banner66

21 Eylül 2019 Cumartesi

Özel İdare’den hizmet fırtınası

Hizmet kalitesini ve çalışma modelini her geçen gün geliştiren Burdur İl Özel İdaresi yeni sezon hazırlıklarını tamamladı. 2018 yılının verimli geçtiğini belirten Burdur Valisi Hasan Şıldak, geniş hizmet alanı olan Özel İdare çalışmalarını adım adım takip ettiğini ve köylere en iyi hizmeti sağlamak için çalıştıklarını kaydetti.

22 Şubat 2019 Cuma 17:14
Özel İdare’den hizmet fırtınası

Burdur Valisi Hasan Şıldak, Burdur İl Özel İdaresinin hizmet ve yatırım programları kapsamında kırsalda vatandaşların temel alt yapı çalışmalarını karşılamaya devam ettiğini açıkladı.
Burdur İl Özel İdaresinin köylerde gerçekleştirdiği yol, içme suyu, kanalizasyon, sulama ile köy içi yol ve alan düzenlemeleri ile hayat standartlarını yükselttiğini ifade eden Vali Hasan Şıldak, “İl Özel İdaresi Devletin köydeki görünen yüzüdür. Köyde yaşayan vatandaşımız Devlet Kurumu olarak Özel İdareyi bilir. Yolu yapan, yolun asfaltının yamasını yapan, çamuru ortadan kaldıran, köy içine beton parke taşını döşeyen, içme suyunu temin eden, kanalizasyon hattını oluşturan, sulama çalışmalarını yürüten kurum olarak vatandaşlarımız her zaman Özel İdare ekiplerini köylerinde görmüşlerdir. Adeta köylerimizle Özel İdare bütünleşmiş durumdadır. Bu yönüyle köylerimizde refah seviyesinin yükseltilmesi, köyle şehir arasındaki standart farklılıklarının azaltılması için Özel İdare çalışmaları büyük önem taşımaktadır” dedi.

2018 YILI VERİMLİ GEÇTİ

2018 yılı İl Özel İdaresi çalışmalarının verimli ve tatmin edici düzeyde gerçekleştirildiğini belirten Vali Şıldak, Özel İdarenin, bu kadar geniş bir coğrafi alanda bu kadar farklı hizmet kollarında faaliyet yürüten bir kurumun çok daha iyi standartlara yükseltilmesi için yoğun bir çaba sarf ettiklerini, bu kapsamda bir yönden bütün çalışmaların planlanması, hazırlık aşaması ve çalışmaların yapılması süreçlerini takip ederken bir yandan da, rasyonel bir işleyiş modeli geliştirmeye çalıştıklarını ifade etti.
Yeni dönemde Özel İdarenin vizyon ve misyon sahibi bir anlayışla ve vatandaş odaklı hizmet yaklaşımıyla çok daha planlı, hızlı ve koordineli bir çalışma yöntemi izleyeceğini, köy muhtarlarının taleplerinin alınması, incelenmesi ve değerlendirilmesinde pratik ve sonuç alıcı uygulamalara gidileceğini belirten Vali Şıldak, bütün bu model aşamalarını adım adım takip ettiğini, amaçlarının kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımıza güçlü birikime sahip olan Burdur İl Özel İdaresi kadrosuyla en iyi hizmeti sunmak olduğunu belirtti.

YENİ SEZONA HAZIRIZ
Bütün birimlerle ayrıntılı çalışma planlamaları yaptıklarını ve yeni iş sezonuna yönelik hazırlıklarını tamamladıklarını ifade eden Vali Şıldak, “2019 yılı Özel İdare hizmetleri bakımından Kaymakamlıklarımız, Köylere Hizmet Götürme Birliklerimiz ve bütün yatırımcı kuruluşlarımızın yakın koordinasyonu, İl Genel Meclisi üyelerimizin yakın işbirliği içinde, köylerimizde kalıcı ve çok daha güzel hizmetlerin gerçekleştirildiği bir yıl olacaktır. Gerek merkezi bütçeden aktarılan ödenekler, gerek İçişleri Bakanlığımız tarafından gönderilen KÖYDES ödenekleri ile Hükumetimizin kırsal bölgelerdeki standartları kente yaklaştırma amacı ve 2023 hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz. Bütün bu çalışmaları yürütürken, vatandaşı önceleyen, güler yüzlü, her türlü talebi önemseyen ve hızlı hizmet üreten bir model oluşturuyoruz. Bunun yansımaları 2019 yılında Özel İdarenin alandaki bütün hizmetlerine yansıyacaktır. Vali olarak bana 7 gün 24 saat ulaşabilen muhtarlarımız ve vatandaşlarımız Özel İdareden de taleplerine en doğru, en hızlı ve en güzel hizmeti alacaklardır.” şeklinde konuştu.
İL ÖZEL İDARESİ YATIRIM PROGRAMI

İl Özel İdaresinin 2018 yılında gerçekleştirdiği yatırım ve çalışmaları aktaran Vali Hasan Şıldak, “İl Özel İdaresi tarafından 2018 yılı içinde kendi bütçesi ve KÖYDES programı kapsamında, köy yollarında 118 kilometre sıcak karışım asfaltlama, 30 kilometre sathi kaplama, 37 kilometre yol bakım ve onarımı, 168 kilometre stabilize kaplama, 2 bin 25 kilometre asfalt yama çalışması, bin 775 kilometre greyderli bakım ve 10 bin 417 adet trafik işaret levhası montajı çalışması gerçekleştirilmiştir. İl Özel İdaresi yol çalışmalarının tamamına yakınını kendine ait makine parkı ve personeliyle sürdürmektedir. Ayrıca Hacılar Şantiyesinde bulunan plent tesisinde sıcak asfalt üretimini de kendi imkânları ile sağlamaktadır. Köylerimizin ortak yaşam alanlarının düzenlenmesi ve köy içi yollarının kalitesinin yükseltilmesi amacıyla 2018 yılı içinde 126 köyümüze 221 bin metrekare beton kilitli parke taşı döşenmiştir. İçme suyu çalışmaları kapsamında 2018 yılı içinde 48 köyümüzde 146 kilometre uzunluğunda içme suyu hattı, 11 köyümüzde güneş enerjisi paneli yapımı ve 6 köyümüzde sondaj çalışması gerçekleştirilmiştir. Sulama projeleri kapsamında 136 kilometre boru döşenerek 19 bin dekar alan sulamaya açılmıştır. Bunun yanı sıra 22 kilometre kanalizasyon hattı yapımı gerçekleştirilmiştir. Bu çalışmaların yanı sıra İl Özel İdaresi tarafından kış döneminde köy yollarında yoğun bir karla mücadele çalışması yürütülmüştür. Köylerimizin büyük çoğunluğunda da çöp toplama hizmeti verilmektedir. İl Özel İdaresi yukarıda özetlenen köy altyapı çalışmalarının dışında eğitim, sağlık ve kültür alanları başta olmak üzere çalışma yürüten kuruluşların yatırım faaliyetlerinin projelendirme, ihale, kontrollük ve kabul işlemlerini de gerçekleştirmektedir” açıklamasında bulundu.
Derleyen: Hayal GİRİŞİM

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV