banner66

21 Eylül 2019 Cumartesi

“31 MART'TA, AK PARTİ DİYECEZ GARİ”

- Uzun bir aradan sonra Burdurlularla hasret gidermekten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Erdoğan, "Burdur'u özlemişiz. Burdurlu kardeşlerimizi özlemişiz. Gördüğüm kadarıyla Burdur da bizi özlemiş, Burdur, 31 Mart'ta netcenizi biliyonuz mu? AK Parti diyecez gari." diye seslendi.

19 Şubat 2019 Salı 09:34
“31 MART'TA, AK PARTİ DİYECEZ GARİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Burdurlulara seslendi

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mahalli İdareler Yerel Seçimleri kapsamında Cumhuriyet Meydanında miting düzenlemek üzere Burdur’a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Burdur programı kapsamında ilk olarak Burdur Valiliğini ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Burdur Valisi Hasan Şıldak ve yetkililer karşıladı. Erdoğan, kendisini karşılayan çocuklara hediye verdi ve fotoğraf çektirdi. Valilik şeref defterini imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, basına kapalı ziyarette kentte yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.
AK PARTİ BURDUR MİTİNGİ

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Salda Gölü'nü çevre koruma bölgesi olarak ilan ediyor, kıyısında da 300 bin metrekarelik bir millet bahçesi oluşturuyoruz. Bütün bunların hepsi belediyelerin icrası değil bu hükümet olarak bizim icraatımız olacak ve Burdur Belediyemizle inşallah bu icraatımızı bütünleştireceğiz." dedi.

TEKE YÖRESİ GÜFTELERİYLE SELAMLADI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinginde halka hitap etti. Burdurluları, Burdur'u ve tüm ilçelerini selamlayan Erdoğan, "Yaylalardan Ovalardan" türküsünün "Yaylalardan ovalara a yarim in de gel. Yayan değil kıratına a yarim bin de gel. Anan geldi, baban geldi, dayın geldi, halan geldi, davul zurna çalan geldi. Hadi gari sen de gel." sözlerini söyledi.

Erdoğan, "Maşallah bu güzel teke zortlatmasının bugün tümü karşımda. Görüyorum, coşkunuzu, heyecanınızı görüyorum." ifadesini kullandı. Uzun bir aradan sonra Burdurlularla hasret gidermekten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Erdoğan, "Burdur'u özlemişiz. Burdurlu kardeşlerimizi özlemişiz. Gördüğüm kadarıyla Burdur da bizi özlemiş. Rabb'im muhabbetimizi, kardeşliğimizi, yoldaşlığımızı, gönüldaşlığımızı daim eylesin." ifadelerini kullandı.
“31 MART'TA, AK PARTİ DİYECEZ GARİ”
Erdoğan, Burdur şivesiyle "Burdur, 31 Mart'ta netcenizi biliyonuz mu? AK Parti diyecez gari." diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Burdur, 31 Mart'ta AK Parti belediyeciliğiyle tekrar buluşmaya hazır mısın, gönül belediyeciliğine kavuşmaya, Cumhur İttifakı'nın yanında yer alarak şehrine ve ülkene sahip çıkmaya hazır mısın?" sorularına alandakilerin hep bir ağızdan verdiği "Evet" yanıtına "Maşallah, işte sözü ince, özü ince Teke yöresi budur. İşte yaylaları serin, ovası sıcak Burdur budur." şeklinde konuştu.  

16 YILDA 9 KATRİLYON YATIRIM

Burdur'u sadece gönülden sevmekle kalmadıklarını, tarihte görülmemiş hizmetlerle Burdur'u geliştirdiklerini, kalkındırdıklarını, ileri taşıdıklarını anlatan Erdoğan, son 16 yılda Burdur'a 9 katrilyon yatırım yaptıklarını kaydetti. Eğitimde bin 100 yeni derslik inşa ettiklerini, 33 bin öğrenciye sahip Mehmet Akif Ersoy Üniversitesini şehre kendilerinin kazandırdığını, yükseköğrenim öğrencileri için 3 bin 383 kişi kapasiteli yurt binalarını hizmete koyduklarını belirten Erdoğan, bu yıl içinde Bucak'ta 500 kişi kapasiteli, seneye de merkezde toplamda bin 900 kişi kapasiteli iki yurt açacaklarını söyledi.

Burdur'a, Bucak'a, Gölhisar'a inşa ettikleri sosyal tesisleri anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Devlet hastanesi yanındaki yaklaşık 40 bin metrekarelik bir alana Burdur Millet Bahçesi'ni yapacağız. Şimdi size çok farklı bir müjde veriyorum. Salda Gölü'nü çevre koruma bölgesi olarak ilan ediyor, kıyısında da 300 bin metrekarelik bir millet bahçesi oluşturuyoruz. Bütün bunların hepsi belediyelerin icrası değil bu hükümet olarak bizim icraatımız olacak ve Burdur Belediyemizle inşallah bu icraatımızı bütünleştireceğiz."

Erdoğan, Burdurlu ihtiyaç sahibi vatandaşlara, şehit yakınlarına, yaşlılara, engellilere toplam 500 milyon lira kaynak aktardıklarını da bildirdi.

"DÜNYADAN KİM GELİYORSA KÜLLİYE'YE, ONLARA SALEP İKRAM EDİYORUM"

Vatandaşların "Burdur seninle gurur duyuyor" sloganları üzerine Erdoğan, "Ben de sizlerle gurur duyuyorum. Salebi getirdiniz mi? Geldi mi Bucak'tan? Yoksa Vali'den alacağım. Eğer siz getirdiyseniz ne ala. Bak sizin saleplerle dünyayı salebe alıştırdım. Dünyadan kim geliyorsa Külliye'ye, onlara salep ikram ediyorum." şeklinde konuştu. Burdur'a sağlıkta 9'u hastane olmak üzere toplam 19 tesis kazandırdıklarına değinen Erdoğan, 5 sağlık tesisinin yapımının, 9 sağlık tesisinin ise plan, proje ve ihale sürecinin devam ettiğini söyledi. Bunlardan birinin 475 yataklı Burdur Devlet Hastanesi olduğunu dile getiren Erdoğan, eğitim araştırma hastanesine dönüştürmeyi planladıkları bu projenin inşasına yakında başlanacağını kaydetti.  TOKİ vasıtasıyla Burdur'da 2 bin 671 konut projesini hayata geçirdiklerini, TOKİ ile Burdur Bozkurt Mahallesi'nde önemli bir kentsel dönüşüm projesinin ihalesi yaptıklarını, nisan ayında inşaatına başlanacağını aktaran Erdoğan, Necatibey Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm projesinin ihalesinin de yakında yapılacağını bildirdi. Burdur'da imar barışından toplam 36 bin vatandaşın faydalandığını belirten Erdoğan, aralarında 700 yıllık Ulu Cami'nin, Saden Hatipoğlu Cami'nin, Bucak'taki Susuz Han'ın da olduğu toplam 31 ata yadigarı eseri restore ettiklerini anlattı.

Erdoğan, "Öyle bırakmadık. Niye? 'Ecdattan devraldığımızı gelecek nesillere taşıyacağız' dedik. Merkezdeki Hocabali Hamamı'nın restorasyonu devam ediyor." dedi.

Bölünmüş yol uzunluğunu 45 kilometreden 261 kilometreye çıkardıklarını söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti: "İşte biz buyuz. Burdur-Kefenli-Çavdır yolu, Burdur-Kemer ayrımı- Yeşilova yolunu bu yıl, Isparta-Burdur yolunu ise seneye tamamlıyoruz. Toplam 3 katrilyon yatırım bedeli olan Isparta-Dereboğazı-Antalya yolundaki çalışmalar sürüyor. Projeyi 2023 yılında tümüyle tamamladığımızda bu yol 10 kilometre kısalacak. Burdur-Gümüşgün arasındaki demiryolu hattını sıfırdan yapmışçasına yeniledik. Antalya-Isparta-Burdur-Afyonkarashisar-Eskişehir hızlı tren projemizle ilgili etüd proje çalışmalarını bu yıl tamamlıyoruz. İnşallah bu hattın inşasına da en kısa sürede başlayacağız. Afyon-Denizli-Isparta-Burdur demiryolu hattını yerli milli yazılımla sinyalli hale getiriyoruz. İnşaası süren bu projenin çalışmalarını 2 yıla kadar bitiriyoruz. Burdur'da 14 baraj ve bir gölet inşa ettik. 7 baraj ve bir göletin yapımı da devam ediyor. Laf değil, iş üretiyoruz iş."

17 yıldır hakkı ve hakikati söylemenin peşinde olduklarını, büyük ve güçlü Türkiye sevdasının yolunda koştuklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu süreçte vesayet güçleriyle kavga ettiklerini, terör örgütlerinin acımasız saldırılarına uğradıklarını, emniyet-yargı teşkilatları ile ordu içindeki hainlerin darbe girişimlerine maruz kaldıklarını, AK Parti’ye, hükûmete ve ekonomiye hile ve iftiralarla itibar suikastları yapıldığını söyledi ve “Hamdolsun hepsinin de üstesinden geldik. Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğiyle tüm oyunları birer birer bozduk” diye ekledi.
“FIRAT’IN DOĞUSUNDA VE MÜNBİÇ’TE ÜSTLENEN TERÖRİSTLERİN HEDEFİ TÜRKİYE’DİR”

Şimdi yeni bir mücadelenin içinde olduklarına işaret ederek, Türkiye’nin üzerine salınan DEAŞ proje örgütünü Fırat Kalkanı Harekâtı’yla, PKK’nın Suriye kolu YPG-PYD’nin sınırları kuşatma girişimini de Zeytin Dalı Harekâtı’yla kırdıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib mutabakatıyla da Türkiye’ye yönelik yeni bir mülteci dalgasının önüne geçtiklerini kaydetti.

“Fakat asıl çözmemiz gereken mesele, Münbiç ve Fırat’ın doğusudur” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat’ın doğusunda ve Münbiç’te üstlenen teröristlerin hedefinin Türkiye olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu bölgede bir terör yapılanmasına kesinlikle izin vermeyeceklerini defalarca söylediklerini hatırlatarak, Türkiye’nin sınırlarının dibinde bir terör oluşumuna göz yummayıp rıza göstermeyeceklerini, ne pahasına olursa olsun bu terör koridorunu yıkacaklarını vurguladı.

S-400 HAVA SAVUNMA SİSTEMİ ALIMI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Gönül ister ki bu mücadeleyi müttefiklerimizle birlikte verelim. Geçmişte, ülkemizin sınırları DEAŞ ve PKK-YPG teröristleri tarafından tehdit edilmeye başlandığında, müttefiklerimizden hava savunma sistemleri istedik. Ne oldu biliyor musunuz? Bize yeni hava savunma sistemleri verilmesi bir yana, mevcut sistemlerin çoğu da geri çekildi. Bunun üzerine biz bir yandan sınırlarımızdaki teröristleri etkisiz hâle getirecek operasyonları yürütürken, diğer yandan da alternatif hava savunma sistemleri arayışına girdik. Rusya ile S-400 hava savunma sistemleri alma anlaşması, işte bu arayışın bir neticesidir. Şayet bize ihtiyacımız olan sistemler müttefiklerimizce zamanında ve makul şartlarda verilmiş olsaydı, buna ihtiyaç kalmayacaktı. Şimdi kalkmışlar bize, ‘S-400 almaktan vazgeçin’ diyorlar. Niye vazgeçelim? Siz hâlâ bu sistemleri bize, teknoloji transferiyle, ortak üretimle, finans desteğiyle verme konusunda herhangi bir adım atmış değilsiniz.”

Türkiye’nin, farklı sistemleri kullanma hakkına sahip olduğunun altını çizerek, NATO yetkililerinin, bu durumun kendileri için herhangi bir sorun teşkil etmediğini açıkça söylediğini, NATO üyesi Yunanistan’ın da senelerdir S-300’lere sahip olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin, böyle bir gerekçeyle eleştirilmesini asla haklı göremeyeceklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Üstelik biz hâlâ müttefiklerimizin vereceği sistemlere ihtiyacımız olduğunu, bu konuda yürütülen çalışmaların bir an önce sonuçlandırılmasını beklediğimizi de söylüyoruz. Tabii bu konuda bazı şartlarımız, bazı beklentilerimiz var” şeklinde konuştu.

“MESELE SURİYE MESELESİ DEĞİL, TÜRKİYE’NİN VE TÜRK MİLLETİNİN BEKA MESELESİDİR”

Bu meselenin, Suriye’de atılması üzerinde mutabık kaldıkları adımlarla ilişkilendirilmesini asla kabul edemeyeceklerine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz verildiği gibi Münbiç’in bir an önce terör örgütü mensuplarından temizlenip yönetiminin yerel halka bırakılmasını ve Fırat’ın doğusundaki terör örgütü yapılanmasına sunulan desteğin kesilmesini beklediklerin ifade etti.

Türkiye olarak amaçlarını, “Bu bölgede güvenliği sağlamak ve altyapıyı işler hâle getirmek suretiyle, geri dönüşleri bir an önce başlatmak” olarak dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu mücadelemizde bizim yanımızda olan dostlarımıza gönlümüz de, kapımız da sonuna kadar açıktır. Biz bu terör oluşumuna bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa ertesi gün, ama yakında mutlaka ağır bir darbe vuracağız. Mesele Suriye meselesi değil, Türkiye’nin ve Türk Milletinin beka meselesidir. İstiklalimiz ve istikbalimiz söz konusu olduğunda kimseyi gözümüz görmez” açıklamasında bulundu.

İstiklal Marşı’ndaki dizelere atıfta bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şöyle konuştu: “Evet, biz de belki yarın, belki yarından da yakın ülkemize yönelik hayâsız akınları durdurmak için harekete geçmekte kararlıyız. Kendi güvenlikleri için binlerce kilometre uzaklıktan operasyon yapmaya gelenler, kendilerini hak sahibi görüyor; benim 911 kilometre sınırım var, her an tehdit altındayım, ben müdahale etmeyeceğim. Var mı böyle 25 kuruşa simit? Türkiye’nin sınırları dibindeki güvenlik kaygılarını anlayışla karşılamak zorundadırlar. Terör örgütlerine destek verenler, asıl kendi güvenliklerini tehlikeye atmış olurlar. Biz müttefiklerimizin güvenliğini istediğimiz gibi, kendi güvenliğimiz için de gerekenleri yapmaktan asla geri durmayacağız. Tek isteğimiz, bizim bu haklı mücadelemize saygı duyulması, destek verilmesidir. Şu gerçeği kimse unutmasın: Bu bölgede ancak Türkiye’yi karşısına değil, yanına alanlar kazanır.”

“ÜLKEMİZİ 2023 HEDEFLERİNE ULAŞTIRMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ”

Türkiye’nin, 31 Mart mahalli seçimlerinin ardından, 2023 yılına kadar kesintisiz bir hizmet dönemine gireceğine işaret ederek, “Cumhurbaşkanı olarak, kabinemizle, bürokratlarımızla biz bir yandan, illerimizde, ilçelerimizde belediye başkanlarımız diğer yandan, ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak için gece gündüz çalışacağız” diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi bugünlere çok çalışarak getirdiklerini, bundan sonraki hedeflerine de yine çok çalışarak ulaşacaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Rabbimiz, ne buyuruyor? ‘İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır.’ Ülkemizde hiç çalışmadan, hiç emek vermeden, hiç ter dökmeden, hiç gayret sarf etmeden neticeye ulaşacağını sanan sadece muhalefet partileridir. Biz, mümkün olsa 24 saatin üzerine bir 24 saat daha koyup günü öyle kapatmak istiyoruz. Çünkü 24 saat yetmiyor. Muhalefet partileri için ise her seçim adeta bir mihnet… Tıpkı Burdur’daki belediye başkanları gibi seçimlerde atıp tutmak bile onlara zor geliyor. Onun yerine yalanla, iftirayla, çarpıtmayla günü savuşturmaya çalışıyorlar. Biz milletimize hizmete talibiz. Biz şehirlerimize hizmete talibiz. Biz, hükûmetimizle, belediye başkan adaylarımızla, parti teşkilatlarımızla sizlere hâkim olmaya değil hadim olmaya, hizmetkâr olmaya talibiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini, Burdur’un; 31 Mart’ta tercihini hizmet siyasetinden yana kullanacağına, AK Parti’nin gönül belediyeciliğini, hizmet belediyeciliğini tercih edeceğine inandığını belirterek tamamladı.
AK ADAYLARI TAKDİM ETTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından AK Parti Burdur merkez ve ilçe belediye başkan adaylarını kamuoyuna takdim etti. AK Adaylarla gövde gösterisi yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara çay ve bez torba, çocuklara ise oyuncak ve satranç takımı dağıttı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin ‘Nereden Nereye’ isimli seçim şarkısını, AK adaylarla birlikte söyleyerek

 Burdur’a veda etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Isparta mitingini gerçekleştirmek üzere havayolu ile Burdur’dan ayrıldı.
Hayal GİRİŞİM-Meral ÖZTÜRK

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV