banner6

19 Temmuz 2018 Perşembe

JANDARMA YİNE AFFETMEDİ!

TÜM EKİPLER HAZIR!

Kurban Bayramı tedbirleri alındı

24 Ağustos 2017 Perşembe 13:42
TÜM EKİPLER HAZIR!

-Burdur Valisi Şerif Yılmaz’ın talimatlarıyla Burdur Polisi ve Jandarması başta olmak üzere güvenlik, sağlık ve ulaşım ekipleri tedbirlerini tamamladı.

Burdur Valisi Şerif Yılmaz’ın talimatlarıyla Kurban Bayramı münasebetiyle Burdur’da tüm tedbirler alındı. Tüm ekiplerin 24 saat esaslı çalışacağı bayram mesaisinde öncelikle asayiş ve trafik konuları başta olmak üzere sağlık ekipleri de önlemlerini aldı.

Burdur Valiliği tarafından Kurban Bayramında alınan tedbirler şöyle açıklandı: “

   1.İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 15.08.2017 tarih ve 7020 sayılı “2017 Yılı Kurban Bayramı Tatili Süresince Alınacak Trafik Tedbirleri” konulu yazısında belirtilen hususları da içerecek şekilde, Bayram Tedbirleri Planlarını hazırlayacaklar ve birer örneğini Valilik Makamına göndereceklerdir.

        2.Kurban Bayramı tatili süresince karayollarımızda yoğun bir araç trafiğinin olacağı göz önünde bulundurularak, genel trafik düzenlemeleri yeniden gözden geçirilecek, ağır tonajlı araçların (çekici, kamyon, tanker gibi) şehre giriş ve şehirdeki seyirlerinde denetlemeler artırılacaktır. Halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerine takviye yaparak araç-gereç ve yol güvenliği sağlanacaktır.

        3.Bayram tatili nedeniyle oluşacak yoğun trafik akışını da dikkate alarak ilgili kurumlar yollardaki bakım işlerini bayram öncesi tamamlamaya çalışacaklar, bayram tatili süresince trafiği aksatacak hiçbir araç, malzeme, atık vb. yol güzergahında bırakılmayacaktır. Çalışmalara ara verilen güzergahlarda ışıklı ve ışıksız her türlü trafik işaretleri yeterli güvenliği sağlayacak şekilde yerleştirilecektir.

        4.Kurban Bayramı tatili süresince içkili ve içkisiz umuma açık yerler Jandarma ve Emniyet birimlerince denetlenecektir.

        5.Kurban Bayramı tatili süresince halkımızın sağlık hizmetleri kesintisiz sürdürülecektir. Olabilecek trafik kazaları ve kurban kesimi sırasında oluşacak yaralanmalar ile istenmeyen olaylara karşı İl Sağlık Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğince gerekli bütün sağlık önemleri eksiksiz alınacaktır.

        6.İl Özel İdaresi tarafından şehitliklerin tertip ve düzeni gözden geçirilerek temizlikleri yapılacaktır.

        7.Belediye Başkanlığınca, bayram ziyaretlerinin yoğun olarak yapılacağı dikkate alınarak toplu taşıma hizmetleri gözden geçirilecek, güzergâhlar ve araç sayıları ihtiyaca göre planlanacaktır. Bayram süresince ziyaret edilen yerler arasında olan mezarlık, kurban satış ve kesim alanlarının ulaşım, araç parkı, temizliği ile yangın olaylarına karşı itfaiye teşkilatında gerekli tedbirlerin alınması gibi hususlar bir kez daha gözden geçirilecek, varsa eksiklikleri tamamlanacaktır. Ayrıca vatandaşlarımızın içme ve kullanma suyu, çöp ve katı atıkların toplanması, cenaze hizmetlerinin gecikmeden karşılanması konusunda gerekli tedbirler alınacaktır.

        8.Kurban satış ve kesim yerlerinin belirlenmesi, kesim yerleri dışında kurban kesimine müsaade edilmemesi, park, cadde ve sokaklarda kesim yapılmasının önlenmesi, kurban atıklarının usulüne uygun bir şekilde bertaraf edilerek çevre kirliliğinin oluşmasına fırsat verilmemesi için gerekli tedbirler önceden alınacak ve takip edilecektir.

        9.Bayram tatili süresince çocuk oyun alanlarının da yoğun olarak kullanılacağı dikkate alınarak, bu alanlarının bakımının ve temizliğinin öncelikle yapılması ve bayram boyunca takip edilmesi bu alanlarda çocukların güvenliğini tehdit edebilecek unsurların ortadan kaldırılması sağlanacaktır.

        10.Vatandaşlarımızın dini duygularının istismar edilerek kurbanların veya ekonomik değeri olan kurban unsurlarının başta  FETÖ/PDY,PKK vb. olmak üzere terör örgütlerinin kullanımına aktarılmasına yönelik yasadışı faaliyetlerin takip edilmesi, önlenmesi ve halkımızın bu hususlarda aydınlatılması için ilgili kurumlarca her türlü önlem alınacaktır.

        11.Bayram öncesinde kurbanlık hayvan sevki yoğunlaşacağından kaçak hayvan alımı, satımı ve sevkleri konusunda Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü koordineli olarak çalışacak ve gerekli tedbirler alınacaktır.

        12.Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından, İlimizde meydana gelecek elektrik arızalarına karşı tedbirler alınacak, personel, araç ve ekipler göreve hazır bulundurulacaktır.

        13.Belediye Başkanlığı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce gıda üretim ve tüketim yerlerinin denetimlerine özel önem verilecektir.”

Hayal GİRİŞİM

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV