20 Eylül 2018 Perşembe

Kaçak avlanan 2 kişiye, 2 bin TL ceza!

Sağlıkta kaliteli hizmet!

Sağlık Bakanlığı tarafından Burdur’a kazandırılan 5 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ve Acil yolu üzerine yapılan Sağlıklı Hayat Merkezinin açılışları düzenlenen törenlerle gerçekleştirildi.

13 Haziran 2018 Çarşamba 15:13
Sağlıkta kaliteli hizmet!
Sağlık Bakanlığı tarafından Burdur’a kazandırılan 5 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ve Halk Sağlığı Kompleksinin açılışları, Burdur Sağlık Müdürlüğü tarafından  düzenlenen törenlerle hizmete açıldı. Yeni Sağlık binalarının açılış törenlerine Vali Hasan Şıldak, Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, İl Sağlık Müdürü Op. Dr.Reha Sermed Aygören, daire müdürleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

5 NOLU AİLE SAĞLIK MERKEZİ AÇILIŞI
Açılış programları kapsamında ilk olarak 5 Nolu Aile Sağlık Merkezi hizmete açıldı. Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Reha Sermed Aygören, “Sağlık Müdürlüğü olarak halkımıza daha iyi, kapsamlı, yerinde hizmet vermek için durmaksızın çalışıyoruz. Aile Hekimliği uygulaması topluma çağdaş birinci basamak sağlık hizmeti sunulabilmesi için oldukça önemlidir. Sağlık sistemine ilk giriş kapımız sağlık Bakanlığımızın politikaları gereği aile Sağlığı Merkezi olacaktır. Yeni sistem ile Aile Sağlığı Merkezleri hasta odaklı kaliteli ve verdiği hizmet çeşidi olarak tatmin edici bir yapıya kavuşmuştur. Sağlık Bakanlığımızın sağlıkta dönüşüm politikaları çerçevesinde birçok ilde olduğu gibi ilimizde de yaptığı ağlık yatırımları devam etmektedir. Bugün açılışını yapacağımız Aile Sağlık Merkezimiz ile 41 Aile Sağlık Merkezi ile hizmet vereceğiz” dedi.

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Sağlık alanında hükümetimizin yaptıklarını çok önemsiyoruz. Ülkenin dört bir yanında Sağlığı geliştirme adına yoğun çalışmalar gerçekleştiriliyor. Bu yatırımlar yaptığımız bütçeyi insanımızın sağlığında kullanma açısından çok önem arz ediyor. Sağlık harcamalarına baktığımız zaman müthiş bir artış söz konusu. Yıllar önce vatandaşımızın sağlık hizmetlerinde çektiği sıkıntılar hala hafızasında. O günlerden şimdi çok güzel günlere gelindi. Daha yapılacak çok iş var. Hasta memnuniyetine baktığımız da daha yüzde 72’lere ulaşmışız. Bununla ilgili de Bakanlıklarımız, bakanımız yoğun bir çaba sarf ediyor. Bir Devletin eğitimde zirve yapması, sağlıkta zirve hizmetler sunması, emniyette, güvenlikte güzel hizmetler sunması çok güzel hizmetler. Biz Burdur’da da Sağlık alanındaki açığı büyük bir oranda kapattık. Yatırımlar ne kadar önemliyse içinde sunulacak sağlık hizmeti de çok önemli. Sağlık personeline de çok büyük görevler düşmektedir. Yeni hastanemizin de inşallah önümüzdeki günlerde ihalesi yapılarak yapımına başlayacak” diye konuştu.

Vali Hasan Şıldak, “Toplumumuz da bireylerin Sağlık sistemine ilk giriş kapısı Aile Sağlığı Merkezleridir ve Sağlık alanındaki yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında Aile Hekimliği uygulaması ülkemizde başarılı bir şekilde devam etmektedir. Burada hizmete açacağımız Merkezimiz de görev yapacak Aile hekimleri kendilerine bağlı kişilerin vatandaşlarımızın sağlıklarının korunmasından ve hastalıklarında tedavi edilmelerinde birinci derece sorumlu kişilerdir. Aile Sağlığı merkezinde kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleriyle, birinci basamak teşhis, tedavi, rehabilite sağlık hizmetleri, yaş cinsiyet ayrımı yapılmaksızın her kişiye kapsamlı ve devamlı olarak hizmet vermektedir. Aile Hekimliği uygulaması kapsamında toplumumuza çağdaş ve kaliteli sağlık hizmeti sunulabilmesi içinde yeterli şartlarda fiziki şartların sağlanması çok büyük önem taşımaktadır” açıklamasında bulundu. 5 Nolu Aile Sağlığı Merkezi, açılış konuşmalarının ardından kurdele kesimi ile vatandaşların hizmetine açıldı. Tören, 5 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin gezilmesi ile sona erdi.
HALK SAĞLIĞIKOMPLEKSİ AÇILDI
Açılış programları kapsamında son olarak Hastane Caddesinde, Burdur Defterdarlığı binasının yanına inşa edilen Halk Sağlığı Kompleksinin açılışı yapıldı. Sağlıklı Hayat Merkezi hakkında bilgi veren Burdur Sağlık Müdürü Op. Dr. Reha Sermed Aygören, “İlimiz merkezinde birinci basamak sağlık hizmetlerimizi, farklı hizmet planlarında sunmaktaydık. Bu noktadan hareketle, bugün açılışını yaptığımız Halk Sağlığı Merkezimiz, sağlık hizmetlerini modern bir binada, bize tek çatı altında toplama imkanı sağlamıştır. Bu vatandaşlarımızın sağlık hizmetine erişimini kolaylaştıracak, hizmetlerin kalitesini ve etkinliğini artıracaktır. Halk Sağlığı Merkezimizde,  Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, Toplum Sağlığı Merkezi ve bağlı birimleri ki bunların içinde Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi, Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi, Verem Savaş Dispanseri, İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi ayrıca 6 hekimli Aile Sağlığı Merkezi ve Halk Laboratuvarı hizmetlerini sunma imkanını elde etmiş bulunuyoruz ve böylece şehir merkezinde dağınık halde bulunan, çeşitli yerlerde hizmet veren sistemimizi tek çatı altına, böyle modern bir çatı altında toplama imkanına kavuşmuş bulunuyoruz. Merkezimizin Burdur Halkına hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Öncelikle böyle güzel bir günde Burdur’umuza çok güzel bir tesis kazandırmanın, bir sağlık kuruluşu kazandırmanın mutluluğunu yaşadığımı ifade etmek istiyorum. Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz, görünür rütbe-i aklı eserinde, işlere bakmak lazım, laf üstüne laf söyleme devri artık bitti, bir olay yaşanacak, bir yatırım yapılacak, onun için arkadan bir takım şeylerin söylenmesi, o devirler kapandı, şimdi iş üstüne iş yapabiliyorsak ne mutlu veya bir yerleri imar ve inşa edebiliyorsak ne mutlu” dedi.

Sağlık yatırımlarını açıklayan Milletvekili Özçelik, “Türkiye’mizin de süratle özellikle sağlık alanında daha yapmamız gereken işler için artık laf zamanı geçti.  Tüm Türkiye’de olduğu gibi Burdur’umuzda da sağlık alanındaki eksikliklerimizi süratle tamamlıyoruz. Şu anda yatırımda olan yaklaşık 137 milyon TL’lik sağlık alanında hükümetimiz Burdur’a yatırım yaptı, 17 milyon TL’de inşaatı devam eden yatırımlarımız var” dedi.
Vali Hasan Şıldak açılış töreninde yaptığı konuşmada,  6 hekimli Burdur Merkez 1 No’lu Aile Sağlığı Merkezi, Burdur Halk Sağlığı Laboratuarı, Merkez Toplum Sağlığı Merkezi, Sağlıklı Hayat Merkezi, İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığının bina içerisinde hizmet vereceğini ifade ederek bu önemli sağlık yatırımının hayırlı olmasını diledi.

 Merkez 1 No’lu Aile Sağlığı Merkezinin 16 mahalle ve merkeze bağlı 7 köyde toplamda 20 bin nüfusa hizmet vereceğini sözlerini ekleyen Vali Hasan Şıldak, yine bu binada hizmet verecek olan Sağlıklı Hayat Merkezimizde kadın ve üreme sağlığı, çocuk ve ergen sağlığı, kanser erken teşhis ve tarama, bulaşıcı hastalıkların kontrolü, bulaşıcı olmayan hastalıkların yönetimi ve risk faktörleriyle mücadele, ağız ve diş sağlığı ve çevre sağlığı gibi hizmetlerin bütüncül bir anlayışla yürütüleceğini sözlerine ekledi.
Görev yapacak olan sağlık personeline yürütecekleri başarılı hizmetler için şimdiden teşekkür eden Vali Şıldak, “Ben Burdur’da göreve başlayalı 3 hafta oldu. Geçtiğimiz hafta sonu da ilimizdeki yatırım faaliyetlerini yerinde görerek, denetleyerek, izleyerek geçirdim. Şunu iftiharla belirtmek istiyorum. Bilhassa il merkezimizdeki çok sayıda yatırım hızla devam ediyor. Yaşadığımız bazı tıkanıklar ve sorunları hızla aşacağız. Bunun yanı sıra birçok planlanan yatırımlar sırada bekliyor. Onları en hızlı şekilde hayata geçirerek insanlarımızın hizmetine sunmak bizim için bir onur olacaktır.  Ülkemiz her alanda mücadele vermektedir. Bunun en başında terörle mücadele gelmektedir. Bilindiği gibi birkaç gün içinde şer odaklarına yönelik sınır ötesinde Kandil’e harekatımız başladı. Ama bir şey vurgulamak istiyorum. Ülkemiz hem dört taraftan kuşatılmış bir mücadeleyi başarıyla sürdürürken, hem de insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltecek her türlü hizmeti yapmaktan geri durmuyor. Bugün bunu burada görmek mümkün, hep beraber şahitlik ediyoruz, yaşıyoruz ve bu mutluluğu paylaşıyoruz. Yatırımın burada gerçekleştirilmesi konusunda emeği geçen herkese, yer temininden, ödenek teminine, yüklenici arkadaşımızdan, işin gerçekleştirilmesinde kontrollük hizmetini veren çalışma arkadaşlarımıza, ilgili kurumlarımıza kadar tekrar tekrar herkese teşekkür ediyorum. Bu önemli yatırımın Burdur’umuza, vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” açıklamalarında bulundu.

Halk Sağlığı Kompleksinin açılış kurdelesinin ardından hizmet binası gezilerek, bilgi alındı.

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV