banner73

25 Mayıs 2020 Pazartesi

EVLERDE SAĞLIKLI VE HUZURLU BAYRAM!

Mehmet Cadıl Lisesinde mezuniyet sevinci

Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi öğrencileri mezuniyet coşkusu yaşadı.

14 Haziran 2019 Cuma 12:55
Mehmet Cadıl Lisesinde mezuniyet sevinci

Bucakta eğitim veren, Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl’ın banisi olduğu Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesinde okulun son sınıf öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi. Pazartesi günü akşam düzenlenen mezuniyet törenine Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, Eşi Sıla Sezgin, Belediye Başkan Vekili Yasin Çiçek, Kocaaliler Belediye Başkanı Selahattin Gökçe, Okulun Banisi Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl ve Ailesi, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan ve Şube Müdürleri, Oda Başkanları, Okul Müdürleri,  Öğretmenler öğrenci Velileri ve öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.
Mezuniyet Töreni Kanal 15 ekranlarından canlı yayınla izleyiciye ulaştı. Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan  Okul Müdürü Yakup Çoban, yaptığı duygu dolu veda konuşmasında okuldan mezun olan öğrencilerle birlikte kızının da mezun olmasından büyük bir mutluluk yaşadığını ifade etti.

Okul Müdürü Yakup Çoban, “Bu yıl 12.sini düzenlemiş olduğumuz Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi Mezuniyet Törenine hoş geldiniz. Hüzün ve mutluluğu bir arada yaşadığımız bugünde bizleri onurlandırdığınız için hepinizi saygıyla selamlıyorum.  Sevgili öğrenciler başlangıçlar güzeldir, ayrılışlar zor. Tanışmalar heyecanlı ve mutlu, ayrılışlar acı. Sizden bir çiçek kalır geride kırılan kalbinizden bir parça mı, yoksa sevdiklerinizle paylaştığınız anılar mı. Hayatınızın  bir sayfasını acı tatlı anılarla kapatırken diğer sayfalarını yeni beklentiler ve yeni umutlarla açıyorsunuz. Dünya üzerindeki bütün toplumların güvenceleri ve umutları gençlerdir. Sizler Türk milletinin istiklalinin ve istikbalinin teminatı olacaksınız. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk “Bütün Umudum Gençliktedir” sözüyle sizlere bu ülkeyi emanet etmiştir. İnanıyorum ki sizler de şehitlerimizin kanıyla sulanmış bu aziz vatana sahip çıkacak, bu milleti gelişmiş medeniyetler üzerine çıkaracaksınız. Sizlerden beklentimiz kutsal vatanımızı milletimizi, bayrağımızı, mukaddes değerler bilip, bu milletin birlik ve beraberlik içinde yaşayabilmeleri için canınız pahasına da olsa bu değeri bu milleti korumanıdır. Çok değerli misafirler bu gün burada bu konuşmayı yapmam benim için ayrı bir duygu. Şu anda Okul Müdürlüğümün son anlarını yaşayan biriyim, hem de kızı mezun olan öğrenciler arasında oturan bir veliyim. İnşallah artık Cadıl'lı olmanın ayrıcalığını benim kızım da ömür boyu yaşayacak. Ayrıca 14 yıldır, değişik kademelerinde görev aldığım okuluma veda zamanı geldi. Bu harika okulda geçirdiğim yıllar hayatımın en özel ve en güzel yıllar olarak  hep kalacak. Bu kadar kaliteli öğrencilerle bu kadar kaliteli velilerle bu kadar kaliteli idareciler ve öğretmenlerle hizmetlerle çalışmak kolay kolay kimseye nasip olmaz ama ben bu duyguyu yaşayan nadir insanlardan biriyim ve çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Bunca ders yılı içerisinde kalbini kırdıklarım varsa haklarını helal etmelerini rica ediyorum.  Öncelikle yıllardır önceliğimi okuluma verip kendini ihmal ettiğim buna rağmen her zaman beni idare eden ve yanımda dimdik duran eşime kızıma ve oğluma çok teşekkür ederim ve son olarak bana güvenip bu harika ekibe bu okula liderlik yapma fırsatını veren sayın Mehmet Cadıl' a da çok teşekkür ediyorum” dedi.

12. sınıf öğrencilerinin anılarının yer aldığı sinevizyon izlendi. Törende Okul 1.si Eda Taşkın, Okul 2.si Gülsüm Şan, Okul 3.sü Ümmühan Fatmanur Erdoğan’a Kaymakam Sezgin tarafından plaket verildi.

Oğlu Sezer Sezginin de mezun olan öğrenciler arasında olan Kaymakam Yalçın Sezgin ise konuşmasında verdikleri hizmetlerden dolayı okul Müdürü Yakup Çoban ve öğretmenlere teşekkür ederek, öğrencilere de başarılar diledi. Kaymakam Sezgin, sadece Bucakta değil, memleketin pek çok yerinde eserleriyle hizmet veren ve bunun yanında eğitime verdiği desteklerden dolayı İşadamı Mehmet Cadıl ve Cadıl Ailesine teşekkür etti. Kaymakam Yalçın Sezgin, “Sevgili gençler bugün gerçekten sizlerle onur duydum, gurur duydum. 4 yıl boyunca sizleri güzel bir şekilde hayata hazırlayan ve sizi buradan Türkiye' nin İnşallah en iyi okullarına uğurlayacak olan okulumuzun kıymetli mensupları ve değerli anne babalar ile hepimiz bir aradayız. Bu güzel aile bugün hep birlikte bu gururu yaşıyor. Bu gururda emeği geçen başta sizleri yetiştiren anne babalarınıza teşekkür ediyorum. Sonra başarıları ile 12 yıldır Mehmet Cadıl ailesinin öğrencilerini  Türkiye' nin en iyi okullarına gönderen en iyi başarılara imza atan okulumuzun öğrencileri ve öğretmenleri ile gurur duyuyorum. Her şeyden önce az önce burada bir mezuniyet töreni veda konuşması yapan değerli yöneticimiz Yakup hocamla  da bir ilçe Kaymakamı olarak gurur duyuyorum.  Sizin gibi yöneticilerin gerçekten Türk eğitimine verdiği katkı yatsınamaz. Sizin gibi yöneticilere ihtiyaç var. Bu veda konuşması ama burada olan bir veda başka yerde İnşallah bir başlangıç olacaktır. Sizin hedefleriniz buradaki gençlerimize en iyi şekilde hizmet olacak ve Mehmet Cadıl' a teşekkür ediyorum. Gerçekten Bucak için çok şey veren iş veren, aş veren Bucakta her türlü hayır işinde imzası olan sadece Bucakta değil, memleketin pek çok yerinde Korkuteli'de , Antalya' da belki de yurt dışında eserleriyle bu memlekete hizmet eden Mehmet Cadıl abime teşekkür ediyorum. En büyük eser de işte bu gençler bu gençleri hayata hazırlayan bu yuvayı yaptığınız için siz gerçekten en önemli işi bu okulu yapmakta sağladınız. Dün Adem Tolunay Fen Lisesinde yine orada pırıl pırıl gençlerimizle birlikteydik ve Hayırseverimiz Adem Tolunay Zeliha Tolunay' ın heyecanlarını hissettim yanlarında. Mutluluklarını hissetim. Bizimle çok güzel şeyler paylaştılar, ne mutlu onlara, ne mutlu eğitime gönül verenlere. Gerçekten işte bizim gücümüz burada. Bizim gücümüz velisiyle, öğretmeniyle, işadamıyla, hayırseveriyle Türkiye Cumhuriyetinin milli eğitimine destek veren herkesle geleceğimizi emanet edeceğimiz gençleri yetiştirmekten geçiyor. İşte bunun için buradayız. Bunun için bu mutlu tabloyu yaşıyoruz. Ben de aynı şekilde orada bulunan anne babalar gibi oğlumun ilk mezuniyetini sizlerle birlikte yaşıyorum. Ben de bugün çok mutluyum. Benim oğlum bizim çocuklarımız bizim eserlerimiz bizim kızlarımız. Bahtınız yolunuz açık olsun. Size güveniyoruz” dedi. 

Derece alan öğrencilere ve Onur Belgesi almaya hak kazanan İbrahim Demirel’e Okulun Banisi İşadamı Mehmet Cadıl tarafından hediyeleri verildi. İşadamı Mehmet Cadıl, öğrencilerden hayatları boyunca çalışkan, tutumlu ve ahlaklı olmayı kendilerine ilke edinmelerini istedi, mezun olan 12. sınıf öğrencilerine gelecek hayatlarında başarılar diledi.

Okulun Banisi Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl, “Sevgili gençler çalışkan olacaksınız, tutumlu olacaksınız, ahlaklı olacaksınız. Gittiğiniz okullarda İnşallah en güzel mevki makamlara erişmeniz için her gün dua ediyorum.  Sizleri o kadar seviyorum ki belki ananız, babanız kadar ben de seviyorum. Cadıl' lı olmak bir ayrıcalık diyorum. Çünkü biz onlara el öpmeyi, anasına babasına saygılı olmayı, büyüğüne küçüğüne karşı sevgi ve saygıyı öğretiyoruz.  Türkiye' yi ve dünyayı idare edecek sevgili gençlere hizmet etmek bizim için bir mutluluktur.  Sevgili gençler başarılarınızın devamını diliyorum, Anasını babasını seven evlatlar olun yolunuz bahtınız açık olsun.  ” dedi.

Okul birincisi Eda Taşkın, okul yaş kütüğüne plaka çaktı. 2018-2019 mezunları adına konuşma yaptı. Okullarından, öğretmenlerinden, arkadaşlarından ayrılmanın burukluğunu yaşasalar da yeni bir hayatın başlangıcında olmanın heyecanı içinde olduklarını belirterek eğitimlerinde kendilerine destek veren, katkı sağlayan aileleri, öğretmenleri ve Okulun Banisi İşadamı Mehmet Cadıl’a teşekkür etti.

Okul birincisi Eda Taşkın, “Bizi böyle bir gecede yalnız bırakmayan değerli misafirlerimiz bazı şeyler vardır hayatımızda yaşamın bir parçasıdır ama biz onların farkına bile varamayız. Ta ki elimizde bunun tükeneceğini kaybedeceğimizi anlayana kadar. Bu da öyleymiş  ama biraz geç anladık. Geçen sene bizlere de verilen bu meşale şimdi bizden küçüklere devrediliyor.  Tam 12 yıldır olduğu gibi aynı hüzün aynı ayrılık şatları altında” dedi ve okulda emeği geçen okul yönetimi öğretmenlere,  Okulun Banisi İşadamı Mehmet Cadıl ve Cadıl ailesine teşekkür etti. Mezun olan tüm öğrencilere mezuniyet belgeleri ve hediyeleri Mehmet Cadıl ve Eşi Fatma Cadıl tarafından verildi. Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi’nden bu yıl mezun olan öğrenciler, tören sonunda hep birlikte kep atarak mezuniyet coşkusu yaşadı. Öğrenciler mezuniyet töreninde, Akdeniz’in Kızı Özlem Şahin’in söylediği birbirinden güzel türkülerle gece boyunca eğlendi, oyun havalarına eşlik etti.

 

 

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV