcan, Ali Berberoğlu, Osman Açan, Ercan Taraşlı, Mesut Atasaver, Uğur Yavuzkan, Ayhan Çakır, Ali Nadir Erol isimlerinden oluşmuştur. Kurucularımızın titiz, özverili çalışmaları neticesinde kısa ismi BURGİAD olan Burdur Genç Yönetici Serbest Meslek Mensupları ve İş Adamları derneği adı altında 22 Şubat 1992 tarihinde resmi kimliğine kavuşmuştur” dedi.

“MODERN BİR TÜRKİYE’NİN YILMAZ SAVUNUCULARIYIZ”

BUSİAD’ın kuruluş amaçlarını sıralayan Başkan Osman Kurt, “Derneğimizin amacı tüzüğümüzde “Anayasamızın ön gördüğü kıstaslara ve Atatürk ilkelerine uygun olarak, Burdur’daki iş adamlarının liderlik vasıflarını, sosyal sorumluluklarını ve dayanışma ruhunu geliştirmek suretiyle toplumun sosyal, ekonomik düzeyini gelişmesinde katkıda bulunmalarını sağlamak yine Burdur’daki sanayici ve iş adamlarını bir çatı altında toplayarak tanışma ve kaynaşmalarını temin etmektir. Milli ve manevi değerlere bağlılık içinde, mesleki ve iktisadi yönden ülkemizdeki ve dünyadaki iş hayatı ile ilgili gelişmelerden haberdar etmek, bilgi alışverişini sağlamak, ilgili resmi ve özel kuruluşlarla münasebetlerin sağlıklı ve düzgün yürütülmesine yardımcı olmak, böylece üyelerinin mesleki, iktisadi ve sosyal bakımdan verimliliklerinin artırılmasına yardımcı olmaktır” diye yazmaktadır.  Buradan hareketle Akdeniz bölgesindeki aynı amaçla kurulmuş GİAD ve SİAD’lar ile daha yakın ilişki ve birlikte çalışmak prensibi ile Burdur ekonomisini canlandırmak hedefimizdir. Antalya, Isparta, Denizli,  Afyon illeri arasında sıkışık kalan Burdur’umuzun ekonomik gücünün zayıf kaldığı bilinen bir gerçektir. Bu sıkıntıların düzeltilebilmesi için çözüm bulmak, çözüm üretebilmek yöneticiler ve siyasiler üzerinde baskı grubu oluşturmak düşüncesi vardı! Çünkü kişisel çalışmalardan öte birlikte beraber bir baskı grubu oluşturabilmek önemli idi.   Fakat şöyle bir sıkıntıda var, hak vereceksiniz ki kar ve çıkar amacı gütmeyen bizim gibi gönüllü kuruluş ve derneklerin çalışmalarını da devam edebilmesi zor bir konudur, güçtür, kolay değildir. Derneğimiz hiçbir siyasi parti cemaat gibi oluşumlarla ne bir göbek bağı ne de dirsek teması vardır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefe ilke ve inançlarının savunucusuyuz. Bizler üretimden, bilimden, gelişimden, çağdaş uygarlık yolunda yürüyen gelişmiş çağdaş, üretken, modern bir Türkiye’nin yılmaz savunucularıyız” diye konuştu.

 

Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonuna üye olduklarını ve üst kuruluşlarının TÜRKONFED olan Türk girişim ve iş Dünyası Konfederasyonu olduğunu anlatan Başkan Kurt, 25’nci kuruluş yıldönümleri kutlama programları kapsamında Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu çatısı altında bulunan Antalya, Isparta, Manavgat ve Alanya’daki Sanayici ve İş Adamları Dernek Üyelerini Burdur’da ağırlayacaklarını açıkladı.

Burdur Valisi Şerif Yılmaz’ın ziyaret programları kapsamında kendilerine randevu vermediğini dile getiren Başkan Osman Kurt, “Mayıs 2016’da yönetim kurulumuzun kararı ile kısa adı BAKSİFED olan Batı Akdeniz Sanayi ve iş Dünyası Federasyonuna üye olduk. Ve bir üst kuruluşumuzun kısa adı TÜRKONFED olan Türk girişim ve iş Dünyası Konfederasyonu’dur. 2017 güz dönemi çalışmalarımıza Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, Burdur Ticaret Borsası, İl Emniyet Müdürümüze, Cumhuriyet Başsavcımıza ziyaretler ile başladık 27 Ekim Cuma günü de Sayın Burdur Belediye başkanımızı ziyaret edeceğiz.  Sayın MAKÜ Rektörümüz ile ziyaret tarihlerimizi uyuşturamadığımızdan önümüzdeki günlerde yapmayı düşünüyoruz, Sayın Burdur Valimizden de randevu talebinde bulunduk henüz bir cevap alamadık. 27 Ekim Cuma günü akşamı Grand Özeren Otel’de hem 25’nci  kuruluş yıldönümü münasebeti hem de bölgesel dayanışma ve tanışma adı altında BAKSİFED (Batı Akdeniz Sanayi ve iş Dünyası Federasyonu), ANSİAD ( Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği), OSİAD ( Antalya Organize Sanayi İş Adamları Derneği), ALSİAD ( Alanya Sanayici ve İş Adamları Derneği), MASİAD (Manavgat Sanayici ve İş Adamları Derneği), ANTİKAD (Antalya İş Kadınları Derneği), IGSİAD ( Isparta Genç Sanayici ve İş Adamları Derneği) dernek başkanları ve eşleri ile BUSİAD üyelerinin katılacağı bir yemekli toplantı düzenliyoruz” şeklinde konuştu. Yönetim Kurulu Üyelerini Burdur Basını ile tanıştıran Başkan Kurt, “Burdur Sanayici, Serbest Meslek Mensupları ve İş Adamları Derneğinin Yönetim Kurulu Üyeleri, şahsımla birlikte Burhan Cahit Karakurt, Serdar Şener, Atam Gülcü, Av. Erdinç Sütlü, Nuri İçoğlu, Yeliz Can Kaya, Süleyman Erman’dan oluşmaktadır” ifadelerini kullandı.

Hayal GİRİŞİM

 

 

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV