banner66

20 Eylül 2019 Cuma

İstanbul’da yaşayan Burdurlulara kadirşinas

“BİNALİ YILDIRIM’IN BURDUR’A EMEĞİ ÇOKTUR”

14 Haziran 2019 Cuma 13:30
 İstanbul’da yaşayan Burdurlulara kadirşinas

 -İstanbul’daki Burdurlulara seslenen AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “İstanbul’daki Burdurlu hemşerilerimiz bilsinler ki, Binali Yıldırım tüm görevlerinde Burdur’umuza güzel hizmetler yaparak, yatırımların gerçekleşmesinde büyük destekler vermiştir” dedi.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, 23 Haziran İstanbul seçimleri sebebiyle, İstanbul’da yaşayan Burdurlulardan, Binali Yıldırım için destek istedi.  Binali Yıldırım’ın AK Parti Hükümetleri dönemindeki tüm görevlerinde Burdur’da gerçekleştirilen yatırımlara büyük destekler verdiğini ve dev yatırımlar kazandırdığını hatırlatan AK Parti Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, yatırımları tek tek sıraladı.
BURDUR’UN BÖLÜNMÜŞ YOL ÇALIŞMALARINI BİZZAT TAKİP ETTİ”
Türkiye genelinde AK Partinin iktidara gelmesiyle başlayan bölünmüş yol çalışmalarında Burdur’un da dahil edilmesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın büyük katkı sağladığını belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “AK Parti’mizin iktidara gelmesiyle Ülkemiz genelinde başlayan bölünmüş yol çalışmalarında Isparta İl sınırından Antalya İl sınırına kadar Burdur’umuz içerisindeki yolların yapılması ve bitirilmesini dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım bizzat birebir takip ederek, Burdurlu hemşerilerimizin hizmetine kazandırdı” sözlerine yer verdiler.
“BURDUR OTOGARININ ANAYOL GİRİŞLERİNİN YAPILMASI TALİMATINI VERDİ”

Burdur merkez Şehirler Arası Otobüs Terminalinin yapılması ile birlikte, Terminal girişlerinin yapılması talimatını Binali Yıldırım tarafından verildiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “20 yıldır konuşulan Burdur şehirlerarası terminal binasının anayol bağlantı ve alt geçitleri Bakanımız Binali Yıldırım’ın talimatlarıyla 6 milyon TL ödenekle Ulaştırma Bakanlığımızca gerçekleştirildi” ifadelerini kullandılar.
“İSTASYON PARKININ KAZANDIRILMASINDA BÜYÜK KATKI SAĞLADI”

Burdur’a AK Parti Hükümetleri birçok yatırım gerçekleştirdiğini, bu yatırımların önemli kısmına Binali Yıldırım’ın katkı sağladığını belirten Milletvekilleri Özçelik ve Uğur “Burdur merkezde 40 yıl boyunca Askeri Gazino ve Parkı olarak kullanılan, şimdi ki İstasyon Parkının arsasının büyük kısmının Devlet Demir Yollarına ait olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte Burdur Belediyesine satılması için dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırımla yaptığımız görüşmeler sonrası sayın bakanımızın TCDD Genel Müdürlüğüne vermiş olduğu talimatlar sonrasında Burdur’umuza kazandırıldı. Bu alan İstasyon Parkı olarak Burdurlu hemşerilerimize hizmet vermektedir” şeklinde ifade ettiler.
“İBECİK’İ ZİYARETİNDE, 21 KİLOMETRE YOL YAPIMI TALİMATI VERDİ”

İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın, Gölhisar ziyaretleri kapsamında İbecik Köyünü de ziyaret ederek, 21 kilometre yolun yapımı talimatını verdiğini hatırlatan Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Binali Yıldırım’ın Ulaştırma Bakanlığı döneminde Burdur ziyaretleri kapsamında Gölhisar İlçemiz İbecik Köyümüzü de ziyaret ederek, şükür yemeğine katılmıştı. Yapılan ziyarette Binali Yıldırım Bakanımız İbecik yolunun genişletilmesi ve yeni güzergahın yapılması için talimat verdi. Bu talimat doğrultusunda 21 km. yol genişletilmesi, viraj ve tümsekler kaldırılarak yeni güzergahlar yapıldı” diye aktardılar.

“BÖLÜNMÜŞ YOLLARIN SICAK ASFALT YAPILMASI”

Tüm Burdur Genelinde bölünmüş yol çalışmalarının yanı sıra sıcak asfaltlama yapımının da gerçekleştiğini de belirten Milletvekilleri Özçelik ve Uğur, “Burdur’daki bölünmüş yolların yapılması sonrası Burdur-Antalya güzergâhı ve Acıpayam-Çavdır-Söğüt-Korkuteli güzergahı ve Burdur-Çavdır güzergahına yapılan bazı kesimleri sıcak asfalt olarak yapılmıştır” ifadelerini kullandılar.
“ŞİRLEK YOLUNUN KAMULAŞTIRILMASI İLE BUCAK’IN GÖRÜNÜMÜ DEĞİŞTİ”

Binali Yıldırım’ın Bucak İlçesi ziyaretlerinde verdiği talimatlara değinen Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “Binali Yıldırım’ın Bucak İlçesi ziyaretlerinde Ramazan Selen Bulvarında (Şirlek Yolu) incelemelerde bulunmuştu. Sayın Bakanımıza yolun dar olduğunu Bucak Belediyemizin bütçesinin genişletilmesi için kamulaştırmaya yetersiz olduğunu belirttik. Ulaştırma Bakanlığımızın (400.000.00) TL ödenek ayırması ile Şirlek yolunun kamulaştırma çalışmaları tamamlandı. Bu caddemizin asfaltlama çalışmalarını o ziyarette verilen talimatlarla gerçekleştirildi. Yine daha sonra ki yıllarda Kocaaliler yolundaki virajların kaldırılarak trafiğe uygun hale getirildi. Bu çalışmalarla Bucak İlçemizin giriş çehresi değişti” açıklamasında bulundular.
“DOSTLUK YOLU İÇİN ÇALIŞMALARI BAŞLATTI”

Burdur – Isparta Dostluk yolunun karayolları ağı içerisine alınmasını Binali Yıldırım tarafından verilen talimatla gerçekleştiğini belirten Milletvekilleri Özçelik ve Uğur “ Binali Yıldırım Bakanımız Burdur – Isparta dostluk yolunun yapılması için önce bu yolun karayolları ağı içerisine alınmasını sağlayarak, yeni projelendirilme çalışmalarını başlattı. Yeni yapılan projenin yapımın tamamlanmasıyla ihalesi gerçekleştirildi. Şimdi ise yol yapım çalışmaları süratle devam etmektedir” ifadelerini kaydettiler.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın AK Parti Hükümetleri döneminde verdiği talimatlar ile kazandırılan yatırımları aktaran Milletvekili Özçelik ve Uğur şu bilgileri paylaştılar: “
“ÇAVDIR İLÇEMİZİ ZİYARET EDEREK, ÇAVDIRLI HEMŞERİLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİ”

“Bölünmüş yollardan en önce ve hızla yapılan Acıpayam-ÇAVDIR-SÖĞÜT-Korkuteli Bölünmüş yolundaki çalışmaları yerinde incelemek için gelen Bakanımız yol boyunca incelemelerde bulundu ve Çavdır İlçemizi ziyarette ederek, Çavdırlı hemşerilerimizin taleplerini dinleyerek gerekli talimatları verdi.
“DİRMİL’E ÇEVRE YOLU YAPIMINI GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

Sayın Bakanımızın Dirmil ziyaretlerinde İlçe içerisinden geçen Fethiye yolunun, Çevre Yolu olarak projesinin tamamlanarak, yatırıma alınması talimatını verdi. Dirmil Ovasını yüksekten gören seyirlik Çevre yolu tamamlanarak hemşerilerimizin hizmetine sunuldu.

“GÖLHİSAR ZİYARETİNDE ÇEVRE YOLU TALİMATI”

İBB Başkan Adayımız Binali Yıldırım’ın Ulaştırma Bakanlığı döneminde Gölhisar İlçemiz ziyaretleri sırasında Hem Gölhisar çevre yolu hemde Yusufça çevre yolunun yapılması talimatları vermiştir. Yine daha sonra ki yıllarda yaptığımız görüşmeler neticesinde Bakanımız Yamadı Köprüsü genişletme, Çavdır – Gölhisar arası yolun yapımını sağlamıştır.
“KARAMANLI ve TEFENNİ’YE ÇEVRE YOLLARI YAPILDI”

Binali Yıldırım Bakanımız Burdur’umuzun en çok ziyaret eden ve sorunları yerinde çözen Bakanlarımızdandı. Sayın Binali Yıldırım’ın Burdur ziyaretleri kapsamında Tefenni ve Karamanlı İlçelerimizi ziyarette bulunmuştuk. Ziyarette İlçelerimizin yollarını yerinde inceleyerek vermiş olduğu talimatlarla Hem Tefenni İlçemize, Hem de Karamanlı İlçemize çevre yollarının yapımı gerçekleştirildi.”
“BURDUR-ÇAVDIR BÖLÜNMÜŞ YOL YAPILMASI TALİMATINI VERDİ”

Burdur – Çavdır arasındaki yol yapılmak istendiğinde yolun genişletilmesi (A1 Standarttın da) olması planlanmıştı. Fakat Bakanımız Binali Yıldırım’ın Burdur ve Gölhisar ziyaretinde yolun genişletilmiş yol olarak değil, bölünmüş yol kapsamına alınması talimatını vermesiyle çalışmalara başlanıldı. Bu yolda çalışmalar hızla devam etmekte olup, Karaçal ve Suludere köprülerinin yılsonuna doğru yapılaması için girişimlerimiz devam etmektedir. Yüklenici firmadan kaynaklanan sorunlar yaşanmış ve yolda gecikmeler yaşanmıştır. Genel Müdürlük düzeyinde girişimlerimizle 2020 Yılı sonunda yolun tamamının sorunlu bölgeler kalmadan bitirilmesi sağlanacaktır”
“GÖLHİSAR ÇAMELİ YOLUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK”
Gölhisar-Çameli yolumuz Binali Yıldırım’ın Başbakanlığı döneminde keşif ve projelendirme çalışmaları yapılmış ve akabinde 2019 Yılı yatırım programına alınmıştır. Bu yılsonuna doğru Gölhisar-Çameli yolunda imalatlara başlanması planlanmıştır.
“BURDUR-AĞLASUN YOLU YATIRIM PROGRAMINA ALINDI”

Çatak yolumuz uzun uğraşlarımız sonunda keşfi ve projesi yapılmış olup 2019 yılı yatırım programına alınmıştır ama ödenek ayrılmamıştı. Bu yolumuzun da bir an önce başlanması için girişimlerimiz devam etmektedir. Bu yolda da Başbakan olarak Binali Yıldırım’ın destekleri ve talimatları olmuştur. Yol Burdur ve Ağlasun İlçesi ve köylerinin Burdur’a daha fazla gelmelerini sağlayacaktır.
“ÇAĞRI MERKEZİ İSTİHDAM SAĞLANDI”

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım’la birlikte yaptığımız görüşme neticesinde Burdur’umuza Çağrı Merkezi Kurulması talimatını verdi. 300 Kişilik kurulan Çaprı Merkezi en iyi çalışan lokasyon olarak hizmet vermeye devam etmektedir.
“BUCAK’TA ÜST GEÇİTLER BİNALİ YILDIRIM’IN TALİMATLARIYLA YAPILDI”

Bucak’ımızda Sanayi ve Kahveler Kavşaklarında kazalar ve trafik akışındaki sıkıntılar ile İlk önceleri alt geçitlerle çözülmek istendi ancak kavşak altındaki alt yapılar nedeniyle üst geçit yapılmasına karar verildi. Yol yapımı İBB Başkan Adayımız Binali Yıldırım her aşamada takibi ve talimatları ile gerçekleştirilmiştir.
“DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNİ BURDUR’A KAZANDIRDI”

Mehmet Akif Ersoy Üniversitemize Diş Hekimliği Fakültesi Burdur ziyaretlerinde söz verip, yatırım programına aldıran ve inşaat yapım ödeneğini ayırttıran Binali Yıldırım’dır. Yine Binali Yıldırım TBMM Başkanlığı döneminde Burdur ziyaretlerinde bulunarak Diş Hekimliği Fakültemizin temelini atmıştır.
“BİNALİ YILDIRIM BURDURLULARIN GÖNLÜNDE TAHT KURMUŞTUR”

Burdurlu hemşerilerimiz kadirşinastır. Burdur’a kim hizmet ettiyse hakkını verir. Burdur Milletvekilleri olarak İstanbul’a büyük mega projeleri Binali Yıldırım’ın kazandıracağına inancımız sonsuzdur. Burdur’umuzda yapılan tüm çalışmalar ortadadır. İstanbul’daki Burdurlu hemşerilerimizin bilsinler ki Binali Yıldırım Burdur’a güzel hizmetler yaptı.  İstanbul’da yaşayan Burdurlu hemşerilerimizden 23 Haziran tarihinde yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde destekleri istiyoruz”
İSTANBUL’DA YAŞAYAN BURDURLULARDAN DESTEK İSTEDİLER
AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, yaptıkları ortak açıklamada, 23 Haziran’da gerçekleştirilecek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için, Binali Yıldırım’ın Burdur’a kazandırdığı yatırımları ve verdiği destekleri göz önünde bulundurarak, sandık başında tercihini yapmalarını istedi.
 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV