banner66

22 Ağustos 2019 Perşembe

“DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

-Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Sizlerin hak ettiği ve özlediği Burdur’u hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

27 Ekim 2018 Cumartesi 14:16
“DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

BAŞKAN ERCENGİZ, YENİDEN ADAY
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanlığı görevine yeniden talip olduğunu açıkladı. CHP İl Binası önünde basın açıklaması yapan Başkan Ercengiz, partilileri tarafından çiçeklerle karşılandı.
CHP İl Binasına, eşi Hülya Ercengiz ve oğlu Mehmet Ali Ercengiz ile gelen Başkan Ercengiz, kadın partililerine karanfil dağıttı.   
“SEÇİMLERİNDE 6 OKLU ŞANLI BAYRAĞIMIZ BELEDİYEMİZİN BURÇLARINDA DALGALANMAYA DEVAM EDECEK”
Yerel seçimleri zaferle taçlandıracaklarını vurgulayan CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, “2014’te Burdur bizim olacak dedik ve belediyemizin burçlarına 6 oklu bayrağımızı, şanlı bayrağımızı diktik ve şimdi de diyoruz ki, 2019 Yerel Seçimlerinde 6 oklu şanlı bayrağımız belediyemizin burçlarında dalgalanmaya devam edecek” diye konuştu.
“YURTTAŞININ YANINDA OLAN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI SİZLERE ÜRETMEYE ÇALIŞTIK”
Burdur Belediyesinin göreve geldiğinden itibaren her zaman yurttaşının yanında bir belediyecilik anlayışı ile çalıştığını vurgulayan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “2013 yılında genel başkanımızın Burdur’da ön seçim sözü vermesinin ardından partimize yakışan demokratik bir yarışın ardından 21 Eylül 2013 günü sizlerin teveccühü ile Burdur Belediye Başkanlığına aday gösterilmiştim, o günden itibaren il ve ilçe başkanların, kadın kollarım, gençlik kollarım ve bu davaya gönül vermiş tüm partililerim ve Burdurlu hemşerilerimizle gece gündüz demeden çalışarak, Burdur’u yeniden Burdur yapacak, Burdur’u yaşanabilir bir kent yapacak,  Burdur’u bize yakışan bir kent yapacak ve Burdur’u Türkiye’nin en güzel yaşanabilir bir kenti yapmak üzere verdiğimiz sözün arkasında duracak günlere başlamıştık. Biz bu sözü tutmak için gece gündüz demeden çalıştık, sizler ve Burdur gereğini yaptı. 30 Mart 2014 günü bu yetkiyi bana ve görev arkadaşlarıma, mesai arkadaşlarıma teslim etti. 2 Nisan sabahı mazbatayı alarak, sizlerin bize emanet ettiği Burdur Belediyesinde göreve başladığımız gün, Burdur Belediyesine ait şirketin çeklerini ödeyecek durumda değildik. Bir meclis üyesi arkadaş içeri girip, 40 bin TL’lik çek var, ne yapacağız başkanım dediğinde, eğer biz kazanmasaydık ne yapılacaksa, biz de onu yapacağız dedik ve o günden bugüne gece gündüz durmadan belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla, belediyedeki mesai arkadaşlarımızla çalışarak, Burdur’a yakışan bir belediyeyi yaratmak için elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. Çok zor günlerden geçtik, 6 tane büyük seçim ve 1 darbe girişimi atlattı borç ve harç içinde olan Burdur belediyesini artan tüm ekonomik zorluklara rağmen elimizden geldiğince sizlere yakışan şekilde şeffaf, her ürettiğini halkına döndürebilen,  hesap veren, rantın yanında değil yurttaşının yanında olan bir belediyecilik anlayışını sizlere üretmeye çalıştık” dedi.
“DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”
“Daha yapacak çok işimiz var” sloganı ile 31 Mart seçimlerinde yeniden aday olduğunu belirten Başkan Ercengiz, “Biz, bugün 5 yıl önceki heyecanımızla, Burdur için yapılacak çok işimiz var diye yola çıktığımız gün bugün oldu ve bundan sonraki süreçte de sizlere hesap veren, sizlerin isteklerini öncelikli kılan,  merkezine insanı koyan, insan ihtiyaçlarını sadece inşaat ve binadan ibaret saymayan, insanı yaşadığı kentte huzurlu kılan ve yaşadığı kentte mutlu kılan bir belediyecilik anlayışını daha büyük adımlarla sizlere getirmek için gayret edeceğiz. Bizler görevi devraldığımızda 7 metrekare olan yeşil alanı bugün 12 metrekarelere getirdik. Neredeyse bütün bir kentin kaldırımlarını, yollarını sil baştan engelli ve yaşlı yönetmeliğine uygun hale getirdik. Bizler, verdiğimiz her sözün arkasında durabilmek için verdiğimiz sözleri her gün yokladık ve dedik ki içme suyu ise içme suyu, artıma ise arıtma bu kentin yolu, kaldırımı, yaşanabilir parkları ve çocuk oyun alanları ise dedik önemli olan, biz bunları başaracağız ve yapacağız dedik. Bugün 1,5 milyon metrekareyi bulan asfaltımız, 25 kilometreyi bulan drenaj hattımız ve 100 bin metrekarenin üzerinde yaptığımız kaldırım çalışmaları ile artık yaşanabilir bir kentin izlerini Burdur’da yaratmaya ve yaşatmaya başladık. 7’den 70’e, doğumdan ölüme her alanda sosyal belediyeciliğin gereğini yapacağız demiştik, Hoş geldin Bebek Projesi ile başlayan ve mezarlıkta yaptığımız çalışmalarla, tiye alındığımız, ölülerden mi oy isteyecek diyenlere inat ölümüze de sahip çıkan bir belediyecilik anlayışı ile sosyal belediyecilik alanında her noktada adımızdan söz ettirdik. Üreticinin üretimine katkı koyabilmek, ihtiyaç sahibinin ihtiyacını bir elin verdiğini bir el görmeden onu ulaştırabilmek için hiçbir yurttaşımızı rencide etmeden, aldığı yardımı fotoğraflarla adeta afişe eden bir anlayışta hiçbir zaman yurttaşımızı zor durumda bırakmadık. Daha yapacak çok işimiz var, bu kent yaşanabilir bir kent olacak, tüm sosyal demokrat belediyelerin, tüm CHP’li belediyelerin yapması gereken her şeyi bu kentte yapacaktır. İnsanların yaşamak için tercih ettiği tüm sosyal demokrat belediyelerde ne varsa, Burdur’da da bunlar olacak. Önümüzdeki süreçte, acemiliğimizi üzerimizden atıp daha organize çalışarak, tüm örgüt disiplinimiz içinde, merkezini insanımıza koyduğumuz ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, 2  Nisan’da CHP rozetini çıkardığımız ancak CHP’li olmaktan hiç vazgeçmediğimiz belediyecilik anlayışımızla, önümüzdeki süreçte de inşallah sizlerin katkısı, desteği ve Burdur halkının teveccühü ile yeniden eğer Burdur Belediyesinin başkanı olabilirsem ve ekip arkadaşlarımla birlikte bu işi daha iyiye götürebileceğimize sizlerin desteği ve inancıyla o noktaya gidebilirsek, bizler sizlerin hak ettiği, sizlerin özlediği Burdur’u hep birlikte inşa edeceğiz” diye konuştu.
“ATATÜRK’ÜN PARTİSİNDE HERHANGİ BİR GÖREV ALMAYI, ÖMRÜM BOYUNCA ALNIMA YAZILMIŞ EN GÜZEL YAZI OLARAK TAŞIMANIN GURURUNU YAŞIYORUM”
Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu Cumhuriyet Halk Partisinde herhangi bir görevde yer almanın gururunu yaşadığını ifade eden Başkan Ercengiz,Aday adayı olduğum gün bir şey söylemiştim, onu bugün bir kez daha tekrarlamak istiyorum.  2013’te Ulu Önder Atatürk’ün partisinde herhangi bir göreve aday adayı olabilmek bile, hayatım boyunca duyabileceğim en büyük onurdur demiştim. Bu onuru ömrüm boyunca alnıma yazılmış en güzel yazı olarak taşımaktan gurur duyduğumu sizlere ifade etmek istiyorum. Bizler aydınlık yarına inanan ve çocuklarımız için endişe taşıyan, kişisel beklentilerini bir kenara bırakmış gerekirse bu yolda çile çekmeye, bu yolda bedel ödemeye hazır neferiz. Bizler,  bu yoldan asla geri dönmeyeceğiz, bu yoldan asla taviz vermeyeceğiz, bizler halkın yanında, halkçılığın yanında, demokratlığın yanında olmaktan hiçbir zaman asla ve asla vazgeçmeyeceğiz.  Sayısız medeniyetlere ev sahipliği yapmış Burdur, Anadolu’nun bu kadim kenti, kavgadan, gürültüden, patırtıdan ve hoşgörüsüzlükten uzak duran bu kente, bizler bir adım daha atıp, bu kentin her türlü kavgasından arındıracağız. Kültüre, sanata, bilimselliğe, çevreciliğe her noktada önem vereceğiz, bakınız Burdur Gölü dedik, en başında bir şey söylemiştim, tüm medeniyetlerin suyun kenarında kurulduğunu, su yoksa hayatın olmadığını, su bir hayat diyerek başladığım bu öyküde daha dün dalış rekorunu Salda Gölümüzde dünyaya tanıttık ve biz Burdur’un tüm değerlerini, doğal güzelliklerini, tarihi güzelliklerini, yaşayan ve ebediyete uğurladığımız tüm değerlerini yaşatmaya devam edeceğiz. Bizler,  sizlerden aldığımız destekle, sizlerden aldığımız güvenle ve sizlerin bize yaşattığı onurla, yılmadan, vazgeçmeden, gece gündüz demeden tüm örgütümüzle ve mesai arkadaşlarımızla, belediye meclisi üyesi arkadaşlarımızla,  milletvekilimizle, il, ilçe örgütünden tüm emeği var olan arkadaşlarımızla ve şu anda görevde olan tüm arkadaşlarımızla birlikte, başkanlarımızla birlikte sizler için çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
“PARTİME VE ÖRGÜTÜME ASLA ZEVAL GETİRMEM”
Burdur Belediyesinin herkese açık ve şeffaf olduğunu ve kendisinin partisine ve örgütüne asla zeval getirmeyeceğini belirten Başkan Ercengiz, “Ben sizlerin huzurunda tüm Burdur’a, tüm sosyal demokratlara bir söz vermek istiyorum. Benden eğer hesap sorulmazsa, bu hesabı sormayın, kapalı kapılar ardından bize tuzak kuranlara hakkımızı helal etmeden onların hepsini lanetliyorum. Şeffafız, açığız, bize kim hesap sormak isterse, istediği hesabı istediği yerde vermeye hazırız.  40 milyon borcu ödedik. Bugün Burdur’a yarattığımız tüm katma değeri de Burdur’a yaşatmak üzere söz vererek ve bundan sonraki süreçte de borç ödeyip, yarattığı her katma değeri, her bir yurttaşına eşit dağıtan bir belediyeciliği, sizlerin huzurunda bir kez daha söz vermek istiyorum. ben eğer bundan sonraki süreçte eğer bir hata yapacak olursam, bunun bedelini mensubu olduğum siyasi parti olarak değil bizzat kendim olarak çekmek isterim. Partime ve örgütüme asla zeval getirmem, bunu da herkesin böyle bilmesini isterim. Hakkımızda en hayırlısının olmasını diliyor ve Burdur’a yakışan ne ise sizlerin bana verdiği güçle, bunu Burdur’a yaşatmak istiyorum. Saygı ve sevgilerimle” ifadelerini kullandı.
MİLLETVEKİLİ GÖKER, ANDIMIZ’I OKUDU
Başkan Ercengiz’in konuşmasının ardından ‘Andımız’ı okumak için söz alan CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker ise, “Biz buradayız. Bizi herhangi bir yere sokmayacak olan kim varsa, o da gelsin, yine biz buradayız. Buradan şunu da söyleyelim, biz arifeyi gösteririz, bayramı göstermeyiz” diye konuştu.
Milletvekili Göker, daha sonra ‘Andımız’ı okudu.
CHP’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
Başkan Ercengiz’in adaylık açıklamasının ardından Başkan Ercengiz, Milletvekili Göker, İl Başkanı Akbulut,  Merkez İlçe Başkanı Oğuzkan ele ele vererek, gövde gösterisi yaptı. Başkan Ercengiz, eşi Hülya Ercengiz ve il yönetimiyle beraber partililerine karanfil attı.
Hayal GİRİŞİM

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV