banner73

20 Eylül 2020 Pazar

SÜRÜCÜ BELGELERİ KİMLİK KARTLARINA YÜKLENECEK

Milletvekili Uğur, Su Kanunu tasarısı toplantısına katıldı

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, “Çıkarılacak olan Su Kanunu ile ülkemizdeki su kaynaklarının daha etkin ve daha verimli kullanılması için hukuki alt yapı sağlanmış olacak” dedi.

06 Aralık 2019 Cuma 10:37
Milletvekili Uğur, Su Kanunu tasarısı toplantısına katıldı

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, su sorununa kökten çözüm için çalışmalarını sürdürüyor.

AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yasin Uğur, ülke genelinde yaşanan su sorununa çözüm bulmak için düzenlenen su kanunu tasarısı sunum toplantısına katıldı.

Toplantı sonrası açıklamada bulunan AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, “Su kaynakları açısından zengin olmayan ülkemizde su kaynaklarına talep ve su kaynakları üzerindeki baskı giderek artarken suların korunması ve yönetimine ilişkin kanuni düzenleme gerekmektedir. Ülkemizde oluğu gibi su kaynakları bakımından zengin olmayan Burdur ilimizde ve ilçelerimizde su konusunda çeşitli sorunlar yaşamaktayız. Özellikle Bucak ilçemizde geçen sene Şubat ayında yaşamış olduğumuz yeraltı suyu kaynaklı sorun bu konunun artık çözümsüzlüğe kurban edilemeyeceğini ortaya koydu. Bu ve buna benzer sorunlardan sonra 22 Şubat 2019 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına ilk imza sahibi olarak şahsım ve 20 milletvekili arkadaşımla birlikte ‘su kirliliği ile etkin mücadelenin sağlanması, doğal su kaynaklarının korunması ve verimli kullanılması için yapılması gerekenlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önerge verdik. Ayrıca bu konunun çözüme kavuşması için hem yerelde hem de devletimizin tüm ilgili kuruluşları ile görüşmeler gerçekleştirdik.’’
“TÜM SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN SU KANUNU TASLAĞI HAZIRLANDI”

‘‘Ülke genelinde yaşanan bu tarz sorunlara çözüm olması ve suyun miktar olarak sürdürülebilir yönetimi için su tahsisinin planlı yapılması, kalite olarak sürdürülebilir yönetiminin sağlanması için korumaya yönelik gerekli tedbirlerin alınması, su kaynakları açısından farklı kullanım amaçları için rekabet halinde olan paydaş grubunu oluşturan farklı kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonun sağlanması için Su Kanunu tasarısı büyük önem arz etmektedir. Milletvekili olarak göreve geldiğimiz günden bugüne çözüm aradığımız su sorununun kökten çözümüne yönelik kanuni değişiklikler belli bir aşamaya gelerek Su Kanunu taslağı hazırlandı. Şahsi talebim üzerine Su Yönetimi Genel Müdürümüz ve beraberindeki uzmanlar ile birlikte Tarım ve Orman bakanlığında düzenlenen sunum toplantısına katıldım. Çıkarılacak olan Su Kanunu ile Ülkemizdeki su kaynaklarının daha etkin ve daha verimli kullanılması için hukuki alt yapı sağlanmış olacak. 6 Bölüm 30 maddeden oluşan tasarıda öne çıkan maddeler Suyun hukuki durumu, su kaynaklarının korunması, su kaynaklarının planlanması geliştirilmesi, izlenmesi ve denetimi, su yönetimi kurulları, su bilgi sistemi ve su sicili, su kaynaklarının tahsisi şeklindedir. Kanunun yasalaşmasıyla birlikte, su kaynaklarının korunması, sürdürülebilir bir şekilde kullanımı, suyunun hukuki niteliğinin kazandırılması, su kaynaklarının bütüncül yönetiminin sağlanması gibi su kaynaklarıyla ilgili birçok yeniliği beraberinde getirecek. Ayrıca Su Kanunu ile birlikte Su Yönetimi tamamen devletimizin hüküm ve tasarrufu altında olacak.”
“İHTİYAÇ FAZLASI KAYNAKLAR İHTİYACI OLAN YERLERE AKTARILABİLECEK”

Su Kanunu ile su kaynaklarının pervasızca kullanılmayacağını kontrollü ve birbirini destekler şekilde kullanılacağını aktaran Milletvekili Uğur, “Ülkemizin Su kaynaklarının ve yönetiminin hukuksal düzenleme ile daha etkin ve verimli kullanılabilmesi için hazırlanan kanun tasarısı için verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Kanun maddelerine baktığımızda özellikle su sıkıntısı çeken birçok bölgemiz tamamen devletimizin yönetiminde olan su kaynağından faydalanabileceğini görüyoruz. Örneğin bir bölgemizde bulunan su kaynağı o bölgenin ihtiyacından fazla ise ihtiyacı kadar kısmı o bölgede kalacak, fazlası diğer bölgelere tahsis edilebilecektir. Böylelikle su kaynağı geniş bir bölgede etkin bir şekilde kullanımı sağlanmış olacak. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 3. Tarım Orman Şurasında Su Kanunu çıkarılacağı müjdesini verdi. İlgili tasarının en kısa zamanda TBMM gündemine gelmesi için konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bugün burada Su Kanunumuz için verimli bir sunum toplantısını tertip eden Genel Müdürümüze ve uzmanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  Arsiv


  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV