banner73

20 Eylül 2020 Pazar

SÜRÜCÜ BELGELERİ KİMLİK KARTLARINA YÜKLENECEK

HAYIRSEVER İŞ ADAMLARI VE STK’LARDAN EĞİTİME TAM DESTEK

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, Burdur Ticaret Borsası ve Burdur Ziraat Odası Başkanlıkları ile ilimizin hayırsever iş adamları 15 ayrı okula BİGEP kapsamında ‘Tasarım Beceri Atölyeleri’ kurmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde protokol imzaladılar.

13 Şubat 2020 Perşembe 16:19
HAYIRSEVER İŞ ADAMLARI VE STK’LARDAN EĞİTİME TAM DESTEK

Burdur Valiliği’nşn himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülen ‘Başarıyı İzleme ve Değerlendirme Projesi’ (BİGEP) kapsamında ilimiz kent merkezi ve merkeze bağlı 1 köyde eğitim-öğretimde bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullara kurulması planlanan ‘Tasarım Beceri Atölyeleri’ için Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Burdur Ziraat Odası Başkanlığı, Burdur Ticaret Borsası Başkanlığı ile İlimizin çok değerli hayırsever iş adamları arasında protokol imzalandı. İmza töreni  dün  saat 10.00 -11.00 arasında Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Burdur Valisi Hasan Şıldak başkanlığında gerçekleşti.

Vali Hasan Şıldak’ın açılış ve teşekkür konuşmasının ardından okulların alfabetik sırasına göre hayırsever İş adamları ve STK başkan ve temsilcileri protokolün altına imza koydular.

İŞTE HAYIRSEVER İŞADAMLARI VE STK’LARIN  (DONANIM) TASARIM BECERİ ATÖLYELERİ YAPTIRACAĞI OKULLAR

Burdur Valisi Hasan Şıldak, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay’ın da protokole imza koyduğu törende sırasıyla;

-Nene Hatun Anaokulu Tabiat ve Hayvan Bakımı Atölyesi yapımı için protokolü Burdur Ticaret Borsası Başkanlığı adına Genel Sekreter Naile Küçükkepeci imzaladı.

-15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Bilim Atölyesi yapımı için protokolü Yıldız Silah Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Kuzu imzaladı.

-75.Yıl Cumhuriyet Anaokulu Tabiat ve Hayvan Bakımı Atölyesi yapımı için yapımı protokolü

Burdur Ziraat Odası adına Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kubilay İmzaladı.

-Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu Tilavet Sınıfı yapımı için protokolü

Özeren Otel Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özeren ve Özeren İnşaat Yönetim

Kurulu Başkanı Osman Özeren birlikte imzaladılar.

-Abdi Özeren imam Hatip Ortaokulu Okçuluk Atölyesi yapımı için protokolü

Kurt Petrol Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Kurt imzaladı.

-Anadolu imam Hatip Lisesi Tilavet Sınıfı yapımı için protokolü Aytaş Akın

Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Akın imzaladı.

- Cumhuriyet Anadolu Lisesi Bilim Atölyesi yapımı için protokolü Burdur

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik imzaladı.

-Cumhuriyet Anadolu Lisesi Konferans Salonu yapımı için protokolü Çiçek Mersan Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Çiçek imzaladı.

-Kozluca Ortaokulu Tasarım ve Beceri Atölyesi yapımı için protokolü Burdur Güç Birliği Gıda Sanayi ve  Tic. A.Ş. adına Şevket Aksöz imzaladı.

-Mehmet Yıldızlı İlkokulu Drama ve Eleştirel Düşünce Atölyesi yapımı için protokolü Evren Et Yönetim Kurulu Başkanı  adına Memduh Evren imzaladı.

-Özel Eğitim Uygulama Okulu Tabiat ve Hayvan Bakımı Atölyesi yapımını üstlenen

Sir Mersan Madencilik yönetim kurulu üyesi Fatih Sirkeci’nin yurt dışında olduğu için protokol imza törenine katılamadığı protokolü daha sonra imzalayacağı belirtildi.

-TOBB Ortaokulunda Yazılım ve Tasarım Atölyesi; Şehit Akif Altay Ortaokulunda ise

FETEMM Atölyesi yapımı için protokolü As Çimento Yönetim Kurulu adına Nihat Kılıç imzaladı.

-Şirinevler Anaokulu Tabiat ve Hayvan Bakımı Atölyesi yapımı için protokolü Hastel Kadayıf A. Ş. Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Çağrı Oktay imzaladı.

-USO Anadolu Lisesi Bilim Atölyesi için yapımı için protokolü Bur-Mer Madencilik

Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gür imzaladı.


PARA BAĞIŞINDA BULUNAN FİRMALAR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yardıları, Şube ve Okul Müdürlerinin de hazır bulunduğu törende nakit olarak bağışta bulunan hayırseverlerinde olduğunu dile getiren  Burdur Valisi  Hasan Şıldak; “Fettah Özsoy, Orhan Akay, Osman Mudul, Buryem ve Burpiliç firmaları Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hizmetlerini destekleyen bir derneğimiz var. Bu derneğimize bağışta bulunarak bu çalışmamız BİGEP’e katkı sağlamış oldular. Burada bulunan bütün arkadaşlara ilimiz adına bu gurur tablosunu oluşturduğunuz için tekrar teşekkür ediyorum. İlimize ve eğitim camiamıza, çocuklarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

DİĞER İLÇELERDEKİ OKULLARDA ‘TASARIM BECERİ ATÖLYELERİ’ KURULACAK

Burdur Valisi Hasan Şıldak, BİGEP Kapsamında ilimize bağlı diğer ilçeler ve bağlı köylerde de  ‘Tasarım Beceri Atölyeleri’ kurulacağını söyledi. Bu girişimin bir başka adımının pazartesi akşamı ilimiz Bucak İlçesi’nde gerçekleştirileceğini belirten Burdur Valisi Hasan Şıldak; “Yine Bucak’ta 4 odamız katılıyor. Bir yemeğimiz olacak. Toplam 15  davetlimizde orada bu girişimi başlatıyoruz. Diğer ilçelerimizde de bunu küçük, küçük yaygınlaştıracağız. Önemli olan bu sinerjiyi bütün topluma yaymak” dedi.

“BURDUR HER ZAMAN EĞİTİMİ İSTEYEN BİR ŞEHİR”

Burdur Valisi Hasan Şıldak konuşmasında; “Bugün ilimiz adına güzel bir buluşma gerçekleştiriyoruz. Burada bulunan  3 meslek kuruluşumuz Ticaret ve  Sanayi Odası, Ziraat Odası, Burdur Ticaret Borsası Başkan ve temsilcileri ile 12 çok değerli  işletmecimiz, sanayicimiz, hayırseverimiz ile bir araya geldik. Amacımız geçen hafta içerisinde gerçekleştirdiğimiz bir toplantımız olmuştu. İlimizdeki okullarımızın fiziki mekan olarak desteklenmesi, bilhassa Mili Eğitim Bakanlığı’nın çok üzerinde durduğu, ‘Yenilikçi Sınıf’ ortamlarının oluşturulması, çocuklarımızın eğitim düzeylerinin yükseltilmesi için, görerek yaparak, bizzat tatbik ederek, uygulamanın içerisinde bizzat konuları öğrenmeleri itibariyle desteklenen ‘Yenilikçi Sınıflar’, ‘Atölyeler’ oluşturmak için Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak burada bulunan huzuruna müracaat ettik.  Taleplerini rica ettik ve sağ olsunlar Burada bulunan bütün oda ve hayırseverlerimiz, bu talebimize olumlu cevap verdiler. Burdur her zaman eğitimin yanında olmuş şehir. Eğitimi isteyen eğitimle büyüyen bir şehir” dedi.

TAŞIDIĞI DEĞER ÇOK BÜYÜK”

Projenin amacının sınıfların donanımının sağlanın ötesinde taşıdığı değerin çok büyük olduğunun altını çizen Burdur Valisi Hasan Şıldak; “Toplumumuzun asıl dinamik gücünü oluşturan, reel sektörün temsilcileri ve iş dünyasının temsilcileri burada ‘Bizde eğitime katkı sağlıyoruz. Ve bu yıl yürüttüğümüz eğitim kampanyasına özellikle; Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi’ne destek oluyoruz’ mesajı veriyorlar. Bu itibarla projenin içerisinde bulunan okul idarelerimiz, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz burada bulunan çok değerli misafirlerimizin desteğiyle daha güçlenmiş oluyorlar. Daha da moral buluyorlar. Bu itibarla topluma da dayanışma-birlik içerisinde hareket etme ve özellikle eğitim konusunda en güzel örnekleri sunma adına, gerçekleştirilen bu yardım faaliyetine, üstlenilen bu sorumluluğa ben, büyük bir takdir-teşekkürle cevap vermek istiyorum. Her bir davetlimize,

 Oda başkanımıza, yönetim kurullarına, firmalarımıza, iş insanlarımıza bu hayırseverlikleri eğitime destekleri nedeniyle tekrar yürekten teşekkür ediyorum. Her birini tebrik ediyorum. Umarız bu girişim bazılarının içinde bulunduğu çok olumlu koşullar bulunmasa dahi yaptıkları bu fedakârlık başkalarını da toplumumuzun imkâna sahip diğer kesimlerine, iş dünyasına da örnek teşkil edecektir. Bu itibarla, bu yönüyle de dikkat çekici bir girişim olduğunu ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

SINIFLAR 3 AY İÇİNDE AKTİF OLACAK!

“Protokol imzasıyla birlikte sınıfların 3 ay içerisinde aktif hale getirileceğini belirten Burdur Valisi Hasan Şıldak; “Çocuklarımızın, öğretmenlerimizin, hizmetine sunmuş olacağız” dedi. Yaptırılacak olan sınıf ve atölyeler hakkında bilgi paylaşımında bulundu. 

GURUR TABLOSUNUN FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ

Burdur Valisi Hasan Şıldak’ın açılış konuşmasının ardından STK başkan ve temsilcileri ile çok değerli iş adamları protokol imza töreni sonrasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde birlikte fotoğraf çektirildi.

Halil İbrahim Kara

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  Arsiv


  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV