banner59

15 Aralık 2018 Cumartesi

-Sağlık Yatırımları Hız Kesmiyor

MHP’den kahvaltılı istişare toplantısı

-MHP Burdur İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş İstişare Toplantısında, partililer birlikte kahvaltı yaptı.

09 Mart 2018 Cuma 13:09
MHP’den kahvaltılı istişare toplantısı

MHP Burdur İl Başkanlığı Genişletişmiş İstişare Toplantısı düzenledi. Mehmet Akif Ersoy Burdur Öğretmenevi Müdürlüğü Restoranında geçtiğimiz Pazar günü sabah 10.00’da kahvaltılı olarak gerçekleşen toplantıya MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, MHP Merkez İlçe Başkanı Salih Özparlar, ilçe ve belde  parti başkan ve temsilcilerin katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, “2010’larda başlayan bu kirli, hileli, tuzaklı süreç, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin öngörüleri, sabrı ve devlet adamı aklı bizi bu günlere getirdi. Özellikle 7 Haziran’da başlayan kumpas, tuzak ve saldırıları sabırla, cesaretle, sadakat ve liyakatle savuşturan liderimizin öncülüğünde bünyemize sirayet eden virüslerden, safra atıklarından kurtulduk. İçeriden ve saldırıların tek hedefi Milliyetçi Hareket Partisi idi. Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmesi planının önündeki tek engel MHP ve lideri Bahçeli olduğu için hedef aldılar. CHP’yi ele geçirmişlerdi zaten. FETÖ/Sermaye/Medya/CHP/PKK-HDP/Perinçekgillerin ortaklaşa saldırıları hep MHP’ye oldu. 7 Haziran’da koalisyon nutukları atıp Bahçeliye tuzak kuranların hevesi kursaklarında kaldı. 1 Kasım’da oynanan oyuna da direndi liderimiz. İkbal ve koltuk peşinde koşan içimizdeki ihanet odakları, Sayın Bahçeli’nin ameliyatını bile dinlemeden saldırıya geçtiler, Vefa, sadakat onlar için geçerli değildi. Aday gösterilmeyenler, seçilemeyenler, Esenboğa tarlalarında çirkin tezgahlara giriştiler. 18 Mart 2018 Kurultay tarihi açıklandığı halde, gözlerini hırs bürümüş şebekenin ve şer cephesinin ortak çalışmaları ile mahkemelere taşındı. Sonunda adalette boylarının ölüsünü alıp partileşme sürecine geçtiler. MHP ele geçirememiş, lideri devirememişlerdi. Onlar Ülkücü değildi zaten. Korkunç ihtirasları, “Ben 15 Temmuz’da Başbakan olacağım” histerileri ile asıl niyetlerini ortaya koymuşlardı. İçimizdeki gafiller de bu şeytani tuzağa düştüler. Her şeyde bir hayır vardır derler. Böylelikle MHP içine çöreklenmiş devşirmeler, sadakatsiz ve vefasızlar, safra atığı olarak defedildiler. MHP, devlet ve milletin bekası için kurulmuştur, Atatürk’ün fikir ve idealleri üzerine kurulmuştur.  Parti ve kişi ikbali ikinci üçüncü planda bırakılmış, liderimiz Devlet Bahçeli’nin sabır, cesaret, feragat ve basireti ile Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklal ve istikbali için direniş gösterilip süreç bu günlere taşınmıştır. 35 Bozkurtla milletin ve devletin bekası için milli duruş gösteren Devlet Beyimizin liderliğindeki MHP, bugün Afrin’de Mehmetçiklerimize Bozkurt işareti yaptıran bir milli uyanışı şahlandırmıştır. Gururluyuz, mutluyuz. Yıllarca FETÖ alçaklığının hilelerine maruz kalan Bahçeli ve MHP, 15 Temmuz hain kalkışmasını demokrasi lehine çevirmeyi başaran teşkilattır. Kim ne derse desin, 15 Temmuz’da hainlere karşı direnişin kahramanı Liderimiz Devlet Bahçeli ve arkadaşlarıdır. Ankara’da demokrasi savunmasına geçen, devlete sahip çıkan, meşru hükümete destek çıkan Türkmen Beyimizdir.

​“HATALARI GÖZ YUMACAK DEĞİLİZ”

Ökte konuşmasının devamında, “Sayın Erdoğan ve AKP’nin 15 yıllık iktidarı boyunca yaptığı sayısız hataya göz yumacak değiliz. Günü geldiğinde hepsinin hesabı adalet önünde sorulacaktır, bundan şüpheniz olmasın. Yenikapı’da Devlet Beyin aziz milletimize “Yüce Türk milleti!” diye seslenişi, bir adım olmuş, bir yakınlaşma ve terör ve dış politika konularında milli bir yönelişe vesile olmuştur.16 Nisan referandumunda “evet” politikası güdülmesi, halkın seçtiği Cumhurbaşkanını sorumlu ve yetkili kılmak, hesap verebilir yapmak içindi ve başarılı olundu.

​Hilesiz, hüllesiz seçimler için her şeyin anayasa ve kanunlarla belirlenmesi için “cumhur ittifakı” çalışması başlatılması da partimizin ve Sayın Liderimizin başarısıdır. 2019’da devletin, Cumhuriyetin, sistemin rayına oturması için şarttır. Karşımızda bir “hayır bloku” bulunmakta, devlet ve milletin bekasını düşünmek yerine terörün, şahsi ikballerinin peşinde koşmaktadırlar. Kürtçülerin, Amerikan sevicilerinin, dinci tayfanın, Marksistlerin hedefinde MHP bulunmaktadır. Çünkü MHP, milletin geleceğidir, karşılarında direnen tek kaledir. Gittiğimiz yol doğrudur, liderimiz bizi hiç aldatmamış ve aldanmamıştır. Öngörüleri hep gerçek olmuş, o hep haklı çıkmıştır. Biz, Barzani ve tayfasının kirli hesaplarını bozan taraf olduk, biz Kerkük’ün kutlu direnişine destek veren olduk, biz Kudüs’e sahip çıkan, İİT’den ve BM’den destek kararları çıkartan taraf olduk! Davamız Türk milleti ve Türk dünyası yolundadır ve haklıdır. Yeminimiz var, vazgeçemeyiz! Güneydoğuda oynanan kirli oyunu, çözüm sürecindeki kirli tezgahı biz bozduk, geç de olsa bu yoldan dönen hükümet ve Cumhurbaşkanını bu yolda destekliyoruz. Suriye’de sergilenen şeytani planı bozduk. Sınırlarımızın PYD/YPG/PKK iblislerince tehdit altına alınmasına göz yummadık, hükümete her türlü askeri ve siyasi desteği vererek tezkerelerin geçmesini, askeri harekatın gerçekleşmesini sağladık. Afrin’e mutlaka girilmelidir. Dün verdiğimiz 8 şehitten sonra belki bazılarının aklı başına gelmiştir.

​TEŞKİLATINA “UYANIK OLUN”  DEDİ

 ​Teşkilatına önemli uyarılarda bulunan MHP İl Başkanı Hikmet Ökte, “Önümüzde büyük bir Türk asrı bulunmaktadır. 21. Yüzyılı Türk asrı yapmaya kararlı olarak, 2019, 2023, 2053 ve 2071’e iyi hazırlanmalı, Turan için var gücümüzle çalışmalıyız. Bunlar birer masal veya hayal değildir. Önümüzde 18 Mart 2018’de Büyük Kurultayımız var. Bu Kurultayı bir bayrama, bir şölene çevirmeli, liderimizin çevresinde kenetlenerek birer Bozkurt gibi yerel seçimlere ve milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimlerine yürümeliyiz. Kurultay delegesi olan arkadaşlarımız, lidere ve davaya layık olan davranışı mutlaka sergileyecektir. Türkiye ve dünyanın gözü orada olacaktır, örnek bir kurultay sergilemek zorundayız! Ondan sonrası Ülkücü Hareket, yıllardır çektiği çilenin mükafatını mutlaka olacak, Türk milleti mutlaka muzaffer olacaktır. Hiçbir şeyi unutmayınız! Şehitleri unutmayınız… Büyük Türk milliyetçisi Atatürk’ü ve Başbuğ Alparslan Türkeş’in ideallerini, hedeflerini unutmayınız. Çıktığımız yolda asla ABD, AB, Almanya, Rusya, İngiltere, Fransa, Hollanda gibi emperyalist canavarlara teslim olmayacak, kafa tutacağız. Bunun için her türlü milli, askeri, iktisadi gücümüz vardır. Kendinizi asla küçümsemeyiniz. Bütün dünyanın mazlumları, ezilen Müslümanların gözü üzerimizdedir, bizi beklemektedirler. Teşkilatlarımız uyanık, tedbirli ve kararlı olmalıdır. Birlik ve beraberlik içinde, liderin talimatlarına uyarak, ihanet ve komplolara gelmeyerek çalışmalıyız. Burdur’un mutlaka MHP’li belediye ve milletvekilleri olmalıdır… Lidere bir sözümüz var, unutmayınız!  ​Bütün şer cephesi üzerimize gelecek, fitne yaratmaya çalışacaklar, sosyal medya üzerinden saldıracak, yalan ve yanlış haberlerle sizi tahrik edeceklerdir. Sadece teşkilatı, genel merkezi ve Genel Başkanımızın talimatlarına kulak veriniz, dikkatli olunuz. Şunu iyi biliniz ki yerelde ve genelde bizi büyük başarılar beklemektedir. Medyanın yalan dolu anket haberlerine itibar etmeyiniz. Partimiz yüzde 20’lerin üzerinde seyretmektedir. Bundan sonrası daha da güzel olacaktır. Bize her türlü iftirayı atanlar, yeni yeni ittifaklar peşindedir. HDP’ye dönüşmüş CHP, çürük İpe sarılmış safra atıkları, sinsice hesaplar yapmakta, ittifak için görüşmektedir” açıklamasından bulundu.
​“MHP KIZIL ELMAYA YÜRÜYOR”

“Liderimiz Devlet Bahçeli’nin Cumhur İttifakı Projesi, TBMM’de kanunlaşmak üzeredir” diyerek partililerine seslenen Ökte, “Cumhur ittifakı konusunda bütün açıklayıcı bilgiyi edininiz, oy pusulasının nasıl uygulanacağını iyi belleyiniz. Yerel seçimlerde dürüst, temiz, Türk milliyetçisi, liyakatli, becerikli ve başarılı adaylarla yola çıkalım. Bulunduğunuz bölgelerde davamızı, yaptığımız atılımları iyi anlatınız. 2019 genel seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde iyi biliniz ki, baraj yüzde 10 değil, 50+1’dir! Buna ulaşmanın yolu, TBMM’de bulunmanın yolu cumhur ittifakındadır. Cumhur ittifakı önümüze açılmış geniş bir ufuktur! MHP artık gündem belirleyen partidir. MHP, Türkiye’nin, Türk milletinin istiklal ve istikbalidir. Kızıl elmaya yürüyüş başlamıştır” ifadelerini kullandı.
Halil İbrahim KARA

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV