banner66

19 Mart 2019 Salı

BU TEŞVİKLERİ KAÇIRMAYIN!

ÖNCELİĞİMİZ GÜÇLÜ MECLİS!

-Burdur’da görev yapan Gazetecilerle iftar yemeğinde buluşan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, “Yeni sistem sadece Türkiye’yi değil, Türkiye’nin komşuları, Türkiye’ye umut bağlamış ve Türkiye’deki liderin kendilerini için anlam ifade ettiğine inanan nice Afrika, Orta Asya ve Latin Amerika ülkesinin rol modeli olacak” dedi.

06 Haziran 2018 Çarşamba 14:36
ÖNCELİĞİMİZ GÜÇLÜ MECLİS!

AK Parti Burdur İl Başkanlığı tarafından verilen iftar yemeğinin onur konuğu Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve  63. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan oldu.  Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur İl Başkanlığı iftar yemeği verdi.  Geçtiğimiz Pazartesi günü Ege Lokantası’nda verilen iftar yemeğine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve 63. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan,  Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, 26. Dönem Ak Parti Burdur Milletvekili, 27 Dönem 1. Sıra Milletvekili adayı Bayram Özçelik,  2. Sıra Burdur milletvekili adayı Yasin Uğur, 3. Sıra Milletvekili adayı Emine Aktaş, Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı, Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci ve bazı yönetim kurulu üyeleri ile Burdur’da görev yapan yazılı ve görsel basın mensupları katıldı.

“TÜP KUYRUĞUNA GİRDİM”

İftar sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundular. Konuşmasına Burdur’un tarihi görünümünün değişmediğini belirterek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve 63. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, “Aslında Burdur’un değişmemesi güzel, bir yandan da aslında değişmeliydi dediğiniz yanları da var. Bu anlamda ülkemiz tarihsel perspektifle baktığınızda benimle aynı akran olanlar bilir. Çocukluğunda annem tüp almaya gönderir,  Ulu Camiinin orada tüp kuyruğuna girerdim. Demir yollarının altında silo vardı halamın, teyzemin pirinçlerini ben alırdım. Daha küçük bir çocuk iken 4-5 saat pirinç kuyruğunda beklediğimi bilirim. Niye? Daha ucuz pirinç dağıtılıyor diye. O dönemlerden bu dönemlere geldik. Hangi inanç, hangi düşüncede olursak olalım bir gemi ile yolculuk yapıyoruz. Ve bu gemide hepimiz varız. Ve bu gemide olacak her türlü sarsılma alabora hepimizi etkileyecek. Sadece bizi değil, çocuklarımızı, torunlarımıza da etkileyecek” dedi.

“TÜRKİYE ROL MODEL OLACAK”

Son 16 yıldır geçirdiğimiz istikrarın içerinde meydana gelen oluşumlardan da söz eden Gürcan; “Ankara’da 8 yıllık genel müdürlüğüm dönemimde 2 seçim geçirdim. O dönemlerde hep derdim ki , bu seçim en önemli seçim, her bir seçim sonrası fark ediyoruz ki biz Türkiye olarak tırtılın kabuğunu yırtıp kelebek olması misali, kabuğunu yırtan ve o yırtılmada şahlanan erdem, irade ve cesaretle şahlanan bir Türkiye, İnşallah ! Bunun umudunu görüyor musunuz?  Ben görüyorum. Yurt dışına gittiğimde görüyorum. Yurt içinde geçmişle bu günü kıyasladığımızda da görüyorum. Kafamızın içindeki hani sorunsuz bir dünya, zaten dünya hayatında mümkün değil. O Cennette olacak. Önemli olan sorunlara yaklaşım biçimimiz. Ve sorunları çözerken, anlayışla, huzurla, birlik ve beraberlikle çözme işimiz. Bunun için ben yeni dönemde milletvekili arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Çok güzel bir çalışma sergiliyorlar. Özellikle bu kadar kısa bir sürede kendilerinin başarılı bir şekilde sonuçlandıracaklarına inanıyorum. Seçimler bir düğün aslında, heyecan veren. Yeni bir dönem olacak. Çünkü esas belki burası önemli 2017’de artık Türkiye karar verdi. Dedi ki biz bu güne kadar yönetim biçimimizde yeni bir yönetim modeli denemek istiyoruz Türkiye olarak. Ve geçtiğimiz yönetim modelinden bizi şahlandıracak model. Ve yapılan referandumda kabul edildi. Şimdi yeni bir yönetim modelinin aşamasında Dünya’nın birçok ülkesinde uygulanan bu sistemin başarısı, bu sistemin iyi oturuşu ile alakalıdır. Yani sistemin hayata geçirilmesi ile alakalı. Ve inanıyorum ki bu sistem sadece Türkiye’yi değil. Türkiye’nin komşuları Türkiye’ye umut bağlamış. Türkiye’deki liderin kendilerini için anlam ifade ettiğine inanan nice Afrika, Orta Asya ülkesinin nice Latin Amerika ülkesinin rol modeli olacak” dedi. “Dünya 5’ten büyüktür derken aynı cesurlukla yolumuza devam etmeliyiz” sözlerine vurgu yaptı.

ÖNCELİK: GÜÇLÜ MECLİS

Gürcan iftar programına katılan basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak Cumhurbaşkanı Sistemi hakkında bir takım açıklamalarda bulundu.  Prof. Dr. Ayşen Gürcan, “24 Haziran seçimleri, yeni yönetim sistemini hayata geçireceğimiz ilk seçim olacaktır. Vatandaşlarımız bir taraftan cumhurbaşkanını yani Hükümeti sandıkta seçecek, diğer taraftan milletvekillerini belirleyecektir. Yeni dönem güçlü Meclis ve güçlü Hükümet dönemi olacaktır. Bu iki temel kurumun kendi alanlarına yoğunlaşmalarının yanı sıra ahenk içinde çalışmaları milli hedeflerimizin gerçekleşmesine hizmet edecektir. Bu iki kuvveti, bağımsız ve tarafsız yargı tamamlamış olacaktır. Yeni dönemde Meclis daha itibarlı, Hükümet daha güçlü, bağımsız ve tarafsız yargı daha etkin olacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle birlikte yürütme erkinin kendi içerisindeki fonksiyonları derli toplu ve etkili bir nitelik kazanırken, kuvvetler ayrılığı prensibi daha sağlıklı bir şekilde uygulanma zemini bulacaktır. Yürütmenin daha bütüncül bir yapıyla daha hızlı ve kaliteli hizmet vermesine dayalı yeni yönetim modelinde güçlü bir Meclis yasama faaliyetlerini daha iyi yaparak yürütme üzerindeki sorumluluklarını yerine getirirken, bağımsız ve tarafsız yargı vatandaşlarımızın adil ve etkin bir şekilde adalet hizmeti alabilmesinin hukuki zeminini oluşturacaktır” dedi.

24 Haziran seçimlerinin ardından önceliklerinin Güçlü bir Meclis olduğunu vurgulayan Bakan Gürcan, “Ülkemizde her ne kadar ilk parlamento Meşrutiyet döneminde ortaya çıkmışsa da, gerçek anlamda 1950 yılında çok partili hayata geçişle birlikte demokratik bir yasama sürecinin temelleri atılmıştır. 1960 sonrasında askeri darbeler ve muhtıralar nedeniyle zaman zaman özgür iradesi kesintiye uğratılmak istense de halkımızın dirayeti ile milli irade her defasında Milletin Meclisini ayakta tutmuş ancak Meclis’in tek başına irade göstermesinin önüne engeller çıkarılmaya devam edilmiştir. İktidara geldiğimiz 2002 yılından itibaren sivilleşme çabalarımız doğrultusunda Meclis’in iradesi sürekli güçlenmiştir. Her türlü vesayet girişimine rağmen hükümetlerimizin gösterdiği güçlü irade ile milli iradenin örselenmesine, Meclis’in gücünün azalmasına izin verilmemiştir. Bizim için güçlü bir Meclis; çalışan, üreten, yasalaştıran ve bu yolla vatandaşlarımızın, ekonomik birimlerimizin ve sosyal hayata dair tüm kesimlerin günlük hayatını kolaylaştıran, sorunların çözümüne katkıda bulunan bir Meclis anlamına gelmektedir. Milletvekillerinin yasama gücü yeni yönetim modeliyle güçlenecektir. Yeni dönemde Meclisin, ülkemizin temel problemlerini çözmede yasa yapıcı olarak daha fazla işlev görmesi bizim için oldukça önemlidir. Bunun için de yüce halkımıza Meclis sıralarında vekâlet eden, onların sorunlarıyla dertlenen, çözüm arayışında olan, kafa yoran ve teklif üreten milletvekillerinin daha nitelikli çalışmalarla yeni dönemde daha kaliteli bir yasama süreci oluşturmalarına özel önem vereceğiz. Meclisimizin teknik ve kurumsal altyapısını güçlendireceğiz. Mecliste yer alan ihtisas komisyonlarının müzakere etme ortamı geliştirilerek, çok daha aktif hale gelmeleri sağlanacak, Meclisimizin kurumsal altyapısı daha da güçlenecektir. Genel kurul daha çok karar alma süreçlerine odaklanacaktır. Meclisin yasama kapasitesinin güçlendirilmesini sağlarken, diğer taraftan hükümeti denetim kapasitesini güçlendireceğiz. Özellikle Komisyon çalışmalarında kaliteli bir yasama süreci için sivil toplum kuruluşlarının aktif katılımı ve katkısı sağlanacaktır. AK Parti olarak, Meclisin çalışma usul ve esaslarını belirleyen iç tüzüğün yeni hükümet sistemimize uygun bir biçimde çalışmasını sağlayacak düzenlemelere öncülük edeceğiz. Parlamentomuz sadece yasama görevi yapmayacak, uluslararası alanda da ülkemizin ve insanımızın hukukunu koruyacak şekilde bir misyonu olacaktır. Yeni dönemde parlamenter diplomasi alanında Meclisimiz çok daha aktif bir rol oynayacaktır” ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK: “HESAP YAPIYORLAR”

Adalet ve Kalkınma Partisi 26. Dönem Burdur Milletvekili 27. Dönem 1. Sıra Milletvekili adayı Bayram Özçelik, “24 Haziran seçimlerine bel bağlayanlar, ümit edenler, 12 seçimdir yenemedikleri partiyi 13’üncü seçimde yenebilir miyiz? diye plan yapıyorlar. 12 seçimdir düşüremedikleri Recep Tayyip Erdoğan’ı acaba 24 Haziran’da düşürebilir miyiz diye hesap yapıyorlar. Muhalefet yapanlar da bu hesabın içinde. Ama esas hesabın büyüğünü Türkiye’nin çevresinde ve dış politikada söz geçiremeyenler, hizaya getiremeyen ülkelerin yaptığı oyunlar. Hepsi şu an birleşmiş vaziyette biz bunun farkındayız. Bunu halkımıza anlatmak için gece gündüz dolaşıyoruz” sözlerinin altını çizdi. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve  63. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan’ın kendilerini desteklemek için ilimize gelmelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“PROGRAMLAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK”

Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, “Seçim çalışmalarımızı yoğun bir şekilde devam ettiriyoruz. Tüm teşkilatımız, milletvekili adaylarımız ile beraber tüm ilçelerimiz de de programlar yapmaya devam edeceğiz.

“AYRIŞTIRMA OLMADAN, KARDEŞÇE BİR SİYASET YAPMAK İSTİYORUZ”

Ak Parti 27. Dönem 2. Sıra Burdur Milletvekili adayı Yasin Uğur, “Burdur siyasetinde, Türkiye siyasetinde ayrışma olmadan kardeşçe bir siyaset yapmak istiyoruz. Memleketimize hizmet etmeliyiz adaylığın bize bir nimet olarak görüyoruz. Bu anlayış içerisinde siyaset yapmak istiyoruz” dedi.

3-0 İÇİN HANIMLARDAN DESTEK İSTEDİ

Aslen Burdur Yeşilova İlçesi Dereköy’den olduğunu belirten Adalet ve Kalkınma Partisi 3. Sıra milletvekili adayı Emine Aktaş, “Memleketime hizmet edecek olmanın mutluğunu ve gururunu yaşıyorum. Ailem Burdur Yenice Mahalle’de yaşıyor. Velhasıl ben sizlerin ailenizden biriyim. Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketinde Rize’de hizmet etme şerefine nail oldum. Stajımı orada, uygulamalı olarak ta hizmetimi memleketimde yapma şerefine nail olurum. Hedefimiz 3 – 0 alabilmek. Ve bu başarıya ulaşacağımıza inanıyoruz. Siz değerli seçmenlerimizin dua ve destekleri ile bunu başaracağımıza inanıyorum. Çünkü Burdur’da Cumhuriyet döneminden bu yanan hiç bayan milletvekili hiç olmamış. Buda bize nasip oldu. İnşallah hanımlarımızın da desteklerini alarak hedefimize ulaşacağız. Hanımlarımızdan TBMM’de temsil etmek için desteklerini istiyorum” dedi.

Derleyen: Halil İbrahim KARA- Hayal GİRİŞİM

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV