banner66

18 Temmuz 2019 Perşembe

“Şahsi menfaatimiz için değil, Burdur’un menfaati için çalışacağız”

AK Parti Burdur Belediye Meclisi Aday Adayı Gültekin Çevik, görev tevdi edildiği takdirde Burdur için en iyi yatırımların kazandırılması adına canla başla çalışacağını vurguladı.

22 Ocak 2019 Salı 15:25
“Şahsi menfaatimiz için değil, Burdur’un menfaati için çalışacağız”

Burdur’un sevilen simalarından, Mardin Nusaybin Şehidi Rıza Çevik’in oğlu İş Adamı Gültekin Çevik, AK Parti Burdur Belediye Meclisi Aday Adaylığı kapsamında seçim çalışmalarını sürdürüyor. Şahsi menfaatten uzak, kentin kalkınması, gelişimi ve şehrin menfaati için çalışacağını ifade eden Gültekin Çevik, Belediye Meclisinde yoğun ve büyük çaba isteyen çalışmalara hazır olduğunu açıkladı.
PROJELER
Burdur’da birçok projeye imza atan Gültekin Çevik, Belediye Meclisinde de dile getireceği ve hayata geçirmek için sabırsızlandığı birçok projenin hazır olduğunu vurguladı. Hayata geçirilen ve gelecekte planladığı projeler hakkında bilgi veren İş Adamı Gültekin Çevik, “Burdur’da üniversitenin kurulmasıyla öğrencilerin ulaşım sorununa parmak bastık. Hepimizin evladı var ve tüm aileler çocuklarının okullarına güvenli bir şekilde ulaşmasını istemektedir. Biz de bu yoldan hareketle, MAKÜ Taksi Projesiyle öğrencilerimize yüzde 50 indirimli ulaşım imkanı sağladık. Bu projeyle 20 taksiyi hizmete alarak, 40 ailenin istihdamını sağlamış olduk” dedi.
“MODERN HİZMET SEKTÖRÜNÜ BURDUR’DA GELİŞTİRDİK”
Çevik Büfe’nin kurulmasıyla birlikte 27 yıldır Burdur’da gıda sektöründe hizmet verdiklerini ifade eden Gültekin Çevik, “Çevik Büfe isimli işletmemizi 1992 yılında kurduk. 27 yıl vatandaşlarımıza gıda sektöründe hizmet verdik ve bu sektörün gelişmesi için projeler ürettik. Bu projelerin başında hızlı paket servisi projemiz geliyor. Bizden önce vatandaşlar işyerlerimize gelerek yemeklerini yiyorlardı fakat benim başlattığım hızlı paket servisi ile insanların siparişlerini hızlı bir şekilde kendilerine ulaştırdık. Hızlı Paket Servisini bizim hayata geçirmemizle, işletmeler tarafından benimsendi. Burdur’da gıda sektöründe hizmet veren işletmeler paket servisine başladı ve kentimizde bu hizmeti almaya alıştı” diye konuştu.
SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNE VE SPORCULARA TAM DESTEK
Sivil Toplum Örgütlerinde aktif olarak yer aldığını ve sporcuları her platformda desteklediğini ve desteklemeye devam edeceğinin altını çizen Gültekin Çevik, “Sivil Toplum Örgütlerinde de aktif bir şekilde görev alıyorum, ekip çalışmasına önem veriyorum. İlimizde Burdur Arama Kurtarma Başkanlığına 2007 yılından bu yana üyeyim, arama kurtarma ekibinde aktif görev alıyorum. Çallıca Satranç Akademisi Spor Kulübünün kurucu ve daimi üyesiyim.  Kulübümüzün ismi değişti, şu anda Mavi Pembe Burdur Spor Kulübü olarak hizmet veriyor, akademimizde satranca gönül veren öğrencilerimizin dereceler elde etmelerini sağlıyoruz. Hatta satranç il birincimiz var ve sporcumuzla gurur duyuyoruz. Aynı zamanda Burdur Spor’u yaşatmak için futbol branşına da çok önem veriyoruz. Kulübümüz içinde birçok spor branşını da barındırıyor, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak, sağlıklı bir geleceğe sahip olması için çaba gösteriyoruz. Burdur Turizm Derneği üyesiyim, Burdur’un turizm yatırımlarından en iyi şekilde payını alması ve Burdur’da turizm sektörünün geliştirilmesi için Belediye Meclisinde görev yapacağız. Aynı zamanda MAKÜ Spor Kulübü üyeliği, Burdur Müteahhitler Derneği kurucu üyeliği, TOKİ Camii Kurucu Üyeliği ve Burdur Ring İhtisas Boks Kulübü Yöneticiliği görevlerim devam ediyor.
SOSYAL PROJELER
Sosyal Projeler ile gençlerin geleceğini inşa ettiklerini dile getiren İş Adamı Gültekin Çevik, “ Spora ve sporcuya hizmet ettiğimiz dile getirmiştim fakat hizmet ediyorken, karşıdan bakmıyoruz, fotoğraflarda kalmıyor, kendimde amatör boksörüm, sporun mutfağındayız, sporcularımızın geleceğini en iyi şekilde inşa ediyoruz. Bu amaçla Türkiye Üst Minikler Boks Şampiyonası Proje Koordinatörlüğünü 2016 yılında yürüttüm. Şahane bir şampiyonayı Burdur’da gerçekleştirdik. Şampiyonada 800 sporcu ağırladık, bu sporcuların yanında antrenörleri ve teknik ekipleri de geldi. 800 sporcu ve teknik ekipleriyle birlikte yaklaşık bin 500 kişinin, şampiyona boyunca Burdur esnafından faydalanmasını sağladık. Sporcular ve spor adamları, Burdur esnafına hareketlilik kazandırdı. Taksicisinden, tostçusuna, hamamından, oteline kadar tüm esnaflar şampiyonanın getirilerinden yararlandı. Herşeyden önce de sporcular ve spor adamları Burdur’u tanıdı ve elde ettikleri başarılarla, burada geçirdikleri hatıralarıyla Burdur’u anlatarak, onlar da tanıtıma katkı koydu. Bu şampiyonda da elbette bir şampiyon kazandık. Ev sahibi olmamıza rağmen sporcularımız şampiyonluğu kimseye bırakmadı. Spor desteklerimizin yanı sıra Allah korusun kentimizin başına gelebilecek bir afete hazırlıklı olmak açısından AFAD Acil Yönetimi Dalgıç Eğitim Semineri Koordinatörlüğü yürüttüm. 2011-2013 yılları arasında yürüttüğüm koordinatörlüğümde Salda Gölünde verilen eğitimlerde dalgıç yetiştirdik. Burdur’un birinci derece deprem bölgesi olması nedeniyle BAKUT olarak da AFAD bünyesindeki tüm tatbikatla iştirak ettik ve tatbikatlarımıza devam ediyoruz. Burdur Kent Konseyinde de 2010-2014 yıllarında görev alarak, kentimizin gelişmesi için ekibimizle katkı koyduk” açıklamasında bulundu.
“ŞAHSİ MENFAATİMİZ İÇİN DEĞİL, BURDUR’UN MENFAATİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Memleketinin gelişmesi için her türlü taşın altına elini koyacağını dile getiren İş Adamı Gültekin Çevik, “ Ben bir iş adamıyım, bunun yanında bir esnafım, bunun yanında bir babayım, bunun yanında bir işverenim, kentimin sorunlarını yakından biliyorum çünkü kendim yaşıyorum. Burdur’un değişmesi lazım, gelişmesi lazım, Burdur’un proje üretmesi lazım, projelerle uçurulması lazım, her alanda proje geliştirilerek, hayata geçirilmesi lazım. Ben bir AK Parti sevdalısıyım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayranıyım, onun çalışkanlığına, dünya görüşüne ve hedeflerine hayranım. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, nasıl Milletvekilimiz Bayram Özçelik 4 dönemdir canla başla, gecesini gündüzüne katarak Burdur’a yatırımlar kazandırdıysa ben de belediye meclisinde milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Belediye Başkanımız Deniz Kurt’la beraber kol kola, el ele Burdur’un en iyi yatırımları kazanması için uyumadan, dinlenmeden çalışacağım. Kentte sosyal yaşam hareketli olduğu için çok bir sorun yokmuş gibi görünüyor çünkü insanlar birbirlerini yakından tanıyor ve yanlışları gönül kırmamak, dostluğun bozulmaması için pek fazla dile getirmiyor ama Burdur’un ciddi anlamda sorunları var. Burdur’un istihdama ihtiyacı var, onu geçtim Burdur’da bir hanede 3 tane otomobil var, sokaklar sağ ve sol şeritte parklarla dolu, Burdur’un bir tane demiyorum, birkaç tane otoparka ihtiyacı var. Esnafın belediyeden istekleri var, bu istekleri takip edecek insanlara ihtiyacı var, gençlerin talepleri var, gençlerin hayalini kurduğu kenti anlatırken, dinleyecek birine ihtiyaç var. Biz de Deniz Kurt başkanımla birlikte her kesimi kucaklayarak, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadan, seçimde gelenlerden değil, sürekli kapı çalanlardan, dert dinleyenlerden, gönül alanlardan olmak için Burdur Belediye Meclisi aday adaylığımı sunarak, görev almak istedim. Partimin ve dava arkadaşlarımın, beni destekleyeceğinden şüphem yoktur. Allah’ın izniyle 1 Nisan sabahı, Ak Partimizin zaferi ile uyanacağız, emanetimiz olan Belediyemizi alarak, projelerimizi hayata geçirmek için çalışmalara başlayacağız” ifadelerini kullandı.
GÜLTEKİN ÇEVİK’İN ÖZGEÇMİŞİ
YÖNETİCİLİK
Çevik Gıda Sanayi Ltd. Şti., Burdur (Türkiye)
Gıda, Ulaşım, Emlak ve İnşaat Sektöründe 1992 Yılından Beridir Burdur Halkına Hizmet Vermektedir.
Bünyesindeki Şirket ve İş Yerleri:
▪ Çevik Büfe,
▪ Makü Taksi,
▪ Çevik Emlak,
▪ Gültekin Çevik İnşaat
SİYASİ TECRÜBE
“2005 Yılından İtibaren Ak Parti Burdur Teşkilatı Üyeliği
2009-2013 Yılları Arasında 2 Dönem Ak Parti Burdur Yönetim Kurulu Üyeliği ve
KOMİSYONLARDA GÖREVLER
2019 Burdur Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı
SİVİL TOPLUM TECRÜBESİ
Burdur Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği (2010-2014)
BAKUT-Burdur Arama Kurtarma Derneği Başkanlığı (2007-halen)
Çallıca Satranç Akademisi Spor Kulübü Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi (2011-halen)
Burdur Spor Kulübü (Eski Adıyla Çallıca Spor Kulübü) Kurucu Yöneticiliği (2011-halen)
Burdur Turizm Derneği Üyeliği (2010-halen)
Burdur Ring İhtisas Boks Kulübü Yöneticiliği (2016-2017)
Makü Spor Kulübü Üyeliği (2016-halen)
Burdur Müteahhitler Derneği Kurucu Üyesi (2018-halen)
Toki Cami Derneği Kurucu Üyesi (2010)
PROJELER
Türkiye Üst Minikler Boks Şampiyonası Organizasyonu Proje Koordinatörlüğü, (Kurumlar: Burdur Valiliği, Gençlik ve Spor Bakanlığı Burdur İl Müdürlüğü), 2016 Temmuz, Burdur
Acil Afet Yönetimi Tatbikatları Koordinatörlüğü (Kurum: AFAD Bünyesinde BAKUT Koordinatörlüğünde) Bucak Hastanesi; Burdur Toki İlköğretim Okulu; Burdur Ticaret Meslek Lisesi,2010
Salda Gölü Dalgıç Eğitimi Seminerleri Koordinatörlüğü (Kurum: AFAD Bünyesinde BAKUT Koordinatörlüğünde) Yeşilova-Burdur, 2011-2012
SERTİFİKALAR
Demokrasi, Uluslararası İlişkiler, Ekonomi Eğitimi (Kurum: Ak Parti Siyaset Akademisi)
Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum Eğitimi (Kurum: Milli Eğitim Bakanlığı)
Emlak Danışmalığı Kursu (Kurum: Burdur Valiliği Mehmet Akif Ersoy Hayat Boyu Öğrenme ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü)
Bilgisayar Kullanımı ve İşletmenliği Kursu (Milli Eğitim Bakanlığı)

Hayal GİRİŞİM

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV