banner66

18 Şubat 2019 Pazartesi

Alkollü sürücü, 4 otomobili biçti: 2 yaralı

İL SPOR MERKEZLERİNE ÖĞRENCİ AKINI

Yaz Spor Okullarının açılmasıyla çocuk ve gençler Gazi Atatürk Stadına koştu

30 Haziran 2018 Cumartesi 12:43
İL SPOR MERKEZLERİNE ÖĞRENCİ AKINI

Burdur Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen İl Spor Merkezleri, düzenlenen törenle açıldı. Burdurlu ailelerin yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde, çocuk ve gençler istedikleri spor dallarına kaydoldu.
Gazi Atatürk Stadında düzenlenen açılış törenine Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi,  Sağlık Müdürü Reha Sermed Aygören, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, GHSİM İl Müdürü Orhan Kemerkaya, ASKF Başkanı Nuri Yıldırım, spor antrenörleri, öğrenci velileri,  spor merkezlerinde yaz tatillerini değerlendirecek çocuk ve gençler katıldı.  Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, ilk konuşmayı yaptı.

25 BRANŞTA SPOR YAPILACAK
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki İl Spor Merkezlerinin 5-18 yaş arası öğrencilere yönelik 25 dalda açıldığını belirten GHSİM İl Müdürü Orhan Kemerkaya, “Spor Genel Müdürlüğümüzün 80. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle her yıl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan İl Spor Merkezlerimizin amacı, çocuk ve gençlerimize, spor kültürünü aşılamak, sporu sevdirmek, spor yapma alışkanlığı kazandırmak, sosyal ve kültürel yönden gelişmelerini sağlamak, yazın boş zamanlarını sporla değerlendirme, her türlü zararlı alışkanlıklardan korumak, ruh ve beden sağlığı yerinde fizyolojik ve psikolojik sağlamlığa sahip, yetenekli ve kabiliyetli gençleri Türk sporuna kazandırmaktır. Yapacağınız her türlü spor temel eğitimi, sizleri kurallara uymak, birliktelik, dayanışma, saygı, sevgi, işbirliği, paylaşma centilmenlik ve takım ruhu ilkelerini yerleştirerek, topluma uyum, kendine güven, cesaret ve arkadaşlık duygularını geliştirecektir” dedi.

ÖĞRENCİ VELİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ
İl Spor Merkezlerine, öğrenci velileri tarafından gösterilen ilgiden dolayı teşekkür eden Müdür Kemerkaya, “Minik yavrularınızı, çocuklarınızı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze, İl Spor Merkezlerimize ve Engelli İl Spor Merkezlerimize emanet ettiniz. Bizler de bu emanetlerinizi aldık, inşallah değerli antrenörlerimizle, çocuklarımıza sporu sevdirerek, sorumluluk sahibi, kendine güven duyan, bedenen ve ruhen sağlam, geleceğin örnek genleri olarak yetiştirmek için elimizden gelen gayret ve çabayı ortaya koyacağız” diye konuştu.
HEDEF 5 BİN ÖĞRENCİ
İl Spor Merkezlerine katılan öğrenci sayısını 5 bine yükseltmeyi hedeflediklerini vurgulayan Müdür Kemerkaya, “İlimizde 5-18 yaş arası çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik, başta atletizm, badminton, basketbol, jimnastik, eskrim, futbol, güreş, halk oyunları, hentbol, judo, kikboks, masa tenisi, satranç, tekvando, tenis, voleybol ve yüzme olmak üzere toplam 25 branşta açılan, İl Spor Merkezleri, 1 Eylül 2018 tarihine kadar devam edecektir. Geneç yıl 3 bin 966 sporcuya hizmet verdiğimiz il spor merkezlerimizde bu yıl ki hedefimiz ise 5 bin gencimize ulaşmak olacaktır” açıklamasında bulundu.

Törende konuşan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Gençliğime gerçekten çok önem veriyoruz ve bununla ilgili eksiklerimizi ilimizde gidermek için yoğun bir çabanın içindeyiz. Çok güzel imkanlar ve ortamlar hazırlandığı takdirde, gençlerimizi eğitim ve öğretimin yanında sporla beraber çok güzel bir zihin yapısına, çok güzel bir vücut, beden yapısına sahip olarak, ülkemize himzet edeceklerine yürekten inanıyorum” dedi.
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığının Burdur’da gerçekleştirdiği yatırımları anlatan Milletvekili Özçelik, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızla Burdur’da çok güzel yatırımlara imza attık. Bundan sonra da önümüzde birçok konu var, üstesinden gelmeye çalışacağız. Bu gördüğünüz Gençlik merkezi, burasının yapılmaması için çok çaba sarf edildi. Uzun süre bekletildi ama şehrin merkezine bir gençlik merkezi kazandırdık, Bucak’ta da var, Gölhisar’da da var muhteşem gençlik merkezleri, hakeza spor salonlarımız Tefenni’de, Çavdır’da, Karamanlı’da spor salonumuzu tamamladık, daha önceki yıllarda Gölhisar’ımıza büyük bir salon Gölhisar Belediyesi ile beraber tamamlamıştık. Bu kazanımları elde ettik.

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU
Yarı Olimpik Yüzme Havuzundaki son gelişmeleri paylaşan Milletvekili Özçelik, “Yarı Olimpik Yüzme havuzumuz bitti, önümüzdeki aylarda inşallah, onu da çocuklarımızın hizmetine sunacağız. Ördek mi yüzecek diye alay geçenler var maalesef, açılışında ördek mi yüzecek, çocuklarımız mı yüzecek, bunları hep beraber açılışında görmüş olacağız” dedi.
SPOR SALONLARI
Yatırım programı kapsamında tamamlanan ve yapımı devam eden spor salonları hakkında bilgi veren Milletvekili Özçelik, “Tabi ki 3 bin 500 kişilik spor salonumuz var ama 3 defa müteahhitten kaynaklanan sıkıntılar yaşandı. O konuyu gidermeye çalışıyoruz ki Şeker Fabrikasının arsasının içinden 10 dönüm bir yer almıştık, o muhteşem bir salon olacak. Bittiği zaman mimarisini Burdurlularımızın da beğeneceğini düşünüyorum. aynı şekilde fabrikanın arsasından biz tekrar 12 dönüm daha yer aldık, ayrıca fabrika özelleşmeden önce 35 dönüm arsayı tekrar fabrika sahası dışına çıkarttık ki bu sahanın içinde şeker fabrikasının futbol sahası da var dolayısıyla bu 12 dönümü de Burdur sporuna kazandırdık. İnşallah önümüzdeki dönemlerde de bu tür yatırımlar devam edecek” dedi.

“SİYASETTEKİ BAŞARIMDA EN BÜYÜK ETKENLERDEN BİRİSİ SPOR EĞİTİMİNDEN GELMEMDİR”

Siyasette elde ettiği başarılan en büyük etkeninin çocukluğundan bu yana spor faaliyetlerinde yer almasından kaynaklandığını belirten Milletvekili Özçelik, “Kendi yaşantımdan ifade etmem gerekirse, şu sahalarda ilkokulda Cumhuriyet İlkokulunda okurken, burada 100 metrelik koşu yarışına katıldım, ikinci oldum, kıl payı ile bir devrem birinci oldu. Futbol merakım vardı zaten amatörde oynadım. İlkokul 2’den itibaren voleybol oynadım daha sonra lise yıllarında amatör futbola devam ettim bunun yanında hentbol oynadık, milletvekili Mehmet Göker’le aynı takımdaydık, bölge takımında hentbol oynadık. Spor, burada arkadaşlıkta güzel bir gelişme, zihin yapısını geliştirme, dostluklar kurma, ekip kurma, ekip ruhuyla hareket etme, siyasette de başarımda en büyük etkenlerden birisi spor eğitiminden gelmemdir. Sporun verdiği güzellikleri, uygulamaya çalışarak başarı elde ettik. Antrenörlerimize de çok çok teşekkür ediyorum. Çoğunu yakından tanıyoruz, bundan sonra diğer antrenörlerimizle de yakın temasa geçmiş oluruz. Kendi dallarında, ne yapmanız gerekiyorsa, emrinize amadeyim. Kendi dallarınızda bir başka ilde daha güzel tesisler varsa aynısını Burdur’da yapmak için sizin emrinizdeyim, anlaştık. Gençlik Müdürümüz Orhan kardeşim göreve yeni başladı. Üniversitemizde görev yapıyordu, daha önce milli eğitim müdürlüğümüzdeydi, çalışkan ve gayretli bir kardeşimiz, onunla Burdur’da spora daha güzel hizmetler vereceğiz, söz veriyoruz, bunun içinde birbirimizle kaynaşarak, spor dalları da hakeza aynı şekilde ve olmayanları Burdur’umuzda yaparak, biz bu başarıyı elde etmek istiyoruz.  MAKÜ’de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın en son Burdur ziyaretinde projeyi önüne koyduktan sonra, projeyi koyduktan sonra Spor TOTO Genel Müdürlüğüne talimat vererek, Türkiye’deki üniversiteler içinde en iyi spor tesislerini MAKÜ’ye yapılması talimatını verdi, 80 milyon TL’lik yatırım yapılıyor, 10 bin kişilik stadyumumuz, Allah’ın izniyle önümüzdeki günlerde hizmete girmiş olacaktır ve üniversitemizin spor tesislerinin tamamından Burdur halkı yararlanmış olacaktı” açıklamalarında bulundu.

“ÇOCUKLARINIZA SOKAK OYUNLARI ÖĞRETİN”
Törenin son konuşmasını ise Burdur Vali Yardımcısı Ali nazım Balcıoğlu yaptı. Vali Yardımcısı Balcıoğlu, “Burdur’umuza spor yapmak isteyenler için spor tesisi anlamında hemen hemen hiçbir eksiğimiz yoktur. Mevcut inşaatları devam eden tesislerimizde tamamlandığında her alanda bütün spor dallarında en az bir tesisimiz olmuş olacak, belki inşaat sürelerinde bir takım aksamalar olmuş olabilir örneğin önümüzdeki yüzme havuzunun tamamlanmasıyla büyün eksikliklerimiz tamamlanacaktır. Yaz okulları özellikle en önemli fonksiyonu, son belki 25-30 yılda baş döndürücü bir şekilde gelişen iletişim çağından hepimizin mağdur olduğumuz, teknolojik araçların kullanımı, hareketsiz biçimde evlerde,  teknolojik araçların kullanımından kurtulmaktır. Ben velilerimizi kutlamak isterim, ülkemizde son yıllarda hem devletin, hem de toplumun gündeminde olan hareketsiz gençliğin sokağa çıkması, spor yapması anlamında önemli bir fonksiyon yükselecek. Öncelikle velilerimizden rica ediyorum, kendi bildikleri oyunları, annelerinden babalarından görmüş oldukları sokak oyunlarını mutlaka çocuklarına öğretsinler. Çocuklar evlerden, karanlık gizli yerlerden kurtulsunlar” diye konuştu. Konuşmaların ardından İl Spor Merkezi bünyesinde açılan 26 spor dalının tanıtım stantları gezildi. Vali Yardımcısı Balcıoğlu ve Milletvekili Özçelik aşta olmak üzere protokol mensupları öğrencilerle birlikte basketbol, masatenisi, hentbol ve futbol oynadı. Protokol mensupları kik boks, tekvando, judo, jimnastik gösterileri yapan gençleri alkışlayarak, destek verdi.
Hayal GİRİŞİM

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV