banner66

20 Mart 2019 Çarşamba

BU TEŞVİKLERİ KAÇIRMAYIN!

“2019 YILI ATILIM YILI OLACAK”

Burdur Valisi Hasan Şıldak, “2019 yılı, il genelinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin yansımalarının hissedildiği, açık ve somut uygulamalarının görüldüğü bir yıl olacak” dedi.

10 Ocak 2019 Perşembe 15:47
 “2019 YILI ATILIM YILI OLACAK”

Vali Şıldak, Gazetecilere kahvaltı verdi

Burdur Valisi Hasan Şıldak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Burdur’da görev yapan basın mensuplarına kahvaltı verdi.  Big Vagon Kafe’de düzenlenen kahvaltıya, Burdur Valisi Hasan Şıldak, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel, Çağdaş Burdur Gazetesi Sahibi Hasan Ali Daldal, eski Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Tortop, Kanal 15 TV Genel Müdürü Hüseyin Dilek, Burdur Radyosu Genel Yayın Yönetmeni Serkan Şimşek ve Burdur il genelinde görev yapan basın mensupları katıldı.
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜN ÖNEMİ
Vali Şıldak’ın kahvaltı daveti için teşekkürlerini sunan Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel, “Valiliğimiz organizasyonu ile bir aradayız. Hepinizin bildiği gibi, 10 Ocak Basın tarihimizde çok özel ve ayrı bir yeri var. 10 Ocak, ülkemizdeki gazetecilerin, basın çalışanlarının elde ettiği kazanımların sembolize edildiği bir gündür. 10 Ocak’ın geçmişi 58 yıl öncesine dayanıyor. 10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı yasa ile basın çalışanlarının sosyal haklarının kazanılmasıyla birlikte gazete sahiplerinin, işverenlerin protesto amacıyla gazetelerini yayınlamama kararı almaları üzerine, meslektaşlarımız sahadaki gazeteciler, bir araya gelerek 3 gün boyunca basın gazetesi çıkarıyorlar. Bu yüzden, 10 Ocak tarihi anlamlı kılınıyor. Sayın Valim, bizleri buluşturduğunuz için bir kez daha teşekkür ediyoruz. 10 Ocak güzel bir gün, farklı bir gün siz kamu çalışanları, valiler bizimle birlikte olduğunuzda, basın mensuplarıyla olan ilişkilerinizi ifade ederken, bizleri mesai arkadaşlarınız olarak tanımlarsınız, kamu görevini yerine getirdiğimizi ifade edersiniz, 10 Ocak aynı zamanda İdareciler Günü, mülki idare amirlerinin günüdür. Bugün de başta Sayın valim olmak üzere, valilerin, kaymakamların gününü de tebrik ediyorum. İlimizde bugüne kadar görev yapan tüm mülki idare amirlerini, hizmet koyan kaymakamlarımıza, valilerimize bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.
VALİ ŞILDAK’A ÖZEL TABLO
Vali Şıldak’a hazırlanan özel tabloyu takdim eden BGC Başkanı Kürşat Tuncel, “Böyle bir günde size sürpriz yapmak istedik. Bir gazetecinin basın örgütünün de en güzel hediyesi tabi ki yazı, haber ve fotoğraf olur. Ben de size hazırladığımız bir tabloyu takdim etmek istiyorum. bu tablomuzun özelliği, 22 Mayıs 2018 tarihinde göreve başladığınız ilk gün, serüven böyle başlıyor, özellikle halkın içinde yer aldığınız anlardan fotoğraflarda seçerek, bu anı bir tabloyla ölümsüzleştirmek istedik” diye konuştu.  Başkan Tuncel, konuşması esnasında Vali Şıldak’a tabloyu takdim etti.  Teşekkürlerini sunan vali Şıldak, “ Benim için çok özel bir hediye oldu, teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
“NİCE 10 OCAKLARI BİRLİKTE YAŞAYALIM”
10 Ocak’ın İdareciler Günü olması sebebi ile kendileri için de önemli bir gün olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Burdur Valisi Hasan Şıldak, “Öncelikle ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü tebrik ediyorum. Sağlık, çalışma barışı ve huzur içerisinde nice 10 Ocak’ları hep birlikte yaşayalım” dedi. Davete katılan tüm basın mensupları ile mazeret belirterek katılamayan basın mensuplarına teşekkürlerini sundu.
“HER GÖREVDE BULUNAN KİŞİNİN MİSYONU OLMALI”
2018 yılının genel bir değerlendirmesini yapan Burdur Valisi Hasan Şıldak, “Ülkemizde malum 2018 yılı kritik bir yıldı. Çünkü bir sistem değişikliği yaşandı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet modeline geçildi. 2019 yılı bu açıdan çok önemli, bu sistemin oturduğu, bütün bakanlıkların yapılanmalarını tamamladığı, uygulamalarına başladığı, sistemin yansımalarının illerimizde, ilçelerimizde, taşrada da hissedilmeye, açık somut uygulamalarının görülmeye başlanacağı bir il olacak. 2019 yılı bu açıdan çok önemli. Ve bizimde gerçekten bütün çalışma ekibimizle, bu ekibi ben çok geniş tutuyorum. Çalışma ekibimiz sadece Valilikte bürolardan, birimlerden ibaret değil. Burdur’da aslında ilçelerden tutun, bütün kamu kurum ve kuruluşları, bütün sivil toplum ve siz basın mensupları da dahil, ekibim olarak tanımlıyorum. Bize destek veren, siyaset, sivil toplum örgütleri de var. Çünkü Burdur’da bu dayanışmaya birlikte hareket etme anlayışına çok ihtiyaç var olduğunu gördüm. Her idarecinin,  her görevde bulunan kişinin bir misyonu olmalı diye düşünüyorum” dedi. Kaymakam olarak görev yaptığı Kars’tan örnekler verdi.  
“HİZMET SEKTÖRÜNÜN VE KAMU YATIRIMLARININ EN İYİ ŞEKİLDE GERÇEKLEŞMESİNİ KENDİME MİSYON EDİNDİM”
Burdur’da misyonun ise  “Huzurlu ve hoş görülü bir birlik içerisinde dayanışma içerisinde çalışma ortamını tesis etmek. Buradaki bazı olumsuzları, tıkanmışları önlemek, ildeki bütün gücün tek bir kanaldan akarak, Burdur’da hizmet yarışının, hizmet sektörünün kamu yatırımlarının en iyi şekilde gerçekleşmesini sağlamak ben kendime böyle bir misyon edindim” diye konuştu.
2019 YILI ATILIM YILI OLACAK
2019 yılının atılım yılı olacağının altını çizen Burdur Valisi Hasan Şıldak; “Çünkü bunun için bütün aktörler lehimizde” sözlerine yer verdi.
“HİZMET AÇIĞI KISA SÜREDE KAPANACAK”
2019 yılında beklentilerinin ise ilimizdeki meslek odalarının sivil toplum örgütlerinin daha fazla destek vermesi, bilhassa sermaye gücünün, iş insanlarının daha kalıcı yatırımlara öncülük etmesidir.  Biz burada öncülük, önderlik etmeye hazırız. İlimizde inanıyorum ki şu an devam eden yatırımlarla birlikte Burdur’un kısa bir süre içinde hizmet açıkları kapanmış olacak” dedi.  “İlimiz, hayvancılık, tarım, madencilik alanları ile turizm potansiyeli yönünden son derce güçlü kapasiteye sahip” sözlerine yer verdi.
VALİLİĞİN MODELİ:“HIZLI VE VATANDAŞ ODAKLI”
Burdur Valiliği olarak açık, şeffaf en önemlisi ulaşılabilir modeli uygulamaya çalıştıklarını sözlerine ekleyen Burdur Valisi Hasan Şıldak, “Bütün kaymakamlarımıza, kurumlarımıza talimatlarımız bu yönde. Uyumlu koordinasyon içerisinde, işbirliği içerisinde, işlerini takip ederek, bugünün işini astla yarına bırakmadan, hızlı ve vatandaş odaklı bir yönetim modeli uygulamaya çalışıyoruz. Bizden insanlarımızın beklentisi de bu” dedi.
“HALKLA BULUŞMALAR SORUNLARI HIZLI ÇÖZÜYOR”
Her hafta Salı günleri halkla buluşma toplantılarında sorunlarının çok hızlı bir şekilde çözüme kavuşturduğunu dile getiren Vali Şıldak, “Bu vesile sorunları çok hızlı bir şekilde müdahale etmek şansı buluyorum” dedi. Açık kapı uygulamasının da çok başarılı şekilde devam ettiğini kaydetti. Her kesime kucak açmaya ve eşit mesafede durmaya dikkat ettiklerini kaydetti.
ÖNCELİKLER VE KIRMIZIÇİZGİLER
Bazı önceliklerinin ise İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun kendilerine birebir verdiği talimatlar doğrultusunda; uyuşturucu ile mücadele, trafik kazalarının azaltılması, cinsel istismarların azaltılması ve FETÖ ile mücadele konusunda özellikle ihtimam gösteriyoruz. Bunlar aynı zamanda devletimizin de öncelikleri ve kırmızıçizgileridir” dedi.  Aile ve Sosyal Politikalar Hizmetleri de en iyi şekilde sürdürdüklerini belirtti.
KÜLTÜR MERKEZİ İHALESİ 8 ŞUBAT’TA
İlimizin kanayan yarası halin gelen Kültür Merkezi binasının 8 Şubat 2019 yılında ihaleye çıkacağının müjdesini de veren Vali Şıldak, “İl Özel İdaresi olarak i8 Şubat 2019’da ihalesini gerçekleştiriyoruz. Burası mart ayı içerisinde hızlı bir şekilde yapımına tekrar başlanılıp ilimize çok ihtiyaç duyulan bir salon, kültür etkinliklerinin yürütülebileceği bir mekan olarak inşallah kısa bir süre içerisinde hizmete sunulacak” dedi.
HALK KÜTÜPHANESİ BİNASI TAMAMLANDI
İl Halk Kütüphanesi binasının da tamamlandığını belirten Vali Şıldak, “Şubat ayı içerisinde donatımı ile ilgili ihalesini yapıyoruz. Tahmin ediyorum en geç Nisan ayı içerisinde burası da hizmete açılacak” dedi.
YARIM KALAN DİĞER KAMU BİNALARI TAMAMLANACAK
Özel İdaresi hizmet binasının da en geç Mart ayında ihalesinin yapılarak kaldığı yerden devam edeceğini de belirten Vali Şıldak; Çavdır Hükümet konağı inşaatının da bu ayın 28’inde ihalesinin yapılacağını kaldığı yerden devam edileceğini söyledi.  Yüzme havuzunun da en geç birkaç ay içerisinde tamamlanarak hizmete gireceğini sözlerine ekleyen Vali Şıldak, yarım kalan kapalı spor inşaatının da yaz aylarında tamamlanacağını dile getirdi.
40 DÖNÜM ALANA MİLLET BAHÇESİ YAPILACAK
Hükümetin 100 günlük eylem planı içerisinde  ilimize de “Millet Bahçesi” yapılmasının planlandığını hatırlatan Vali Şıldak, gazetemiz muhabirinin sorusu üzerine 40 dönüm alan içerisinde kurulması öngörülen Millet Bahçesinin Burdur Gölü kenarında yer alacağı yanıtını verdi.
SALDA’YA REKOR ZİYARETÇİ, 500 BİNİ GÖRDÜ
Doğa harikası Salda Gölü hakkında istatistiki rakamları da açıklayan Burdur Valisi Hasan Şıldak; “Salda Gölü 500 bin ziyaretçiyi gördü. Salda Gölü’nde çok önemli çalışmalar devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile 2 çalışma yürütüyoruz” diye konuştu. Özel Koruma Çevre Bölgesi ilan edileceğini aktardı.
YOĞUN LAVANTA BAHÇESİ OLUŞTURULACAK
Vali Şıldak, vatandaşlara ücretsiz fide temin ederek yoğun bir lavanta bahçesi oluşturmayı planladıklarını söyledi. Yeme içme tesislerinin yer alacağı lavanta tanıtım alanının da olacağını kaydetti.
YATAK KAPASİTESİ YÜKSELTİLMELİ
Gazetemiz sahibi Hasan Ali Daldal’ın girişimleri sonucu Koç Grubunun Üniversiteler arası spor etkinlerin ilimizde yapılamasının planlandığından söz eden Burdur Valisi Hasan Şıldak, en önemli sorunlarının yatak kapasitesi olduğunu belirtti. Bu sorunun bir an önce aşılması için iş insanlarından destek istedi.
H. İbrahim KARA

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV