banner6

19 Ekim 2018 Cuma

KENT KONSEYİNDEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Başkan Akkaya, projelerini tanıttı

Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, düzenlediği basın toplantısı ile projelerini açıkladı

20 Mayıs 2015 Çarşamba 04:10
Başkan Akkaya, projelerini tanıttı

Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, düzenlediği basın toplantısı ile projelerini açıkladı

 

Burdur Belediye Başkanı ve AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Sebahattin Akkaya, seçim çalışmaları kapsamında 30 Mart Yerel Seçimlerinden sonra hayata geçirmeyi planladıkları projeleri basına tanıttı. AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda hem Başkan Akkaya’nın projeleri, hem de AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Adayları ile Belediye Meclisi Üyesi Adayları tanıtıldı. Burdur Belediyesi Konferans ve Düğün Salonu’nun Amfi Bölümü’nde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ekici, AK Parti İl Teşkilatı ve partililer katıldı. Tanıtım toplantısında AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve AK Parti İl Başkanı İbrahim Ekici birer konuşma yaptı.

            2014 Mahalli Yerel Seçimleri kapsamında hayata geçireceği projeleri açıklayan Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, katılımcılara sunum yaptı.

Başkan Akkaya, konuşmasında ilk olarak göreve geldiği 10 yıl itibariyle yaptığı yatırımları anlattı. Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya: “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz / Şahsın görünür rütbe-i aklı” diyor eserinde şair, yani kişinin ayinesi iştir, laf değil, bir insanın ne olduğunu bilmek mi istiyorsun, eserine bak. Bugün değişim diyenlerin neyi değiştirmek istediklerini şöyle bir değerlendirmemiz gerekir. Acaba 2004’e kadar ne yapmışlardır, yaptıklarını il başkanımız iki üç maddeyle belirtti. Peki 2004’ten bugüne kadar şu 10 yıllık dönemde bunun 1 yılı nüfus etme dönemi, 9 yıllık dönemde neler yapılmıştır, neler kazandırılmıştır, bunu gözlerinizin önüne getirmeniz lazımdır.  Bugün 6 Mart, Burdur’umuz için anlamlı bir gündür. Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün Burdur’u ziyaret ettiği gündür. Atatürk’ün şehrimizi ziyaret edişinin 84. Yıldönümünde problemlerimizi sizlerle paylaşmak istedik çünkü hepinizin bildiği gibi Atatürk bize muasır medeniyet seviyesini işaret etti ve hedef gösterdi. Modern Burdur hedefine kentimizi çağdaş, yaşanılabilir bir kent düzeyine yaklaştırmayı amaçlayan yeni dönem projelerimizi işte bu özel günde, sizlere aktarmak istiyoruz.  Seçim kampanyalarında projeler vaatler ayrı bir yer tutar, bizim hazırladığımız proje lansmanında iki farkı hususa dikkat çekmek istiyorum. Sizlerin karşısına sadece aday ya da başkanlığa talip olan biri değil, 10 yıldır Burdur Belediye Başkanlığı yapan, Belediye’yi çok iyi tanıyan, halkını çok iyi bilen bir kişi olarak çıkıyorum. Burdur Belediyesi’ni 10 yıldır yöneten birisi olarak yeni dönem projeleri daha gerçekçi, daha yere basan projeler olma özelliği taşıyor çünkü belediyenin imkanlarını, kentin potansiyelini çok iyi biliyoruz.  Hayali projeler değil, ayağı yere basan projelerden söz ediyoruz. Kimseye para dağıtmıyoruz. Mahallelere şu kadar para dağıtacağız demiyoruz, gökdelenler yapacağız demiyoruz çünkü Burdur’un yapısı böyle şeylere uygun değildir. Halka onun inandığı ve bizim de yapabileceğimiz şeyleri vaat etmek en gerçekçi bir yol olsa gerektir. Bu seçim kampanyamızda sıkça vurguladığımız gibi yeni dönem projelerimizi göze hitap eden, daha çok üstü yapıya dönük çalışmalar olduğunu göreceksiniz. 10 yılda pek çok hizmeti hayata geçirdikten sonra artık sıra üst yapı yatırımlarına geldi. Biz halkın karşısına sadece vaatlerimizle değil, 10 yıldır yaptıklarımızla çıkıyoruz. Eserlerimizi referans isteyerek yeni projelerimizi sıralıyoruz” diye konuştu.

HERŞEYİ ENGELLEDİNİZ

            CHP’lilerin kendisine ‘Neyi Engelledik’ diye sorduğunu söyleyen Başkan Akkaya: “Her şeyi engellediniz. Eğer engellemeselerdi, bugün stadyumun toprak sahasına yapılan gençlik merkezi ve kapalı yüzme havuzu 5 yıl önce yapılmıştı. Vilayetler Birliği’nin her ile yaptığı ortaöğretime yönelik yurt bundan yıllar önce yapılmış olacaktı. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün vaat ettiği aşağı pazardaki iş hanı 4 sene önce yapılmış olacaktı” dedi.

AVM PROJESİ İDDİALARI

AVM Projesi ile ilgili çıkan iddialara da yanıt veren Başkan Akkaya: “Şirket yeterli değilmiş, ‘nasıl sen böyle bir şirkete veriyorsun’ diyorlar. Ben de Encümen Kararı’nı gösteriyorum. Nasıl verdin, bu encümen kararına göre verdin. Sizin de imzanız var. Hemen sustular, sanki yolsuzluk varmış, sanki usulsüzlük varmış gibi, olay nedir? Yap, işlet, devret modeliyle yapmaktır. Arsamızı kiralamaktır, 30 yıl yapacaklar, işletecekler ve bu arada yılda 150 bin TL’de belediyeye kira verecekler. 30 yıl sonra yapılan bütün yatırım belediyenin olacak.  Peki, onu da mı kaçıralım? Hani yatırımcı diyorsunuz, hemen ‘efendim yatırımcılar gelmişte belediye kabul etmemiş” hangi yatırımcılar gelmişte belediye kabul etmemiş ki,  et mi çok, ciğer mi çok derken şu yatırımcıyı da mı kaçıralım, sıraya mı girdiler Burdur’a AVM yapmak için, bir defa ihale yaptık kimse girmedi, ikinciye kimse girmedi, üçüncü de pazarlık usulüyle verdik. Elimizi taşın altına koyduk, inşallah yapılacağına inanıyoruz, 100 milyon TL’ye yakın bir yatırımı inşallah Burdur kazanacak. Bir Zeynel Bey gelmiş, 60’lı, 70’li yılların başında meydandaki belediye binasını yapmış daha düne kadar ordaydık, garajı yapmış daha düne kadar oradaydık, soğuk hava deposu yapmış, kombineye kadar hizmet görmüş. Eski garaj ve Pazar yeri yapılmış, peki ondan sonra ne yapılmış, saydılar, Serenler Oteli, Susamlık Tepesi, Cumhuriyet Parkı, 14 taneydi park olarak şuan da yaptığımız parklar 100’ü geçti”  diye konuştu.

İŞTE PROJELER

 

 Burdur’un çehresini değiştirecek olan üst yapı projelerini açıklayan Başkan Akkaya şöyle konuştu:

Çatalpınar Projesi

“Çatalpınar’da 1964 yılında yapılan Oto Tamirciler Sitesi var, o tarihte Burası Burdur’un bir ucuydu. Buralarda hiçbir şey yok şehrin dışıydı ama geldik 2014 yılına artık burası şehrin ortası oldu. Çevre düzeni planına göre şehir içinde kalan sanayi tesisleri İmar Planı’nda ayrılan sanayi alanlarına kaydırılır diyor. Biz de buradan hareketle bu alanı özel proje alanı yapıp İmar Planı’na ilave ettik. Şimdi burası özel proje alanıdır. Oto Tamirciler Sitesi buradan Sanayi Sitesi’ne girecek ama kesinlikle buradaki mülk sahiplerini mağdur etmeyeceğiz. Onların dükkanlarına karşılık mutlaka dükkan vereceğiz ondan sonra bu alan boşalacak, bir meydan olacak. Fen İşleri Müdürlüğümüz taş ocağımızın bulunduğu, asfalt tesislerimizin bulunduğu alana gidecek. Yeri hazırdır ve Belediye Sarayımızı Fen İşleri’nin bulunduğu alana yapacağız. Yeşil alanıyla, otoparkıyla güzel bir eser olacak ve belediyenin önünde geniş bir meydan olacaktır”

Cumhuriyet Meydanı Projesi

“İl Özel İdaresi şu anda boşalma durumdadır. Yanında lojmanlar var, karşıda eski belediyemiz var, buralar yıkılacak. Meydan genişleyecek ve meydanın altı otopark olacak. Atatürk Anıtı Cumhuriyet Parkı’nın girişinde, meydan gördüğünüz gibi bayramlar, mitingler, çeşitli etkinlikler burada rahat yapılabilecek.”

Katlı Otopark Projesi

“ Eski Müftülüğümüzün altındaki katlı otopark projemizin işyeri teslimini müteahhide yaptık. Belki bir hafta, on gün içinde inşallah buranın temeli atılacak. Bu proje 5 katlıdır, iki kat yer altında, üç katı da yer üstündedir. 350 araç kapasiteli, katlı otopark, 5 milyon TL’lik bir yatırımdır”

İstasyon Caddesi

“İstasyon Caddesi’ne yayalaştırmanın ilk adımını burada atacağız. Temelli trafiğe kapatamıyoruz. Bu defa İstasyon Caddesi’ne intikal zorlaşacak ama caddeyi tek şerit iniş, tek şerit çıkış şekline getireceğiz, kaldırımlar genişleyecek. Kaldırımlarda havuzlar, oturma yerleri olacak ve ışıklandırılacak. Böylece İstasyon Caddesi bundan 30-40 yıl önce insanların çok rağbet ettiği yürüyüş yaptığı bir yerdi, bu konuda oradaki esnafımızın da fevkalade istekli olduğunu görüyoruz”

Yüzüncü Yıl Parkı Projesi

“Geniş ölçekli park yapımlarına önem vereceğiz. Yüzüncü Yıl Parkı Projemiz, tam 100 dönümlük, ağaçlık bir alandır. Havuz, lokanta, kafeterya, çocuk oyun alanları, spor kompleksi ile büyük bir park olacak. Aileler buraya gittiklerinde rahat oturacaklar, buranın sosyal tesislerinden yararlanacaklar. Tam 4 milyon TL’lik bir yatırımdır.

AVM Projesi

“Alışveriş merkezimizin ihalesini gerçekleştirdik, tapu devrini yaptık. Önümüzdeki günlerde inşallah bu alışveriş merkezinin temeli atılacak. 4 yıldızlı otel, çarşısı, marka dükkanları, hipermarketi, eğlence mekanları,  cep sinemaları, açık kapalı otoparkı, akaryakıt istasyonuyla büyük bir kompleks olacak, yaklaşık 100 milyon TL’lik yatırım inşallah burada gerçekleşecektir.

Gölpark Projesi

“Göl kenarında yürüyüş ve bisiklet projemiz var. 3.5-4 Km’lik bir bant olacak. Hem yürüyüş yolu, hem bisiklet yolu, kenarlarında da spor yapılacak alanlar olacak, dinlenme yerleri olacak. İnsanlar hem yürüyüşlerini yapacaklar, hem orada göl havasını teneffüs edecekler”

Aşağı Pazar Projesi

“Aşağı Pazar’da Bedesten Çarşısı’ndan Müze’ye kadar belediyemize ait dükkanlar var. Orada bir barış parkı var, buradaki dükkanlar yıkılacak ve bunun yerine bir iş merkezi yapılacak. Alt katı sığınak, depo, dükkan sahiplerine ait otopark, dükkanlar zeminde geniş ebatlı dükkanlar olacak. Her biri 200-250-300 m genişliğinde olacak ki, mobilyacılar, beyaz eşya satanlar, hatta bankalar, hatta resmi kurumlar bu binalardan yer edinebilecekler. En üst katında da düğün salonları olacak çünkü halkımızın düğün salonlarına ihtiyacı vardır. İnşallah düğün salonlarını Burdur’da çoğaltacağız.”

Kent Ormanı Projesi

Yem Fabrikası’ndan, halk Plajı’na kadar sol tarafta bir ağaçlık alanımız var. Orayı da Burdurlu ailelerin gideceği, piknik yapacağı bir mekan haline getireceğiz.”

Kentsel Dönüşüm Projesi

“İnşallah dönemimizin en kapsamlı çalışmalarından bir tanesi olacaktır. Şu anda 4 mahalle Karasenir, Sinan, Tepe ve Bozkurt Mahallelerindeki Deprem Evleri semti riskli alan oldu. Bu alanlarda kentsel dönüşümü mutlaka uygulayacağız. Bunu yaparken kesinlikle oradaki vatandaşlarımız mağdur edilmeyecek. Dahasını söyleyeyim, istemeyenin evi yerinde kalır, ona göre düzenleme yaparız ama gün gelir orada güzel yapılar yükseldiği zaman istemeyenler için iş işten geçmiş olur. Zaten Anayasa Mahkemesi’nde karar çıktı dolayısıyla onun gönlü olmadan bir şey yapılamayacaktır. Şimdi Karasenir, Sinan ve Tepe Mahallesi’ndeki kentsel dönüşümü istemeyen hemşerilerimiz rahat olsun, onlar istemiyorsa onlarla ilgili bir şey yapmayız ama biz biliyoruz ki isteyenler çoğunluktadır. Sağlıklı evlerde oturmak isteyenler, güzel düzenli evlerde oturmak isteyenler çoğunlukta, o çoğunlukta olanları yaparız, istemeyenlerinki yerinde kalır”

            Başkan Akkaya’nın proje sunumunun ardından AK Parti Belediye Meclisi Üyeleri ve İl Genel Meclisi Üyeleri tanıtıldı. Toplantı birlikte fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

Hayal Girişim

 

 

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV