banner66

22 Şubat 2019 Cuma

Alkollü sürücü, 4 otomobili biçti: 2 yaralı

“Ağlasun’un lokomotifi turizmdir”

-Ağlasun ilçesinde temaslarda bulunan Burdur Valisi Hasan Şıldak, “Bu yıl inşallah yerinde yapacağımız kısmi bir genişletme ve asfaltlama çalışması ile Sagalassos’un ulaşım sorununu çözeceğiz” dedi.

28 Temmuz 2018 Cumartesi 12:12
“Ağlasun’un lokomotifi turizmdir”

Vali Hasan Şıldak’tan Ağlasun İlçesine Ziyaret

Vali Hasan Şıldak, ilçe programları kapsamında Ağlasun İlçesine ziyarette bulundu. İlçeye gelişinde Kaymakam Hasan Akbulut tarafından karşılanan Vali Hasan Şıldak, programına Kaymakamlık ziyaretiyle başladı. Programının devamında Ağlasun Belediye Başkanı Aydın Kaplan’ı makamında ziyaret etti. Vali Hasan Şıldak, ziyaretlerinin ardından “Ağlasun İlçe Değerlendirme Toplantısına” başkanlık etti. Bir dizi ziyaret ve katıldığı toplantının ardından ilçe merkezinde Ağlasun’la özdeşleşmiş tarihi bin yıllık çınar hakkında bilgiler alan Vali Hasan Şıldak, ilçeden ayrılmadan vatandaşlarla bir araya gelerek hasbihal etti. Kaymakam Hasan Akbulut tarafından ayrıntılı bir şekilde ilçeyle ilgili genel bir sunumun yapıldığı Ağlasun İlçe Değerlendirme Toplantısına, il ve ilçe yöneticileri, il genel meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı. Sunumun ardından Vali Hasan Şıldak toplantıya katılanlara hitap etti.
“KÖYLERİMİZİN, VATANDAŞLARIMIZIN İHTİYAÇLARINI BİREBİR TESPİT ETMEK, TALEPLERİ ALMAK VE ÇÖZÜM ARAMAK İÇİN BURADAYIZ”
Vali Hasan Şıldak toplantıda yaptığı konuşmada, “Bugün ilçe ziyaretlerimiz kapsamında, kendine has özellikleriyle, belli alanlarda önemli potansiyele sahip Ağlasun İlçemizdeyiz. İlçe ziyaretlerimizin amacı hem ilimiz genelini, hem de ilçelerimizi yakından tanımak. Bu kapsamda ilçelerdeki yöneticilerimizi, muhtarlarımızı, yakından görüp bire bir konuşarak, gerek genel bütçe kapsamında, gerekse özel idare bütçesinden yürütülmekte olan yatırım çalışmalarını yerinde incelemek ve birlikte değerlendirmektir. Köylerimizin dolayısıyla kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını birebir tespit etmek, talepleri almak ve çözüm aramak için buradayız. Burada olmak bizler açısından önemli. Kaymakamımıza yaptığı düzenlemeler, organizasyonu ve sunumu içinde teşekkür ediyoruz. Görebildiğimiz kadarıyla bu ilçemizde de gayet uyumlu bir çalışma ortamı tesis edilmiş. Kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve bütün ilçe yöneticilerimize gösterdikleri gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Şimdi diğer ilçelerimizde de yaptığımız gibi Kaymakamımızın sunumu sonrası Belediye Başkanımıza, İl Genel Meclisi Üyelerimize ve sonrasında da köy ve mahalle muhtarlarımıza söz vererek yaptıkları çalışmalar, talepleri noktasındaki ihtiyaçları, görüşlerini ve düşüncelerini almak istiyoruz” dedi.
Vali Hasan Şıldak, konuşmasının ardından Belediye Başkanı Kaplan’a, İl Genel Meclisi Üyelerine, köy ve mahalle muhtarlarına söz verdi. Genel itibariyle ilçe ve köylerde program dahilinde devam eden çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, ihtiyaç ve talepler dile getirildi” dedi.
“TURİZM, İLÇEMİZ İÇİN ATEŞLEYİCİ BİR LOKOMOTİF KOMUNDA OLACAKTIR”
Ağlasun ilçesinin kalkınması ve gelişmesindeki en büyük sektörün turizm olduğunu vurgulayan Vali Şıldak, “
Ağlasun, 9 köyü ile 8 bin toplam nüfusa sahip bir ilçemiz. Fakat kendi içinde bir dinamiği olan, gelişme çizgisinde olan güzel bir ilçemiz. Bu manada önümüzdeki dönemlerde turizm, ilçemiz için ateşleyici bir lokomotif komunda olacaktır. Çünkü Sagalassos Antik Kentine olan ilgi artarak devam ediyor. Burası Ülkemiz için önemli bir antik merkez. Bu yıl inşallah yerinde yapacağımız kısmi bir genişletme ve asfaltlama çalışması ile Sagalassos’un ulaşım sorununu çözeceğiz. Yolun yapısından kaynaklanan dağlık ve virajlık bir durum var ama zaten buraya ulaşımı sağlayan insanlarda dikkatli bir sürüşle herhangi bir sıkıntıya sebep olmadan Sagalassos’a ulaşacaklar. Burada ki kafeteryanın işler haline getirilmesi konusunda da İl Kültür ve Turizm Müdürümüz ve Kaymakamımız konuyu takip ediyorlar. Yine tarım ve hayvancılık keza ilçemiz için büyük bir değer durumunda, bu konudaki çalışmalarda takip ediliyor. Ağlasun Meslek Yüksekokulu’ndaki gelişmelerde, gerek öğrenci sayısı, gerek nitelik olarak bölgeye hitap eden programların seçimiyle Sayın Rektörümüzün de desteğiyle gelişim gösteriyor.  Bütün bunların yanı sıra elbette başta ilçe merkezi ve köylerimizin alt yapı eksiklikleri, insanlarımızın hayat kalitesini yükseltecek çalışmaların da hızla yapılmakta olduğunu görüyoruz. Yine köylerimizde pek çok çalışma yürütülmüş, devam edenler var, yeni talepler var, il müdürlüklerimiz bu talepleri almış durumdalar. Büyük çoğunluğunun tespiti yapılmış ve projelendirme programa dahil edilme yönünde de çalışmalar devam ediyor.
“KOORDİNASYONUN DEVAMI AÇISINDAN TOPLANTILARIMIZI BELLİ PERİYOTLARDA İLÇELERİMİZDE YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Muhtarlarımızdan taleplerimiz zaten yüksek bir bilinç düzeyi var bölgede, bu manada çok şanslıyız. Tespit konusunda sorunların iletilmesi konusunda bütün kanallar açık, hiçbir sıkıntı yok. Muhtarlarımız devlet kademesindeki bu aşamalara çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorlar. Zaten de böyle olması lazım. Ben bu ilgilerinden ve alakalarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların bu ılımlı ortamda ve iş birliği içinde devamı bizimde arzu ettiğimiz, sonuçları alma noktasında en büyük dayanağımız olacaktır. Yeter ki huzur olsun karşılıklı güven olsun, işbirliği olsun. Bizde valilik olarak bu toplantılarımızı belli periyotlarda ilçelerimizde de bu şekilde devam ettirmenin yararlı olacağını düşünüyoruz, koordinasyonun devamı açısından. Birebir takip edeceğiz. Şimdi buradaki belirtilen hususlar, ilgili müdürlüklerimize tekrar yazılı olaraktan iletilecek ve yaptıkları çalışmalar Kaymakamlığımıza bildirilecek.
“MUHTARLARIMIZDAN BİLHASSA TARIM MAKİNELERİ VE ÖZELLİKLE TRAKTÖR VE RÖMORK KULLANIMIYLA İLGİLİ VATANDAŞLARIMIZI UYARMALARINI İSTİYORUZ”

Bu hususları ifade ettikten sonra güncel olarak da yaz sezonunda olmamız, insanlarımızın arazideki, tarla ve bahçelerdeki çalışmamalarını sürdürüyor olmaları dolayısıyla iş makineleri, bilhassa traktör gibi hususlarda sıkıntılar yaşıyoruz. İlimiz genelinde kazalarımız oluyor. Trafik kazalarında yoğunluk yaz dönemlerinde yaşanıyor. Muhtarlarımızdan bilhassa tarım makineleri ve özellikle traktör ve römork kullanımıyla ilgili, motosiklet gibi araçların kullanımı konusunda vatandaşlarımızı uyarmalarını ve bilinçlendirmelerini arzu ediyoruz. Bilhassa römorklarda işçi taşınmamasını yine bizim bir arzumuz. Ama bunu önleyemiyoruz. Geçtiğimiz günde Gölhisar İlçemizde üzücü bir kaza oldu. Allah’tan bir kaybımız yok, yaralılarımızda hafif düzeyde. Çocuklarla beraber römorkta 17 kişi bulunuyordu, neredeyse tamamı yaralandı. Yine Çavdır’da kazamız vardı. Orada tarım işçilerini taşıyan bir kamyonetti. Bu hususa dikkat çekmek istedim. Diğer bir husus bölgemizin hayvancılık potansiyeli yüksek. Jandarma ve Polis teşkilatımız zaten sıkı bir çalışma yürütüyorlar ancak yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle hayvan hırsızlığı olaylarında artış yaşanabilir. Buna yönelikte tedbirli olmanız, üreticilerimizi uyarmanızda fayda vardır diye düşünüyoruz. Ben bu duygu ve düşüncelerle ifade ettiğim şekliyle ilçemizdeki bu karşılıklı anlayış ve hoşgörü ortamı içerisindeki başarılı çalışmaların devamını temenni ediyorum. Görüşlerinizi ifade ettiğiniz ve katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.
18 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ
Kaymakam Bulut ilçede bulunan antik kent Sagalassos’u 2018 yılının ilk altı ayında 18 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği açıkladı. Bu sayının her geçen gün arttığının altını çizdi.
CENAZE ARACI TALEP EDİLDİ
Ağlasun’a bağlı 9 köy, 6 mahalle muhtarına tek tek söz verildiği toplantıda cenaze aracı da talep edildi. İlçe Belediye Başkanı Aydın Kaplan, gündeme gelen cenaze aracı hizmete konusunda yaptığını köylerden gelen bu talebi kaynak yetersizliğinden dolayı karşılayamadıklarını belirtti. Bu talebin köylere hizmet veren il özel idaresi tarafından karşılanması görüşlerine yer verildi.
ASILIK ÇINAR ALTINDA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ
Burdur Valisi Hasan Şıldak, ve beraberindeki Vali Yardımcısı Mehmet Yıldız ve bazı kamu kurum ve kuruluşları il ve ilçe müdürleri ile birlikte Ağlasun ilçe merkezinde bulunan asırlık anıt çınar altında oturan vatandaşlarla bir araya geldi. Hal hatırlarını ve istekleri olup olmadığını sordu.
Halil İbrahim KARA

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV