banner66

19 Temmuz 2019 Cuma

BUTSO, 2018 yılını değerlendirdi

BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, Burdur’da görev yapan basın mensuplarını kahvaltıda ağırladı.

05 Şubat 2019 Salı 17:13
BUTSO, 2018 yılını değerlendirdiBurdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik,  Burdur’da görev yapan basın mensuplarına verdiği kahvaltıda, 2018 yılını değerlendirdi.  BUTSO Meclis Salonunda düzenlenen kahvaltıya BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, BUTSO Meclis Başkanı Ömer Çeliker, BUTSO Genel Sekreteri Sedat Öz, BUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Ali Daldal, Ozan Kısaoğlu, Hakan Yoran, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel ve Burdur’da görev yapan basın mensupları katıldı. 2018 yılı değerlendirme toplantısına katılan basın mensuplarına teşekkür eden BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, “Burdur ve ülke ekonomisinin gelişimine yönelik çalışma ve hizmetlerini yoğun bir tempoda sürdüren Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, Burdur'un en köklü meslek kuruluşları arasında yer almakta ve 96 yıldır hizmet vermeye devam etmektedir. Oda olarak verdiğimiz hizmetlerin dışında, planladığımız ve yürüttüğümüz projeler ile ilçeleriyle birlikte bir bütün olarak, tüm Burdur'a katma değer sağlama amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlimiz ve ülkemiz için hizmet üretmek amacıyla çıktığımız bu yoldaki çalışmalarımızı sürekli kılmak ve BUTSO bayrağını daha da yükseklere taşımak başlıca hedefimizdir. Bundan sonra da sunacağımız hizmetler ve üreteceğimiz projelerle, Burdur’umuzun ülkemize sağladığı katma değerlerin karşılığı olarak hak ettiği yere geleceğine olan inancımız tamdır. Bu noktada, hizmet yolunda bizlere güç veren üyelerimize, çalışmalarımızı kamuoyuna duyuran siz değerli basın mensuplarımıza teşekkür ederiz” dedi.  Toplantıda 2018 yılında ülke gündeminde gerçekleşen ekonomik olayları günbegün aktaran Başkan Keyik, sunumunun devamında Burdur’da yapılan faaliyet ve etkinlikleri aktardı.
2018 YILI TİCARET SİCİLİ MÜDÜRLÜĞÜ VERİLERİ
Başkan Keyik, 2018 yılına bağlı Ticaret Sicili Müdürlüğü Verilerini paylaştı. Başkan Keyik, 33 anonim şirket, 135 limited şirket, 2 kooperatif, 48 şahıs işletmesi kurulduğunu ifade etti.  Başkan Keyik, 3 anonim şirket, 21 limited şirket,3 kooperatif, 94 şahıs işletmesinin kapandığını da dile getirdi.
FAAL ÜYE SAYISI: 2 BİN 171
Burdur Ticaret ve Sanayi Odasının 2 bin 171 faal üyeye sahip olduğunu belirten Başkan Keyik, 2018 yılı itibarıyla askıda üye sayısının 594, tasfiye üye sayısının 22 olduğunu ifade etti.
2018 YILI HEDEFLERİNİ HATIRLATTI
BUTSO’nun 2018 yılı hedeflerini yeniden aktaran BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, “Şirket kuruluşlarında yaşanan zorluklar TOBB’a defaatle dile getirilmiştir. Mevcut uygulama ile şirket kuruluşlarında Notere gitmek zorunlu iken bu gün bu zorunluluk kaldırılmış, Şirket kurma işi Ticaret Sicili müdürlükleri tarafından yerine getirilmektedir. Şirket kuruluşlarında ödenecek vergi ve harçlar odamız tarafından tahsil edilmek sureti ile üyelerimizin bankalara gitmelerinin önüne geçilmiştir. 2018 Hedeflerimiz içinde yer alan Proje Destek Birimi Uzman eleman bulmada yaşanan sorunlar sebebi ile 2019 yılı hedeflerine bir proje Ofisi ile anlaşmak sureti ile hizmet verilmesinin daha uygun olacağı sebebi ile ertelenmiştir” dedi.
BİN 595 KİŞİ KATILIMLI, 14 EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BUTSO’nun 2018 yılında gerçekleştirdiği eğitimlerden bahseden Başkan Keyik, “Üyelerimize yönelik yaptığımız eğitim hedeflerine yönelik, 2018 Yılı içerisinde üyelerimizin kişisel ve ekonomik gelişimlerine katkıda bulunacak 1595 kişinin katıldığı, 14 eğitim gerçekleşmiştir.
2018 YILI KAZANIMLARI
2018 yılını değerlendiren Başkan Keyik, “
Burdur II.OSB hedefimiz gerçekleşmiş, 25 parselin 75’ lik metrajlık kısmına tekabül eden 18 parselin tahsis işlemi gerçekleşmiş, 7 parsel yeni yatırımcı beklemektedir. Üye sorunlarına çözüm bulmak amacı ile 3 kez Müşterek Meslek Komite toplantısı tertip ettik. Toplantılara bazen ilgili kurum müdürlerini davet ettik. Toplantılardaki sorunlara çözüm arandı. Dövizde yaşanan sert dalgalanmalar Yurt dışı fuar çalışmaları ve iş gezilerini mümkün kılmamıştır” şeklinde konuştu.
2019 YILI HEDEFLERİ
Başkan Keyik, 2018 yılı değerlendirmesinin ardından BUTSO’nun 2019 hedeflerini açıkladı.  II. OSB, Tahkim Hakem Kurulu, Mesleki Yeterlilik Belge Alma Kolaylığı, Proje Destek Kolaylığı, Mermercilik İhtisas OSB, Ortak Akıl Toplantıları, Kahvaltılı Meslek Toplantıları başlıklarıyla belirlenen 2019 hedeflerini dile getiren Başkan Keyik, “II.OSB’de boş kalan 7 parselin katma değeri ve istihdamı yüksek sektörlerde kullanılabilmesi için yeni yatırımcıları davet etmeyi hedefliyoruz. Üyelerimizin ticari ve sınai faaliyetlerinde yaşadıkları sorunların mahkemeye intikal etmeden çözülebilmesi için ilimizin ileri gelenlerinden oluşan Tahkim Kurulu oluşturmayı hedefliyoruz. Mevzuat gereği Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta faaliyet gösteren üye ve çalışanlarının daha pratik Mesleki yeterlilik belgesi alabilmelerine yönelik protokoller imzalamayı hedefliyoruz. Üyelerimize Proje karşılığı verilen destekleri alabilmelerini kolaylaştırmak adına bir Proje firması ile anlaşarak “Proje Hazırlık masraflarının” Projenin kabul görmesi halinde ödeneceği bir ortamı hazırlamayı hedefliyoruz. İlimiz ekonomisinde ön plana çıkmış olan mermercilik sektörü için Mermercilik İhtisas OSB kurulması için gerekli çalışmalar başlatmayı hedefliyoruz.  3’er aylık periyotlarla Müşterek Meslek Komite Toplantıları yapmak sureti ile üyelerimizin sorunlarına çözüm, beklentilerine çare olmayı hedefliyoruz.  Davet edilecek kurum ve kuruluş müdürleri, dışarıdan gelecek misafirlerinde katılımları ile İlimiz işadamları ile Ortak Akıl toplantıları yapmak sureti ile hem üyelerimize hem de ilimize katkı sağlamayı hedefliyoruz.  Mesleklere özgü kahvaltılı toplantılarla üyelerimizle bir araya gelmeyi hedefliyoruz. Yapılacak toplantılarla sorunlara çözüm, farklı düşüncelerle üyelerimizin ufkunu açmayı düşünüyoruz. İşletmelerin temel ihtiyacı olarak gördüğümüz, Yönetim ve Organizasyon, Finansal Yönetim, Proje Yönetimi, Markalaşma, Liderlik ve İnsan kaynaklarının etkin kullanımı, Pazarlama Yönetimi, Satış ve Satış Yönetimi, Üretim ve Verimlilik konularında eğitimler yapmayı hedefliyoruz. 2019 Yılı içerisinde üyelerimizin mesleki ve ufuklarını açıcı yurt dışı fuar gezileri düzenlemeyi hedefliyoruz” dedi.
BUTSO ÜYELERİNE PRATİK İNGİLİZCE KURSU VERİLECEK
Başkan Keyik, 2019 yılı hedefleri çerçevesinde Oda Üyelerine İngilizce Kursu müjdesi verdi. Keyik, “Üyelerimizin yurt dışında gündelik hayatta kullanabilecekleri kelimeleri ve cümle kalıplarını içeren pratik İngilizce kursları açmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV